[Focus] Odgłos spinania/rozpinania napędu podczas używania sprzęgła

loockas, 03.07.2017, 09:41 « poprzedni - następny »

loockas

Cześć,

mam taki dokuczliwy "problem" występujący od dnia zakupu. Przy zmianie biegów podczas jazdy po wciśnięciu i puszczaniu sprzęgła wyraźnie słychać dźwięk rozpinania/spinania napędu. Nie jest to stuk, po prostu taki "naturalny" odgłos pracy sprzęgła. Podczas oględzin w ASO stwierdzili, że nic niepokojącego się ze sprzęgłem nie dzieje i działa poprawnie. Biegi wchodzą jak w masło, sprzęgło się nie ślizga, dwumasu nie słychać jeszcze. Ktoś zauważył coś podobnego? Jeżeli miałbym coś podejrzewać, to stawiałbym na docisk sprzęgła. Z drugiej strony jeżdżę tak już 3 miesiące i nic się niepokojącego nie dzieje. Odgłos słychać głownie do 3 biegu jak jeszcze jest cicho. Powyżej trudno usłyszeć. Bardzo delikatne puszczenie/wciśnięcie sprzęgła zwykle powoduje, że tego odgłosu nie ma.

Wiem, że trochę wróżenie z fusów i opis dziwaczny, ale zanim podjadę do kogoś mądrzejszego to chciałem zapytać czy może ten typ tak ma :)

sseebbaa1

Może to luzy na dyferencjale?
Albo jakoś dziwnie silnik się kiwa na słabych gumowych łapach silnika?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

loockas

Dzięki, jest to jakiś trop. Spróbuje się z chłopakami z FSV umówić na wizytę, może coś doradzą.

« Dodane: 03.07.2017, 19:06 »

Cytat: sseebbaa1 w 03.07.2017, 14:29Albo jakoś dziwnie silnik się kiwa na słabych gumowych łapach silnika?

Mam wrażenie, że silnik za bardzo telepie w okolicach skrzyni. Z tym, że to musiało się pojawić w ostatnim czasie. Śmierdzi mi to kołem dwumasowym :/

Krótki filmik:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=JMmamBaKhoE



loockas

Byłem w FSV. Wystarczyło chłopakom przejechać 2m po warsztacie by zdiagnozować przyczynę :) Odgłosy przy wciskaniu sprzęgła to luzy na półosiach, a wibrujący silnik to efekt wywalonych poduch. Z racji tego, że półosie jeszcze pożyją to w pierwszej kolejności lecą poduchy na wymianę.

StiflerST

Poduszkę pod skrzynię załóż poliuretanową bo inaczej będziesz co chwilę wymieniał półosie. "ten typ tak ma" ale poduszka załatwi sprawę.

loockas

Tak wiem, FSV już mi zaproponował wkładkę.

A w temacie półosi. Jest szansa na oryginał/dobry zamiennik w sensownej kasie? Wiem, że FSV ma swoje wzmacniane półosie, ale zastanawiam się jaka jest różnica w cenie i czy ja wykorzystam ich potencjał. Nie planuje modów związanych z mocą, tak mi się wydaje :)

Tak na szybko szukając po sieci, to nigdzie nie doszukałem się oryginalnych półosi. Na allegro jest jakiś zamiennik za 700zł/szt ale to mi pachnie badziewiem.

AdixST

Jedyna opcja półosi to regenerowana przez ASO za ok. 1200zł z dwuletnią gwarancją. Na zamienniki szkoda nerwów i pieniędzy :)
Oczywiście najlepsza opcja to FSV, ale jeśli chcesz coś taniej to próbuj upolować w ASO.

loockas

Tak myślałem z tymi zamiennikami. 1200zł/szt? No to w tym wypadku FSV nie wychodzi jakoś masakrycznie drożej. No nic, jeszcze się zorientuje. Na razie jeszcze jeżdżą :)

AdixST

Tak, ja płaciłem jakoś 1150zł/szt. tylko miałem do wymiany jedną, a nie miałem aż tyle gotówki, żeby zakupić komplet z FSV :)

loockas


AdixST

Ja kupowałem póki co tylko jedną w ASO w Lublinie i jeżdżę na niej niecały rok. Plus taki, że jest gwarancja jak na nową, także w razie co jedziesz i w razie konieczności wymieniają na nastepną :)