Performance Blue focus st

Airedale, 01.07.2017, 00:06 « poprzedni - następny »

Airedale

Witam wszystkich, mam konto od kilku lat, nie pamiętam czy się witałem  z Wami , zrobię to tu. Focusik od dawna chodził mi po głowie, nawet na tapecie w laptopie był i trafił się ciekawy egzemplarz od kolegi z forum. 5 drzwi, niebieski, po modach i z gazem.
Auto jeździ niesamowicie, jestem zakochany  :D Ma ponad 300hp, turbo z rsa, większe wtryski, sprzęgło z rsa, intercooler wiekszy, decat, 3' na jednej puszce. Jedyny minus to  słabe hamulce, ale myślę żeby założyć klocki ferrodo performance, myślicie, że będzie lepiej hamował? Auto jest do codziennej jazdy.
Mam mało czasu, ale postaram się  wrzucać jakieś zdjęcia z Focusem w roli głównej. Mam nadzieję, że pomożecie w razie problemów i doradzicie.

Do zrobienia na szybko: olej filtry, hamulce, polerka, wydech- tylna puszka, bo ruda ją bierze, zdjąłem też czarną folię z szyb, teraz jest bardziej niepozorny :p.

Olej kupiony 0w40 mobil


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


loockas

Za wiele to na tych zdjęciach nie widać, ale kolor ładny :)

Cytat: Airedale w 01.07.2017, 00:06ferrodo performance

Jeżeli piszesz o DS Performance, to za kilka dni dam Ci konkretnie znać, bo jeszcze je docieram :) Po dwóch dniach jednak widzę, że powinno być dobrze. Nawet na zimno całkiem nieźle łapią.

bmarcin

01.07.2017, 20:55 #2 Ostatnia edycja: 01.07.2017, 20:56 by bmarcin
Mialem zestaw tarcze brembo i DSy w podobnym sprzecie. Zlego slowa nie powiem, ale auto uzywane bylo glownie w miescie.

weksla

Airedale pomyśl o moim byłym zestawie 4tloków Brembo na tarczy 336mm to niebo a ziemia w porównaniu z seryjnymi heblami.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Airedale

Pytanie czy te zaciski wejdą w stalową felgę, mam do niego zimówki nowe 16stki. Ponoć małe,  ale auto musi jeździć cały rok. Na razie spróbuję lepsze klocki, za dużo wydatków na początek..

Monti

Mam taki zestaw i minimum to felga 18 cali i małe et albo dystans.
Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak

weksla

Monti nieprawda ja mam na zime 17" i jezdziłem bez problemu. Jeśli chodzi o 16" nie wiem
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Monti

Umm, masz zaciski z BMW E38? Jak tak to muszę to raz jeszcze sprawdzić .
Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak

weksla

Miałem zaciski z E38 przez 1.5roku i móqie że przejezdziłem zime na 17" obecnie wpadły heble z focusa rs mk3
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

JacekST220

Auto fajne ale galeria fatalna :(

steveno

kiepskie fotki daj jakieś ładniejsze z dalsza:)

« Dodane: 11.07.2017, 11:29 »

Cytat: weksla w 01.07.2017, 23:10
Monti nieprawda ja mam na zime 17" i jezdziłem bez problemu. Jeśli chodzi o 16" nie wiem

Koniecznie heble ST to dno.
Do przodu!!!

Airedale

12.07.2017, 21:09 #11 Ostatnia edycja: 12.07.2017, 21:14 by Airedale
Fotki będą po korekcie lakieru, na razie ogarniam mechanikę. Kupione tarcze ate gładkie przod i tył, klocki ferrodo ds performance  przod i zwykłe ate na tył. Dziś wymieniony olej  na mobil 0w40. Efekty na tą chwilę takie, że mniej się grzeje olej przy ostrej jeździe. Nie wiem czy mam chłodnicę oleju... z tyłu miski jest jakieś pudełko prostokątne i węże odchodzą. W innych focusach po tuningu było coś na ksztalt mini chłodniczki, a to wygląda inaczej. Na gorze na blaszce napis vovlo. Co to moze być?   Dzisiaj foczka była też na przeglądzie instalacji gazowej. Okazało się, że jest mała dziura w osłonie gumowej przegubu - do zrobienia na cito:p

Najważniejsza sprawa wleciały oponki 225x40x18 goodyear assimetric 3. Świetne trzymają na mokrym, lepiej wybiera nierówności.  Polecam.

Airedale

04.08.2017, 20:36 #12 Ostatnia edycja: 04.08.2017, 20:42 by Airedale
Dwa zdjęcia szału nie ma, ale coś widać ;) Tarcze nie biją, a klocki ferrodo ds performance sprawują się o wiele lepiej niż poprzednie  

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Na tą chwilę auto wypluło na hamowni 270 koni. Ładuje tylko 1.1 bara jeśli ktoś ma pomysły co to może być piszcie.
Muszę się wybrać z nim do fachowca żeby to obejrzał.
Mam pod nosem serwis forda może też coś  stwierdzą??

Wczoraj focus był na ustawieniu geometrii, co ciekawe majster stwierdził, że na tylnej osi nie ustawia się pochylenia koła tylko zbieżność. Pokręcił mimośrodami i ustawił zbieżność.  Wydawało mi się, że te śruby są do regulacji pochylenia koła tylko.