Kupię komplet Bilsteina do ST220 kombi

wild_weasel, 06.06.2017, 08:43 « poprzedni - następny »

wild_weasel

Czołem,

Zdaję sobie sprawę na jakiego białego kruka poluję, ale spróbować nie zaszkodzi.

Poszukuję kompletu amorów do ST220 kombi - Bilstein B6 / B8 (chyba że ktoś mnie oświeci i pokieruje dokładniej co powinienem zamontować). W cenie ciekawszej niż na stronach oficjalnych :) W sensownym stanie i z sensownym przebiegiem. Na komplet od Tomasza się spóźniłem, i to był duży błąd  :/

T

06.06.2017, 14:17 #1 Ostatnia edycja: 07.06.2017, 14:11 by Rijndael
Z tego co wiem nie ma B8 na tył do kombi.

Jeśli chcesz tańszą opcję, to pewną możliwość może być połączenie czerwonych Sachsów (czyli seryjnych amortyzatorów ST220) z przodu z B6 z tyłu (najdroższe są B6 na przód, ze względu na to, ze są na tzw. "grubej ladze" — duża średnica). Niemniej to teoretyzowanie, bo nie testowałem osobiście takiej opcji. Wydaje się jednak, że całość powinna działać poprawnie. Istnieją też osoby, które łączyły np. sprężyny Eibacha z gazowymi amortyzatorami KYB i były z tego zadowolone, ale nie wiem, czy takie rozwiązanie ma sens. Są też gotowe zestawy obniżających sprężyn i amortyzatorów, ale — biorąc pod uwagę cenę znacznie niższą niż seryjnego zawieszenia — mocno powątpiewam w ich jakość.

Pamiętaj o tym, co Ci pisałem na PW (i to też info dla osób, które zajrzą tu w przyszłości). W każdym ST220 jest system nivo, bo oznacza, że z tyłu są inne sprężyny (bardzo miękkie, bo wysokość jest regulowana amortyzatorami). W związku z tym przy zmianie amortyzatorów na zwykłe (bez nivo) trzeba obowiązkowo wymienić też sprężyny.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wild_weasel

Pamiętam :) Springi mam już komplet Eibach Pro-Kit.

MAG

U mnie był zestaw ori amorów z ST220 z przodu i B6 na tyle i w komplecie z Eibachem bardzo dobrze się to sprawowało
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

wild_weasel

Dzięki, Maciek! To cenna informacja! A ceny B6 na tył wcale nie są takie z kosmosu... :)