[Mondeo] IMRC - problem z elektryką

KomisarzFred, 08.05.2017, 21:35 « poprzedni - następny »

KomisarzFred

Witam!
Postanowiłem zabrać się za IMRC w moim Fordzie Mondeo MK3 z 2001 2.5 V6 (nie działało ono wcale od momentu kupienia auta).

Kupiłem cały nowy moduł. Po jego podłączeniu i przekręceniu zapłonu (lub odpaleniu silnika) silniczek cały czas się obraca i naciąga linkę przez co dolot jest otwarty cały czas. Znajomy wymienił mi ten słynny bezpiecznik na nowy polecany przez forumowiczów czyli BDW93C. Po tym zabiegu silniczek dalej się kręci cały czas więc postanowiliśmy zregenerować starą płytkę i na niej też silniczek zaczął kręcić się cały czas (wcześniej nie chodził wcale z powodu uszkodzonej ścieżki).
Po sprawdzeniu napięcia w gnieździe, cały czas podaje prąd tak jakby obroty były wysokie.

Gdzie szukać problemu? Miał ktoś z Was taki problem?
Pozdrawiam!

TAM

Trzeba sprawdzić czy ECU od razu daje sygnał otwarcia IMRC. Jeśli tak, to niestety ECU do wymiany. Jeśli nie, walnięte są oba moduły IMRC.

KomisarzFred

We wtyczce wpinanej do IMRC od razu po uruchomieniu zapłonu zostaje wysłany nieprzerwany sygnał. Po uruchomieniu silnika również ten sygnał nie znika. Między ECU a wtyczką jak wiadomo są przewody, może to one robią jakieś zwarcie i dają niewłaściwy sygnał? Jak mogę sprawdzić czy ECU daje sygnał czy może jest to jakieś zwarcie na kablach? Oraz od razu zapytam gdzie znajduję się ECU? Jeśli to ma coś do rzeczy to silnik był wymieniany w całości bez osprzętu oraz samochód ma instalację LGP firmy STAG, która jest praktycznie nowa.

TAM

O ile pamiętam, to włączenie imrc inicjowane jest sygnałem niskim (połączenie z masą). Sprawdź ręcznie, czy moduł poprawnie reaguje – po zwarciu wejścia sterującego do masy powinien się włączyć, po odłączeniu wyłączyć (nie potrzeba podłączać żadnego napięcia).