Dziwne zachowanie podczas zapłonu

Finio, 02.05.2017, 22:36 « poprzedni - następny »

Finio

Witajcie. Jak w tytule. Moja Foka Mk2 od kilku dni, dziwnie pali, nie tak zdecydowanie, pewnie, tylko tak jakby się dławiła przy rozruchu. Ponadto auto wydaje się jakby ciut słabsze i zniknęły mi "strzały z dupy" po upalaniu. W sumie trwa to dopiero parę dni, ale że jestem samochodowym hipochondrykiem to od razu dostrzegam że coś nie gra. Niektórzy nie widzą nic dziwnego, ja jednak dostrzegam różnicę. Poniżej link do filmiku. Polecam założyć słuchawki, lepiej słychać. Pozdrawiam.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/b2_rs9CyqT0

weksla

Podlączałeś pod obd?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Finio

Na kompa umówiłem się na piątek. Nie mam w okolicy żadnego znajomego, który by mógł poratować. Dzis jednak dostrzegłem kolejne dolegliwosci. Pali jak smok ! W życiu srednie spalanie nie przekroczyło mi 15L, a dzis rano było 16 !! Muskając tylko gaz, ten pokazuje wartosci ponad 20L na chwilowym. Stojąc w korku, czy na swiatlach normalnie pokazywał 1.1 / 1.2 l/h a teraz 1,4 / 1,5 l/h. Pokminilismy z kolegą i wzięlismy pod uwage sonde lambda. Ale wiecej powinienem wiedziec juz w piatek pod wieczor.

TAM

A filtr powietrza kiedy wymieniałeś?

Finio

03.05.2017, 23:20 #4 Ostatnia edycja: 03.05.2017, 23:31 by Finio
Dokładnie 15.12.2016, własnie sprawdziłem na fakturze. Tzn, mam nadzieję że wymienił. Zerknę jutro w jakim jest stanie, ewentualnie wymienię w piątek.

TAM

Słusznie, warto się upewnić.

Finio

Ok, Foka dziś była sprawdzana pod komputerem i się okazało że nic jej nie dolega ze strony sondy. Filtr powietrza jak nowy, czyściutki był. No nic, póki co te info ma mi wystarczyć. zostało 26 dni do urlopu a wtedy rozrząd, świece, i może jakieś drobne mody. Póki co powinienem być spokojny. Dzięki za wszelkie odpowiedzi, Pozdrawiam :)

TAM

Coś jest jednak mocno nie tak, musisz szukać dalej. Spalanie chwilowe na postoju 1.4/1.5 to dużo za dużo - tyle jest przy włączonej klimatyzacji. Może masz z nią jakiś problem?

Finio

Padło podejrzenie na nieszczelność za kolektorem dolotowym, lub przepływomierzem. Grubsza sprawa do zabawy. Serwis Forda, też bezradny. Jedyny błąd jaki im pokazało, to czujnik temperatury oleju. Wywaliło błąd, a się okazało później że go nie mam (?!) Nie mam już kompletnie pojęcia. Może poczekam z tym do Polski. W każdym razie, nic innego nie znaleźli. Musieli by ewentualnie przetrzepać auto dość konkretnie, a musiałbym czekać na to minimum 2 tygodnie, a za 3 jadę do Polski. Po za tym jednak 47 Euro za godzinę pracy? Chyba serio poczekam...

TAM

Fajny masz ten serwis... ,,czujnik temperatury oleju", którego w ST-ku nie ma. Słusznie, że poczekasz.

Finio

09.05.2017, 22:58 #10 Ostatnia edycja: 09.05.2017, 23:00 by Finio
Zamierzałem wybrać się na hamowanie, żeby zobaczyć czy w ogóle trzyma moc, czy coś się dzieje. Zanim jednak gdziekolwiek zadzwoniłem, pobrałem aplikację do sprawdzenia przyśpieszenia. Zakładając, że trzyma moc, powinienem być blisko fabrycznych 6.8 sekundy. Najlepszy Wynik jaki udało mi się osiągnąć to 7.2 czyli blisko serii, ale jeszcze nie to. Było kilka innych rezultatów 7.4, 7.5, 7.8, nawet 8.2 i 9+. Wiadomo że ciężko o powtarzalność, prób miałem może max 10, nie chciałem też go katować w nieskończoność. Jeżdżę tylko na Pb98. Oprócz tego prowadzę dalsze obserwacje. Chwilowe spalanie ciągle szybko wzrasta, ale po rozgrzaniu silnika, czyli jakichś 20 minutach jazdy, spalanie chwilowe na postoju normuje się na przełomie 1.1/1.2l\h. Średnie na obecną chwilę to 13,1, ale serio, ostatnio (poza dzisiejszymi testami) oszczędzam Foczkę.