Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


ST220 - STwór

Czen, 01.05.2017, 14:49 « poprzedni - następny »

Czen

01.05.2017, 14:49 Ostatnia edycja: 01.05.2017, 15:02 by Czen
Witam Serdecznie

Przyszedł czas przedstawić STwora

Mondeo Kombi 2002 Panther Black Metallic
Auto posiada przebieg 239 tys km
W książce serwisowej adnotacja ze przy  88 tyś km wymieniono silnik, serwis Niemcy
Auto serwisowane w ASO


Wyposażenie myślę ze standard jak na ST

Dodatkowo posiada :
-nawigacje wbudowana w deske
-webasto - programowalne(bez pilota)
-zestaw głośnomówiący bluetooth
-DVD + wzmacniacz + głośniki za tylnymi zagłówkami
-kratkę metalowa oddzielającą przestrzeń bagażową (jak dla mnie super sprawa-bezpieczeństwo)
-zmienione radio KENWOOD + głośniki JBL GTO


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Co po zakupie, wiec....
- olej  Castrol Pełen syntetyk 5w30 klasa A5 (Taki miał )nastepna  wymiana nastąpi po ok 7 tys i pójdzie    MILLERS lub LIQUI MOLY 5W40
- Nowe kable + świece Motorcraft
- Lpg STAG QMAX PLUS+R02 TWIN + ACW03+Butla 48-50 litrów gazu wlew pod klapką

Plany :
- zawieszenie niższe (rozmowy już trwają)
- hamownia sprawdzenie mocy  PB/LPG (ewentualne strojenie)
- chłodnica oleju (lubi wysokie obroty  :D)
- z czasem piaskowanie felg i lakierowanie
- hamulce (zaciski+tarcze)
- Bixenony
- oświetlenie wnętrza LED
- nowy emblemat St 220

Może kiedyś
- pełen wydech z kwasiaka + sportowe katalizatory, z regulacja głośności (ciekawe czy można)
- polerka kolektora
- zaślepki progowe





weksla

Fajny. Widzę wiele fajnych gadżetów
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Czen

Dzisiaj dostał nową pompę wody
Jak by ktoś potrzebował to zdjecie z numerem części.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


steveno

widze autobus rodzinny słuszny wybór:)
Do przodu!!!

Czen

28.05.2017, 08:40 #4 Ostatnia edycja: 28.05.2017, 08:41 by Czen
Ostatnio otrzymał nowa tylna piastę SKF

Jutro dostanie :
- wahacze wzdłużne 2gie (moje z niewiadomych przyczyn pogięte) + nowe tuleje
- nowa uszczelkę misy
- łożysko podpory półosi
- łączniki stabilizarora przód P/L
- osłonę wewnętrznego przegubu + smar
-amortyzatory Billstein B6 Sport,
- sprężyny Eibach Pro-Kit -40/-30 mm zestaw od kolegi - Tomasz
- pełne ustawienie  zbieżności

I cewka potrzebna będzie...

T

Cytat: Czen w 28.05.2017, 08:40- sprężyny Eibach Pro-Kit -40/-30 mm zestaw od kolegi - Tomasz
Fajnie, że zawieszenie ma nowego właściciela. :) Jak nieraz już pisałem, to była moim zdaniem najlepsza modyfikacja w moim samochodzie. Na drugim miejscu hamulce. Dopiero na trzecim silnik, chociaż tez był bardzo fajny. Ale więcej mocy nie daje tyle radości, co dużo lepsze prowadzenie.

PS Nieźle masz zamontowaną tą nawigację. Dużo lepsze rozwiązanie niż seryjne (bo w polu widzenia kierowcy, a nie gdzieś na wysokości kolan). Nie widziałem jeszcze czegoś takiego w mk3.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Czen

03.06.2017, 13:58 #6 Ostatnia edycja: 03.06.2017, 15:52 by Rijndael
Navi super temat,zastanawiam się czy kamerę cofania by można podpiąć, by było super.

Auto odebrane, wygląda extra niżej o 30 mm  w sam raz. Prowadzenie auta przyklejone do drogi. Żona nawet stwierdziła że trzyma się dobrze i nie jest twarde. Oczywiście jest twardsze ale komfort na dużym poziomie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


T

Cytat: Czen w 03.06.2017, 13:58Auto odebrane, wygląda extra niżej o 30 mm  w sam raz. Prowadzenie auta przyklejone do drogi. Żona nawet stwierdziła że trzyma się dobrze i nie jest twarde. Oczywiście jest twardsze ale komfort na dużym poziomie.
Wygląda świetnie. A co do prowadzenia, to jedną z przyczyn widać nawet na pierwszym zdjęciu -- wystarczy porównać średnicę amortyzatorów z seryjnymi. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Czen

04.06.2017, 19:40 #8 Ostatnia edycja: 04.06.2017, 20:11 by Czen
Teraz czas na nową cewke, olej  w silniku , może przed wyjazdem na wakacje dostanie dystanse po 15 mm na stronę .

« Dodane: 04.06.2017, 20:11 »

Czy 5w50 to dobra opcja , naprawdę często ciagne go do czerwonego pola no i lato idzie będzie gorąco.

Czen

Witam
Wymienione śruby w tylnym zawieszeniu od regulacji i zrobiona pełną geometria.

Niestety  pojawiło się coś nie fajnego błąd
P0420 Wydajność systemu katalizatora poniżej granicy Blok 1
Gazownik twierdzi że emulatory założyć i gitara.
Co myślicie ? Jakieś rady ? Czy jak się check pali to auto chodzi w trybie awaryjnym ?

rafek

A gdzie Ty latasz po tym Płocku że Cie nie widzieliśmy ?? Mamy w Płocku 5 aut ST i Twoje widzę kolejne . Pisz do mnie jak coś 691901583 lub szukaj grupy na FB w celu spotkań FORDST220PL
WV Jetta 1.8 BP / POLOPONEZ 1.5 GLI / FORD Mondeo MK1 1.6 BP+LPG Kombi / FORD Mondeo MK2 1.8 BP+LPG Kombi / OPEL Zafira 2.2 DTCi / BMW 316i /ASTRA K 1.6 biturbo Kombi / ST220 Zombi lift 2005 Kombi / obecnie BMW F31 białe zombi , S Max 2,5 turbo  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/groups/1500198969994480/

T

Tak jak Ci mówiłem:

Po pierwsze sprawdź, czy to na pewno katalizator (a nie uszkodzona sonda). Jeśli to katalizator, to masz dwie opcje. Albo wymienić oba albo usunąć oba i w tym drugim przypadku użyć tulejek.

Trzeba tu zaznaczyć, że przy tej drugiej opcji auto nie będzie spełniało norm spalin.

Opcja którą podał Ci "gazownik" jest niedopuszczalna. Jazda z uszkodzonym kataliatorem (a już szczególnie gdy jeden jest uszkodzony, a drugi nie) może być bardzo szkodliwa dla silnika. Obecność checka jest tu najmniejszym problemem.

Mondeo nie ma trybu awaryjnego jako takiego, aczkolwiek miałem wrażenie, że auto z checkiem ma lekko opóźniony zapłon i kilka KM mniej.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

rafek

Kurde ale mi się te fele podobają . Nie aż tak jak oryginalne ale może się wkręcę i je zmienię
WV Jetta 1.8 BP / POLOPONEZ 1.5 GLI / FORD Mondeo MK1 1.6 BP+LPG Kombi / FORD Mondeo MK2 1.8 BP+LPG Kombi / OPEL Zafira 2.2 DTCi / BMW 316i /ASTRA K 1.6 biturbo Kombi / ST220 Zombi lift 2005 Kombi / obecnie BMW F31 białe zombi , S Max 2,5 turbo  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/groups/1500198969994480/

sseebbaa1

Felgi są świetne jeżeli chodzi o prosty kształt ramion o identycznej szerokości na całej długości ramienia.

Ale niestety, jak dla mnie, fatalnie są zakończone te ramiona - te ozdobniki na końcu skracają optycznìe ramiona i przez to felga wygląda o rozmiar niżej...

Ale jak widać są różne gusta :)

Idealnym rozwiązaniem byłyby felgi Volvo z serii R. Tam też są proste ramiona, tylko lecą do samego rantu felgi.
No i te eRki są już prawie kultowymi felgami! :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Czen

09.06.2017, 19:59 #14 Ostatnia edycja: 09.06.2017, 20:13 by Czen
Nawet dzisiaj o nich rozmawiałem z kolegą z  Płocka 19 mi się marzą - może kiedyś. Jaki profil przy 19 " 35?