[Mondeo] Ford Mondeo ST jaki olej?

mondi33, 28.04.2017, 10:26 « poprzedni - następny »

mondi33

Cześć! Jestem owy na forum, mam nadzieję, że nie powielam tematu, ale nie znalazłem wątku, który by mnie satysfakcjonował. Teraz do rzeczy. Planuję wymianę oleju w moim Mondeo, do tej pory używałem Catrola, ale niestety moje pewne źródło (niewielki sklepik) zakończył działalność. Biorąc pod uwagę  dużą liczbę podróbek Catrola i Mobla 1 i innych szukam marki, której się nie podrabia. Możecie mi pomóc?

sseebbaa1

Każdą markę można podrobić :)
Kiedy kupowałem olej do swojego Mondeo, to poszukałem tanie źródło na aukcjach internetowych, a następnie zadzwoniłem do przedstawiciela handlowego producenta oleju. Przedstawiciel potwierdził mi, że sklep, który sprzedawał ten olej jest oficjalnym odbiorcą z normalnej dystrybucji.
Wiedziałem więc, że nie będzie to podróbka.

I w ten właśnie sposób nabyłem duży, 20-litrowy baniak oleju :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Wiele osób odradza Castrola, a dyskusja na ten temat toczy się w temacie poświęconym olejom do Focusa ST:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,3734.0.html
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

mondi33

Podróbek jest dookoła mnóstwo niestety. Spójrzcie na to. Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=ffxtK6n105Y&t=4s
Prawdopodobieństwo zakupu podróbki jest tak duże i ciężko je odróżnić, że nie chciałbym ryzykować.

martinez22

Prawda jest taka, że podróbek nie unikniesz, chyba, że znajdziesz malutką firmę. Duże spółki robią masowe ilości, także i o podróbkę naturalnie łatwo i tak jest w każdej branży praktycznie.

mondi33

05.05.2017, 12:48 #4 Ostatnia edycja: 05.05.2017, 12:50 by mondi33
Dlatego pomyślałem o jakimś mało znanym oleju z kameralnej firmy, bo takich podróbek raczej się nie robi.  No i oczywiście olej niszowej marki  powinien spełniać wszystkie normy. Nie mam zamiaru wlewać jakiegoś syfu

martinez22

Czytałem na jakimś forum o RockOilu, może ten olej? Użytkownicy sobie chwalili

mondi33

Widziałem go na jakimś forum, bo tak skaczę trochę rozglądając się. To jakaś brytyjska firma i robią bardzo dużo olejów dla motocykli, ale opinie w necie z tego co widzę mają dobre

martinez22

Moim zdaniem motocykle są bardziej wymagające jeśli chodzi o olej od samochodów, stąd nasuwa się mi wniosek, że oleje dla aut muszą być także wysokiej jakości. Na tym forum są opinie polskich użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.forum.alfaholicy.org/forum_ogolne_o_alfa_romeo/43-temat_rzeka_jaki_olej_lejecie_polecacie_-899.html

mondi33

jaką normę powinien spełniać olej do mojego silnika?   szczerze móiąc to nie wiem, bo zawsze u tego samego faceta kupowałem olej i nie zwróciłem uwagi

martinez22

na rockoilu ogarnąłem oleje, bo szczerze mnie też zainteresował i  np. do twojego auta myślę, że SYNTHESIS F 5W-30

mondi33

też korzystałem z wyszukiwarki, ale mimo wszystko muszę jeszcze  to sobie przemyśleć

martinez22


StiflerST

Jeżeli chcesz mniej znany a nie podrabiany to zalej ENEOS-a dobry olej na pewno spełniający normę A5 B5 bo takiej potrzebujesz.

mondi33

już mam mniej znany, a nie podrabiany, wziąłem rockoila jednak, tego synthesis

StiflerST