Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Puma 1.7 VCT

animag101, 22.04.2017, 23:11 « poprzedni - następny »

TAM

Ale 195/40 nie pasuje do Pumy na ŻADNĄ średnicę felgi... Szerokość to sprawa drugorzędna.

animag101

"Małpuję" trochę od mojego znajomego, który też właśnie przeskoczył z 205 na 195 w Pumie, wygląda dużo lepiej, a w jeździe jest to w ogóle praktycznie nieodczuwalne, a zyskuje się przynajmniej troszkę miejsca w nadkolu. Nie takie rzeczy się zakłada... Nie takie szerokości i nie takie opony :) Wchodząc minimalnie nawet w ten świat "tuningu" sprawa komfortu, spalania, czy ekonomii przechodzi na dalszy plan. Autem i tak się jeździ już trudno, bo jest twardo i wbrew pozorom szeroko.

TAM

Rozumiem że to na felgach 17"? Ale nawet jeśli tak, to nie widzę żadnych zalet z przejścia 205->195. Jeśli ,,brakuje miejsca w nadkolu", to znaczy że za bardzo obniżyłeś samochód. A zbytnie obniżenie nic już nie daje... Lepiej podnieś go o 4 mm i zostań przy oponach 205. Jeździ się wtedy bez porównania lepiej – i na torze, i na drodze. Uwierz mi, miałem 2 Pumy :-)

sseebbaa1

Co tam słychać u naszej rodzynki? :stupid:

Jakieś plany w zbrojeniu na przyszły sezon?

Pozdrawiam! :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

animag101

12.10.2017, 00:26 #19 Ostatnia edycja: 12.10.2017, 00:43 by animag101
Dobry wieczór! :)
Ach.... Zadziało się w tym sezonie jeszcze.
Puma stała się najniższą Pumą w Polsce i jedną z najniższych w Europie. Ach te koleiny na naszych drogach... Takie wysokie :P Niecałe 5 cm od wahacza. Jest dość ekstremalnie, chociaż pewnie tego na pierwszy rzut oka nie widać. Niesamowite uczucie, najlepsza decyzja jak do tej pory, cieszę się jak dziecko :)
A co się zmieniło?

* zmiana opon na 185/35
* rzeźba gwintu, przez co na przodzie udało się jeszcze obniżyć ok. 1,5cm; tył skręcony na maxa i chyba nie więcej się z nim nie wymyśli
* ciemna folia na tylne lampy
* tow hook

Z racji tego, że siadło to jeszcze dość mocno, na przyszły sezon wpadną jakieś przeloty na przód, pewnie 0,5 albo 0,6. Progi leżą w garażu, ale chyba jest na tyle nisko, że nie chcę niżej, nawet tylko optycznie :P

Tyle na ten sezon. Auto zamknięte w garaż na zimę. Wracam do modów pewnie w okolicach marca. A dalsze plany już są... ;)

« Dodane: 12.10.2017, 00:43 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A tak to wygląda w porównaniu z seryjną Pumą :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Bardzo mi miło, że ktoś o mnie jeszcze pamięta! :D Enjoy!
Pozdrawiam :)

JacekST220

Twoja to jest PUMA przez duże "P", obok to raczej Koza :) Świetne autko

bishop

Cytat: animag101 w 12.10.2017, 00:26A tak to wygląda w porównaniu z seryjną Pumą
Fajna fota. Ta z prawej wygląda jak jakiś crossover.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

MAG

Glebogryzarka ;-)


Ja juz za stary chyba jestem - swoja Magankę tez mocno zglebilem i jednak az tak nisko to nie moja bajka.
Wygląd to jedno, bo jest zajebisty, ale trzęsiawka w trakcie jazdy jednak mojemu dupsku doskwiera ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

Cytat: animag101 w 12.10.2017, 01:26A tak to wygląda w porównaniu z seryjną Pumą
Po lewej widzę przyczajoną Pumę gotową do natychmiastowego ataku i zniszczenia przeciwnika.
Po prawej natomiast przerażony czarny kotek z najeżonym grzbietem, który przestraszył się tej bestii...
:D
Świetny kontrast!

Ale zdjęcie pokazujące tył samochodu też niezłe. Widoczne bieżniki mocno wysuniętych opon wywołują od razu skojarzenie z kartingiem.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

theanalogs

Wow fajnie usiadła puma, wygląda konkretnie i dobre felgi chyba by mi pasowały do fiesty :)

animag101

Glebogryzarka, tego jeszcze nie słyszałam! :)
Prawda, kontrast z seryjną Pumą jest ogromny. Zupełnie inne auto!

MAG, faktycznie, komfortu przy jeździe brak. Dla mnie jednak to auto jest tylko weekendowe, na co dzień się nim nie poruszam. Typowa zabawka. A uwierz mi, że spojrzenia ludzi na drodze wynagradzają trzęsawkę i beton :)

Co do wysuniętych kół z tyłu... miało tak nie być :P Zawsze byłam przeciwnikiem. Kiedy jeszcze była te parę cm wyższa wszystko było okej, ale kiedy obniżyłam ją do obecnego stanu... no widać co się stało. Zrobiły się kąty i się wysunęło. Ale mimo wszystko gra to fajnie z ogólnym stylem auta, także nie narzekam.

A felgi... góra rok/dwa i będą na sprzedaż :) Już mam następną wizję w głowie.

Dzięki za miłe słowa :D Jest motywacja do działania!
Pozdrawiam

sseebbaa1

Cytat: animag101 w 15.10.2017, 22:08Co do wysuniętych kół z tyłu... miało tak nie być  Zawsze byłam przeciwnikiem. Kiedy jeszcze była te parę cm wyższa wszystko było okej, ale kiedy obniżyłam ją do obecnego stanu... no widać co się stało. Zrobiły się kąty i się wysunęło. Ale mimo wszystko gra to fajnie z ogólnym stylem auta, także nie narzekam.

Skojarzeniem z kartingiem było komplementem!
Super to wygląda :D

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że
Cytat: animag101 w 15.10.2017, 22:08gra to fajnie z ogólnym stylem auta

Koła wystają nieznacznie, tak że jeszcze nie zajeżdżają German style :)
Opony są mocno widoczne tylko od tyłu, poprzez podcięcia zderzaka i to mi się bardzo podoba!
8)


ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

animag101

Uf, bałam się, że właśnie inaczej to ludzie odbierają.
Tym bardziej się cieszę! :) :) Dzięki!

loockas

Krótko: Wow, to najładniejsza Puma jaką widziałem. Gratuluję.

T

Świetna. Ale nadal prosi o nakładki progowe. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club