[Fiesta] JAKI KOLEKTOR WYDECHOWY DO ST150 4-2-1 CZY 4-1 PROSZĘ O INFO :)

JanuszTomek :), 20.04.2017, 17:08 « poprzedni - następny »

JanuszTomek :)

Witam
Mam mały dylemat ponieważ zastanawiam się jaki kolektor wydechowy wybrać do mojej Fiesty :)
Sporo czytałem i dokształciłem się co do kolektorów oraz ich budowy lecz nadal mam wątpliwości co wybrać i wolę zapytać kogoś kto robił takie mody w 2.0 duratec lub w czymś podobnym tzn R4 N/A
Wiem, że 4-2-1 poprawi przebieg momentu w 2000-5000 a 4-1 podniesie maksymalną moc i bardziej sprawuje się w 4000-7000 i dlatego nie wiem co robić ponieważ wiem, że większość modów w samochodach bazuje na 4-2-1 i nawet focus mk1 st na właśnie 4-2-1 lecz w fiescie po prostu nie było na to miejsca oraz miała mieć 150 hp ze względu na klasy ubezpieczeniowe na zachodzie itp u nas to wygląda troszkę inaczej :)
Więc skoro focus ma 4-2-1 i ford właśnie poszedł w tym kierunku to też coś znaczy no i focus ma 172 hp lecz focus ma skrzynię szóstkę a w fiescie obrotomierz zazwyczaj jest trochę wyżej przy tych samych prędkościach
Co do pumaspeed to oni teraz polecają 4-1 millteka projektowanych na ich życzenie lecz oni idą w moc i może dlatego taka decyzja
Dodam, że kupiłem całego decata z milteka więc brakuje mi tylko kolektora a seryjny jest bardzo słaby :/
W seryjnym rozwierciłem już wylot na 55 pod flexsi ale pojawiły się dylematy ponieważ flexsi nie da tyle co kolektor a koszty wyglądają następująco
Najtańsze flexsi z Toyosports około 450 zł z wysyłką
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.co.uk/itm/FLEXI-PIPE-EXHAUST-FRONT-PIPE-FOR-FORD-FIESTA-MK6-2-0-16V-ST150-/401304055298?hash=item5d6f95ee02:g:bc0AAOSwU-pXqzoD
Kolektor 4-2-1 oczywiście Chińczyk około 850 zł z wysyłką dla porównania to prawie tyle co flexsi millteka o.O
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-FIESTA-ST150-4-2-1-STAINLESS-STEEL-DECAT-EXHAUST-MANIFOLD-/150869147505?hash=item2320807f71:g:MIAAAOSwTglYkdtn
Lub po prostu 4-1 Chinol na wzór Mongose za 750 zł lecz trzeba dorobił złączkę elastyczną ale to nie problem
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-FIESTA-ST150-2-0-04-08-DURATEC-STAINLESS-STEEL-SPORT-RACE-EXHAUST-MANIFOLD-/181164706192?hash=item2a2e420990:g:IEIAAMXQ4YtSMc8o bardzo przypomina millteka i nawet nie wiem czy nie jest lepszy ponieważ tak jak mówiłem to jest podróbka mongose a on kosztuje chyba 500 funtów no tyle, że trzeba pobawić się ze złączką lecz to max 150 zł nawet ze stali nierdzewnej i w każdej chwili można ją wymienić a w millteku to już nie takie proste
Nie ukrywam, że chyba najbardziej to bym kupił millteka i miał kompletny wydech z tej firmy lecz nie dam za nowy 360 funtów a z używkami bardzo ciężko i ostatnio jeden mi uciekła za 200 funtów a to moja granica :)
Obserwuję ebaya i w ciągu roku widziałem chyba tylko dwie używki więc nawet nie liczę, że uda mi się kupić w najbliższym czasie millteka za normalne pieniądze
Pozdrawiam i dajcie znać co myślicie bo jednak focus to prawie ten sam silnik a ford poszedł w 4-2-1 no i robi się tak we wszystkich hondach N/A które kręcą nawet pod 9500 obrotów

Cons

a do ilu chcesz kręcić tą fieścine?
Fiesta ST MK7

JanuszTomek :)

Panewki już zamówione ale wałki i sprężynki jak na razie zostają seryjne więc do 7000
Później po większej ingerencji w silnik może przesunę odcięcie i będę kręcił do 7500
Nie chcę jej też zakatować :)
Ale w normalnej jeździe przy 120 km/h mam chyba 4000 obrotów więc dlatego takie wątpliwości z tym kolektorem bo w tym aucie bardzo brakuje szóstego biegu :/
A co myślicie o samym aucie :) warto inwestować bo powiem szczerze myślałem o Focusie mk2 ST ale jakoś chciałem robić N/A a mk1 nie przemawiał do mnie i lubił sobie podgnić ;) wiem bo szwagier ma mk1 ST nie jest to groźne jak się pilnuje ale fiesta znacznie mniej koroduje i jeździłem fiestą mk6 5 lat więc mam ogromny sentyment do tego autka :) no a mondeo już dla mnie za duże
Nie każdemu podoba się mk6 ale dla mnie jest fajna a tym bardziej st no nie ma co porównywać do mk7 ST bo to ona jest boska :D lecz patrząc na nową fiestę chyba mk8 to widzę, że ford przystopował z designem i chce zwiększyć sprzedaż z drugiej strony nie dziwie im się bo mk7 nie pasowała do dziadka ponieważ wyglądał w niej jakby przeżywał kryzys wieku starszego xD tym bardziej polift bo przed była troszkę delikatniejsza :) i to auto kojarzy mi się z młodą fają blondynką w przyciemnianych okularach :D nie wiem czemu ale jakoś tak po prostu i może dlatego tak jak lubię ;)
Prawdopodobnie w przyszłym roku będę miał mocy dylemat co wybrać a mianowicie Fiestę mk7 ST czy Focusa mk2 ST polifta (tylko pomarańczowy a fiesta biała lub niebieska) ponieważ cenowo wychodzi podobnie :)
Pozdrawiam i dajcie znać co byście robili z tym kolektorem bo auto odbieram w sobotę od lakiernika a jak już zacznę jeździć to pewnie nie będzie mi się chciało rozgrzebywać tego w sezonie ponieważ tam trzeba troszkę się nakombinować bo kolektor jest za silnikiem i nie jest to takie p&p na 30 min jak flexsi 
Mój kolektor już raz wyciągałem więc nie wyobrażam wsadzić tam millteka czy czegokolwiek innego bez wyciągania silnika lub przynajmniej jego mocnego przesunięcia do przodu :)

Cons

w przyszłym roku chcesz MK7, tego zostało 8 miesięcy. Jest sens inwestować?

Zastanów się czy zależy Ci na elastyczności, czy max mocy i dobierz kolektor.
Fiesta ST MK7

JanuszTomek :)

No może nie na początku roku :) i jest szansa, że ST150 zostanie więc dlatego inwestuję :)
Tak jak mówiłem to jest zabawka a teraz mam jeszcze troszkę czasu i kasy żeby się pobawić
Amk7 lub focus mk2 lift powinien się pojawić lecz bardziej pod koniec niż na początku 2018
Po prostu zobaczymy jak z kasą :) bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi i pieniądze :D lecz raczej będzie mk7 ze względy na wiek i prostotę
Sprzedałem wczoraj moją mk6 1.4 tdci którą jeździłem 5 lat i nalatałem 100 000 km :) mam jeszcze do opchania cud polskiej inżynierii jakim jest nysa 522t xD i już jest chętny więc też do końca kwietnie powinna się sprzedać no i ostatnia moja perełka alfa romeo spider z 1995 roku troszkę pochopny zakup ale przynajmniej sporo się dowiedziałem o alfie
I to w bardzo rzadkim połączenie czyli butelkowa zieleń z kremowym dachem lecz niestety nie udało mi się jej skończyć i pośmigać :(
A teraz lipa z czasem i luźniej raczej nie będzie więc to też oddam komuś z alfaholików i niech ktoś się cieszy
a już jest jeden zainteresowany więc kasa na mody w fieście będzie :)
Zobaczymy co inny doradzą z tym kolektorem bo chyba pójdę w moc ponieważ autko waży mało i raczej nie śmigam z całym zestawem pasażerów :)
A moment i tak wzrośnie względem seryjnego bo to jest normalne przy modach tylko niestety trzeba wybrać co jest dla nas ważniejsze ponieważ często jeden mod wyklucza drugi tak jak z omawianym kolektorem
A jak ci się śmiga mk7 ST :) masz porównanie do mk6 lub focusa st ? daj znać ponieważ ja jeszcze nie miałem okazji jeździć tymi samochodami a coś będę musiał wybrać ;)

Jarecki

Jeżeli do ścigania się (mowa TYLKO o MK6 ST) to tylko 4-1 (mając nadzieję że tor/trasa nie będzie wymagała niskich obrotów).
4-2-1 był by bardziej uniwersalny ale jak już stawiać na najlepszy rezultat, to 4-1

JanuszTomek :)

I chyba tak zrobić ponieważ tam przy normalnej jeździe i tak rzadko jest poniżej 3500 więc raczej 4-1 lepiej się sprawdzi :)
Więc szukam używanego millteka 4-1 jeśli ktoś ma na sprzedaż to z chęcią przytulę lecz max za 1000 PLN ;)
Pozdrawiam

JanuszTomek :)

Niestety do dzisiaj nie trafił się żaden używany Milltek :/
Więc kupiłem Flexi z Mongoose :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.pl/itm/fiesta-st-150-exhaust-/322511062630?hash=item4b17284666:g:v6gAAOSw42JZEagK
400 zł z wysyłką za prawie nowe flexi więc moim zdaniem jest ok
Oczywiście wolałbym flexi Millteka ale niestety na razie nie ma nic w normalnej cenie a kolektor mam rozwiercony na 55 mm no i cały dekat Milteka też ma około 55-57 mm w środku a seryjne flexi które mam założone miało 50 mm :( więc nie za bardzo pasowało do reszty
Tak więc jakby ktoś miał kolektor Millteka do ST150 to proszę pisać bo na ebayu sprawdzam codziennie ale niestety brak ofert :/
Pozdrawiam :)