[Fiesta] Czy ktoś z tego forum organizuje spoty i zloty?

JanuszTomek :), 19.04.2017, 23:47 « poprzedni - następny »

JanuszTomek :)

19.04.2017, 23:47 Ostatnia edycja: 24.09.2017, 23:24 by Rijndael
Tak jak w tytule ponieważ jestem tutaj od niedawna i nie znalazłem żadnej informacji na ten temat co mnie troszeczkę zdziwiło ponieważ sporo ludzi jest zarejestrowanych i jest to specyficzne grono w większości posiadaczy ST/RS a nie jak na FKP wszystkiego a za razem niczego bo to tak jak ze zlotami jakiegoś vw itp więc raczej nie uśmiechało by mi się jechać ileś tam kilometrów żeby zobaczyć golfa 1.4 w gazie na ładnej feli ze skórą na masce :D wiecie o co chodzi xD
Lecz jakby ktoś z tej ekipy zorganizował jakiś zlocik to mogłyby się grube Fury pojawić :D i to już mnie bardzo bardzo interesuje ponieważ moja Fiest to dopiero początek zabawy i najlepiej uczyć się od bardziej doświadczonych a jest tutaj takich wielu z tego co widziałem i czytałem :)
Proszę was o info ponieważ ja jestem z Opolskiego ale podjechać do Warszawki itp to nie problem a tym bardziej Wrocka bo to tylko 100 km
Jak ktoś jest za to proszę się podpinać no chyba, że jest już coś organizowane a ja po prostu nie doczytałem to sorki za zamieszanie i proszę o info :)

PyRsHaL

Rozpoczęcie sezonu 200+ Team
Data: 29.04.2017
Lokalizacja: NOR Nysa

Link do wydarzenia na "Fejsbuku": Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/events/250500002087163/

Część grupy ST/RS z 200+ Team się wybiera :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

JanuszTomek :)

OMG chyba się nie załapię xD jeszcze troszkę mi brakuje do 200 hp a dokładnie kolektora w wałków :)
A tak na poważnie to jak z organizacją, zgłoszeniem, wstępem itp bo tam mało informacji jest
No i pierwszym autem na zdjęciu jest wspomniany golf xD
Dajcie też znać kto się wybiera i jak na razie zgłosiło się ponad 250 osób a to już całkiem sporo tylko nie wiem czy się wyrobię do 29.04 ze wszystkim :( i nie wiem jak z czasem bo tylko 9 dni zostało a mogę mieć już coś zaplanowane :/
Zerknę w kalendarz i się zobaczy lecz proszę o szczegółowe informacje lub link na temat imprezy
Pozdrawiam i dzięki za info ;)

PyRsHaL

Ostatnie info z wczoraj - cytuję:

"Rozpoczęcie już za 10 dni...
wiec chcemy Wam przypomnieć o regulaminie który obowiązuje na terenie ośrodka NOR, mam nadzieje ze nie będziemy musieli nikogo wyrzucić za bramę za złe zachowanie...
na bramie będą pobierane opłaty 20 zł dla ośrodka i 20 zł na pokrycie wszystkich kosztów związanych z organizacja
samochody zostaną kierowane na "sektory" z podziałem na sektor głowy 200+Team i samochody sportowe
następny sektor dla tzw projektów
zlot ma charakter typowo chillowy muzyczka i grill
ProfiAuto.pl i Car Essence to dwie firmy które potwierdziły obecność i chęć współpracy z naszym klubem, na rozpoczęciu na pewno nas czymś zaskoczą, w nysie będzie tez nasze stoisko na którym będzie można kupić wszystkie gadżety 200 +
fotograf i filmowiec zapewnia pełną relacje foto i video po zlocie
możliwe ze będzie mały pokaz fajerwerków :D"

Nudów na pewno nie będzie :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=MY8UuX7Gb70
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=uwNJiJN6VBM
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=_8cGTVsc8_k
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

steveno


Kris1976

Fajna sprawa ale dla nas Steven to na drugim końcu świata...
Jednak Śląsk rządzi w kwestii spotów i ogólnie pojętej aktywności tuningowej ...:(
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ST

Też myślałem, żeby pojechać na jakiś spot i zobaczyć na żywo z bliska RS-a MK-3.
Ale udało mi się wreszcie go zobaczyć na parkingu niedaleko Koszalina, w kolorze nitrous blue na rejestracji ze Szczecina (ZS). Ale jak dla mnie jego wygląd to porażka totalna w stosunku do RS-a Mk2, którego niedawno oglądałem z bliska...

Kris1976

...taa trakcja i napędy też porażka totalna...nieważne że mk3 wygrywa większość porównań HH i w zasadzie 99% uważa że jazda nim daje mega frajdę...
Wg mnie na Fordowskim forum to raczej powinniśmy komentować słaby wygląd czy inne aspekty konkurencji a srać do własnego gniazda pisząc jakieś wypociny o rzekomej porażce aktualnego flagowego HH od Forda
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ST

 Cytat:" Wg mnie na Fordowskim forum to raczej powinniśmy komentować słaby wygląd"
A o czym ja napisałem? Właśnie o wyglądzie w stosunku do RS-a MK2 i o niczym innym. Proponuję czytać uważniej Kolego Kris, bo nic o trakcji i prowadzeniu nie napisałem, które są przecież bardzo dobre. I tego nikt nie neguje. :)
Żaden z cywilnych fordów (jak dla mnie) nie prezentuje się tak bojowo i dynamicznie jak RS-MK2. 8)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

Kris z cały szacunkiem ale wiele niedobrego słyszałem już o silnikach rs mk3. Prawda jest taka że silnik to bubel. Reszta jakanajbardziej na miejscu czyli napędy/hamulce itp. Wygląd...kwestia indywidualna. Silniki są niedopracowane z wadą konstrukcykną. I nieatety nawet te po 2017 padają. Tutaj jak dla mnie ford się mocno skompromotował. Oczywiście pewne aspekty jak to zazwyczaj bywa nie wypływają poza wąskie grono mocno zainteresowanych.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Tigerbart

Zgadzam się, że FFRSMKII wygląda najlepiej ze wszystkich HH Forda. Jest obiektem moich marzeń. Jednak osobiście uważam, że budżet jaki trzeba mieć aby sobie kupić RSMK3 lub MK2 zdecydowanie poświęciłbym na Forda z silnikiem V8, których nie brakuje na rynku (N/A lub z doładowaniem). Jest kilka modeli, które są z innego segmentu niż Focus prezentujących się równie agresywnie. Są tam silniki bez takich wad jak piszą właściciele MK3 czy znawcy tematu Mk3. Mówię tu o fordach z USA lub z AUS. Mógłbym również pójść inna drogą, czyli kupić starą budę Forda z lat 70 lub 80 i wsadzić tam jakiś fajny silnik I4T lub I5T (Cosworth, RS200, czy z właśnie Focusa RS MK2). Patrząc na RS Mk3 czuję pewnego rodzaju zawód i jakoś nie jest to auto, które jest obiektem marzeń.

veg

MKI bije na głowę obydwie nowsze wersje.  :evil:

Kris1976

Cytat: ST w 21.09.2017, 17:25
Cytat:" Wg mnie na Fordowskim forum to raczej powinniśmy komentować słaby wygląd"
A o czym ja napisałem? Właśnie o wyglądzie w stosunku do RS-a MK2 i o niczym innym. Proponuję czytać uważniej Kolego Kris, bo nic o trakcji i prowadzeniu nie napisałem, które są przecież bardzo dobre. I tego nikt nie neguje. :)
Żaden z cywilnych fordów (jak dla mnie) nie prezentuje się tak bojowo i dynamicznie jak RS-MK2. 8)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Po pierwsze jak cytujesz to cytuj w całości bez wyrywania części zdania.
Po drugie nie mam trudności ze zrozumieniem tego co czytam.
po trzecie nie bez powodu zahaczyłem o trakcję i techniczne aspekty bo to się  przy mk3 mocno wiąże z częścią estetyczną. Dla przypomnienia Ford miał konkretny budżet przy projekcie RS mk3 i wybrał napędy a nie napompowane nadkola. Czyli rozwiązanie dzięki któremu auto jest w końcu CAŁOSEZONOWE. RS-a/ST-ka mk2 uwielbiam (sam takim jeździłem ponad 4 lata) ale ... zimą ostra jazda to śmierć w oczach !
Po czwarte przyjmując założenie że o gustach się nie dyskutuje uważam że komentarze w podobnym co Twoje tonie są po prostu nie na miejscu. RS-a mk3 nazywasz porażką, jak dla mnie porażką i to grubego kalibru jest obwieszanie pięknego ST mk2 Performance Blue chromo-podobnymi sreberkami ...  także kolego ST nie obrzydzaj i nie zniechęcaj RS mk3 aktualnym użytkownikom  i potencjalnym zainteresowanym.
Po piąte  RS mk3 wygląda wg mnie odpowiednio bojowo na tle aktualnej konkurencji. Jest wypośrodkowany między bezjajecznym Seatem Cupra czy ugrzecznionym Golfem R a obwieszonym spojlerami Type-R... 
Poniżej foto RS-a Pawła R500PL i mojego - oba dyskretne Magnetic Grey-e... Wg mnie chyba nie jest aż tak tragicznie
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Podsumowując wygląd nowego RS-a Ford dał ciała przede wszystkim w kwesti wyboru lakierów ...3 spośród 5 to ...odcienie czerni/szarości (czerń, szary Steath i szary Magnetic) do tego smutna biel i "sprany" niebieski. Można było wyciągnąć atuty wyglądu dopasowując coś na podobę Performance Blue, Electric Orange czy innych kolorów z jajem


« Dodane: 24.09.2017, 19:21 »

Cytat: weksla w 22.09.2017, 23:35Kris z cały szacunkiem ale wiele niedobrego słyszałem już o silnikach rs mk3. Prawda jest taka że silnik to bubel.
Czytając Wasze wpisy to jedyne słuszne co powinienem zrobić to jutro wystawić auto na sprzedaż i modlić się żeby ktokolwiek się po niego przypałętał ....
Nie dajmy się zwariować . Bardziej chwytliwe i wzbudzające zainteresowanie  są sensacyjne doniesienia o kaboom silnika niż nudy że wszystko jeździ jak należy. Być może 2.3 nie jest tak pancerny jak 2.5T od Volvo ale skoro wytrzymuje katusze u Heka to nie jest też z nim aż tak źle. Wg mnie i cytując też opinie innych użytkowników stosując sensowna oliwę + wymianę co max 10k do tego elementarz czyli nie pałować zimnego i nie gasić od razu rozgrzanego to motorownia odwdzięczy się bezproblemową eksploatacją. Mój jest z pierwszego wypustu maj 2016 i nic się nie dzieje. Jak wyląduje na lawecie (o ile w ogóle kiedykolwiek) to dam Wam znać.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ST

Kolego Kris nie podpalaj się tak naszymi wpisami, masz autko z którego jesteś zadowolony i to najważniejsze. Każdy ma swój gust, jeden woli na aucie namalować jakieś kolorowe paski :D, drugi woli założyć oryginalne listwy chrom od Forda. :)
Ale jeszcze raz to napiszę: dla mnie wygląd nowej foczki RS-MK3 w stosunku do MK2 to porażka... Czy komuś się to podoba czy nie...
Mając dzisiaj 160-180 tys. w kieszeni i dylemat czy kupić nowego RS-a MK3, kupiłbym tylko to:Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-focus-rs500-400km-wolf-no-342-500-unikat-i6971149955.html
Następnie skorzystałbym z opcji przerobienia napędu na 4x4 i pozamiatane.
Koszt przeróbki  u nas w kraju to 40 tys. zł.

« Dodane: 25.09.2017, 07:06 »

Ja przynajmniej nie wstydzę się swojej "ochromowanej" foczki i nie zasłaniam tablic... :)

Kris1976

27.09.2017, 20:25 #14 Ostatnia edycja: 27.09.2017, 20:26 by Kris1976
Nie rozumiem argumentu o wstydzie. Na tablicach nie ma przecież imienia/nazwiska/peselu. Jak Cię moje blachy interesują to moge Ci na priva wysłać ;)

A'propos tematu spotów ST /RS...kto się wybiera 01.10 do Łodzi?

Była pomarańcza ST...czas na RSa !