Ford focus st mk2 vs ford mondeo mk4 2,5T

xtremesystems, 19.04.2017, 11:01 « poprzedni - następny »

xtremesystems

Witam
rozważam kupno forda z silnikiem volvo 2.5t

mam kilka konkretnych pytań odnosnie focusa mk2 st i mondeo mk4

1) czy te silniki to dokladnie to samo?
2) czy róznią sie w tych dwoch modelach hamulce (przy tych silnikach). ?
jaki najmniejszy rozmiar felgi wchodzi (czy takie same rozmiary?) ?

3) czy zawieszenie jest takie samo , czy moze w st jest twardsze ? wielowahacz z tyłu sie czymś rozni?

4) skrzynia biegow - czy ta sama?

wlasciwosci jezdne ? (jezdził moze ktos obydwoma modelami z tym silnikiem?)

weksla

Hej.
Po pierwsze. Jesteś może z Dąbrowy??:)
Jeśli chodzi o te 2 auta z tymi silnikami to tak.
Silniki jako tako są takie same. Różnią się sterownikiem. Reszta sipnikowo w zasadzie to samo.
Jeśli chodzi o hamulce to st225 ma chyba większe niż mondeo 320mm vs.???
Jeśli chodzi o zawieszenie i właściwości jezdne to sądzę że focus będzie miał inne/lepsze.
Jest jakby niepatrzec usportowionym autem. Na zaciski st czyli 320mm najmniejsze felgi jakie wchodzą na styk to 16" stalówki. Co do skrzyni to nie wiem czy ma takie samo przełożenie. Pozdrawiam
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

xtremesystems

dzieki . w mondku hamulce sa 300mm

jestem z łodzi

wiecie ile z doswiadczenia trzeba kasy dac za zdrowe st? (w serii)
i czy lepiej przy obecnej akcyzie ciagnac z niemiec czy jednak w polsce szukac

Kris1976

Jeszcze zasadnicze pytanie. Do czego potrzebujesz auta? Mondeo jest na pewno bardziej komfortowo zestrojone i raczej mniej się nadaje na zapitalanie po zakrętach ale jako autostradowy super-expres może być lepszy. Mniej męczący,  cichszy. To samo na gorszych nawierzchniach.  Nie wspominając o walorach praktycznych. Foka będzie zwinniejsza i bardziej efektowna. Jak jest z przełożeniem skrzyni biegów tego  wiem. Zakładam że Mondeo może mieć dłuższe biegi.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

xtremesystems

chyba bedzie mondeo . bo  bagaznik w foce to smieszna fikcja szczegonie ze nie ma dziury na zapas wiec gaz musi byc zrobiony poprzez podniesienie podlogi co jeszcze ograniczy przestrzen.
natomiast w mondka mam w planie wlozyc b12 prokit (taki jak mam teraz w fabii) i ewentualnie zrobic swap hebli. podobno jakies wiesze pasuja (316 od smaxa?)

MAG

Do Mondka możesz wpakowac tez 336mm od Focusa RS - 99% p&p - trzeba jedynie zmienić elastyczne przewody hamulcowe na te od RS albo przerobic końcówkę ori przewodu.

Zaciski pod tarcze 316mm z S-Max'a to 100% p&p ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

xtremesystems

czy przy 336 z rs bedzie problem z 18tkami bo na takich kołach chce jezdzic

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

MAG

Nawet 17-tki wchodzą - u mnie w miescie jest biały RS i ma zimówki 17-tki...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

xtremesystems

gdzies mi pisali ze 17tki jakies kombinowane trzeba do 336mm , czy kazde podchodzą?

TAM

Ja mam Momo Quantum na zimę, nie są w żaden sposób ,,kombinowane". Jest jeszcze ok. 4 mm zapasu. Pewnie nie każde podejdą, ale większość 7.5x17, a nawet 8x17 pasuje.

xtremesystems

rozumiem ze przy zaciskach 336mm z fokusa rs?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

TAM

Cała zawiecha jest oryginalna z RS-a.
Ale na problem "Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka" niestety nic nie potrafię poradzić.

bzyq

Z S-Max 316 wejdą ale może być problem z tarczami. Smax ma otwory szpilek 14mm, a MD 12mm.

Wysłane z Tapatalk
:)