[Fiesta] Jakie panewki do ST150 2.0 DURATEC HE

JanuszTomek :), 18.04.2017, 21:49 « poprzedni - następny »

JanuszTomek :)

Witam
Tak jak w tytule czyli jaki panewki wybrać do upalanej ST150
Autko ma 187 000 i raczej ma seryjne panewki no chyba, że ktoś w Szwajcarii się pofatygował i zmienił ale raczej w to wątpię
Więc z jakimi firmami mieliście kontakt oraz jakie są wasze opinie ponieważ ja po kilku rozmowach ze sprzedawcami mających różne firmy w ofercie wybrałem King Racing ponieważ większość mówiła o nich BDB a na temat ACL zdania były już mieszane i zazwyczaj mówili mi, że są dość miękkie i nadają się do sportu ale tylko do sportu i do silników które są przynajmniej raz w roku rozbierane
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://sport.cermotor.com.pl/szczegoly.php?symbol=KING%20CR4515XP%20STD
Ogólnie mówiąc ACL Racing nie zda egzaminu w normalnym użytkowaniu a przynajmniej tak mi powiedziano tz zima lato czasami do 3000 a czasami do 7000 dlatego wybrałem kinga, o którym ciężko było znaleźć złe info czy opinie oraz cena była bardzo fajna więc mogę zmienić kolejny raz po np 30 000 i opisać jak to wygląda :)
No i ACL nie jest już produkowany co też o czymś świadczy i sam sprzedawca mówił, że sporo wracało na gwarancję.
Są też clevite ale jakoś ich niska cena mnie nie przekonuje :/
Poza tymi trzema firmami ciężko znaleźć coś innego i sprawdzonego
Więc czekam na wasze opinie i oczywiście zdam relację jak wyglądały moje panewki lecz będę wymieniał za około dwa tygodnie jak wszystko dobrze pójdzie
Ogólnie panewki w ST150 nie wytrzymują więc wszystkim użytkownikom polecam zastanowić się nad zmianą ponieważ panewki to 150 zł a silnik 3000 zł
A wspomniana panewka to tylko kawałem metalu i przy słabej jakości oleju jakim jest castrol lany przez forda po prostu zużywa się po czym obraca :( zdarza się to nawet w focusach i mondeo z tym silnikiem więc radzę zainteresować się tematem użytkownikom tych aut
Pozdrawiam :)

Jarecki

Wątpię żeby produkt ACL 'Racing' nie zdał egzaminu 'przy dobrym oleju' w porównaniu do serii..
Przy dobrym oleju (dostosowanym do stylu jazdy), nawet oryginalne panewki powinny zdać egzamin.
Produkt ACL nie powinien być gorszy niż seria ale jeżeli wyczytałeś dobre opinie o King Racing to kup te i po problemie.

JanuszTomek :)

Wiem ponieważ też słyszałem wiele dobrych opinii o ACL to byłem za nimi lecz po tych ostatnich rozmowach z przedstawicielami troszkę się zdziwiłem :) Może po prostu więcej zarabiają na Kingu ;) Ale też zdziwiła mnie informacja, że ACL już nie produkuje panewek tzn tak mi powiedział gość na infolinii ale może po prostu robił mnie w ......... :D
Podsumowując seryjne panewki może są dobre ale niestety castrol lany przez forda nie zdał egzaminu w ST150 a nawet w focusach czy mondeo które raczej nie mają tak ciężkiego życia i panewki zużywały się przedwcześnie.
Panewki w ST150 rzadko wytrzymują 200 000 więc podjąłem decyzję o zmianie
Pozdrawiam i King już zamówiony
Oczywiście dam znać jak wyglądały seryjne :)

postomgti

też wybrałem Kinga, nie mamy wyczynowych motorów, więc nie powinno być problemów