[Focus] Focus ST Blue

kubabiki, 17.04.2017, 13:03 « poprzedni - następny »

kubabiki

Witam,
Po roku w końcu zebrałem się do założenia tematu na forum  :P Focusa kupiłem jako seryjnego jedynie tylne lampy miał z polifta i wymienione radio. Auto dawało mnóstwo frajdy ale jak wiadomo do mocy szybko się przyzwyczajamy więc zrobiłem kilka modyfikacji:

-customowy airbox simota
-program pumaspeed (na razie auto nie było hamowane czekam aż zrobię IC)
-tuleje poliuretanowe w przednich wahaczach
-tuleje poliuretanowe w całym tylnym zawieszeniu plus w stabilizatorze
-sprezyny eibach pro kit
-decat
-koncowki wydechu 100mm
-ori dyfuzor pomalowany w czarny połysk
-boost selenoid
-gałka zmiany biegów i panel klimy z polifta

W planach jeszcze kilka rzeczy:

-szpera (juz kupiona mfactory)
-przy okazji szpery sprzegło RS
-poli poduszka pod skrzynie
-nowe poduszki pod silnik
-IC
-dystanse
-pomalowanie kratek i ramek lamp na czarno

Wszystkie modyfikacje i serwis auta robione w FSV-Performace  :)


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


PyRsHaL

W końcu!

Witamy, witamy :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

MAG

Na tej pierwszewj fotce wida XJS'a?



A ST bardzo fajny - jak to ST ;)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

kubabiki

Dzięki :) To jest eclipse 3.0 v6 w manualu.

bmarcin

O chyba już wiem gdzie szpera pojechała :) ciekaw jestem jakie kreski wyjdą. A ST 2 dobry jak zawsze :)

kubabiki

Po dłuższej przerwie czas nieco ruszyć temat :)

Tak więc jak pisałem w pierwszym poście niedługo potem udało się zamontować szperę Mfactory (zakupiona od bmarcin :) ), nowe sprzegło, poduszki.
Wpadła też wkładka poliuretanowa pod skrzynie. Oprócz tego duży IC FMIC 600x300x76 oraz usunięty został sympozer i zastąpiony rurą o jednakowej średnicy z resztą.
Z bardziej "widocznych" dla oka to jak wspominałem dystanse i kratki w czarny połysk co wygląda moim zdaniem zdecydowanie na plus.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zrobiłem także pomiar mocy wyszło 252km i 425NM. Wykres jest ładny jednak auto będzie strojone na wiosne bo stać je na więcej  :D Ale to dopiero po kilku ważnych zmianach, które są w planie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


loockas

Znam to auto z galerii ze strony FSV :P Bardzo ładny, gratuluję modów.

enforte

Gratuluję auta ;)

Jakiej szerokości są dystanse? I czy w parze z Eibachami zdarza się żeby coś obcierało?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/85146

kubabiki

Dziękuję bardzo :) Ze względu na wcześniej wykonane modyfikacje można je znaleźć na stronie jednak auto obecnie nie jest już serwisowane w FSV. Po zmianach, które tam zaszły zostało w rękach Damiana czyli wciąż w Pszycznie.

Dystanse mają dość nietypową szerokość bo 18mm przód 21mm tył wynika to z tego, że kupiłem je od kolegi posiadającego focusa mk3. Tu z tego co wiem Eibach ogarnia nawet przy 20mm i 25mm ale to tylko gdzieś przeczytałem. Na moim setupie w 5 osob w aucie nie ma problemu z przycieraniem :P

weksla

19.11.2017, 10:21 #9 Ostatnia edycja: 19.11.2017, 10:22 by weksla
Kuba Ty czym prędzej blaszkuj silnik aby "spać spokojnie"
Pozatym autko wygląda zacnie
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

steveno

ładny gratuluje zakupu.koniecznie zmień heble z przodu na 4 tłoczki Seria to samobójstwo przy większej mocy
Do przodu!!!

ST

Cytat: kubabiki w 18.11.2017, 18:01
Po dłuższej przerwie czas nieco ruszyć temat :)

Tak więc jak pisałem w pierwszym poście niedługo potem udało się zamontować szperę Mfactory (zakupiona od bmarcin :) ), nowe sprzegło, poduszki.
Wpadła też wkładka poliuretanowa pod skrzynie. Oprócz tego duży IC FMIC 600x300x76 oraz usunięty został sympozer i zastąpiony rurą o jednakowej średnicy z resztą.
Z bardziej "widocznych" dla oka to jak wspominałem dystanse i kratki w czarny połysk co wygląda moim zdaniem zdecydowanie na plus.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zrobiłem także pomiar mocy wyszło 252km i 425NM. Wykres jest ładny jednak auto będzie strojone na wiosne bo stać je na więcej  :D Ale to dopiero po kilku ważnych zmianach, które są w planie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Również gratuluję zakupu, oraz pierwszych modów - fajny kolor i do tego 3d, czyli zdecydowanie lepszy - bardziej sportowy wygląd i sztywniejsza buda od 5d :)