[Mondeo] Zmiana zderzaka przód/tył MK3 na te z ST/RS

Straszyn27, 16.04.2017, 20:49 « poprzedni - następny »

Straszyn27

Witam, jak w tytule, mam Forda Mondeo MK3 2003 sedan. Z tego co wyczytałem na tym forum istnieje taka możliwość lecz nie było zgodności czy bez potrzebnych przeróbek. Interesuje mnie wymiana i przodu i tyłu ze względu na konieczność odmalowania w moim aucie tych 2 części a że te od ST wyglądają bardzo dobrze to zastanawiam się czy istnieje możliwość aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu  Jeśli ktoś orientuje się gdzie takie coś jest możliwe do zrobienia w Pomorskim to poproszę namiary od razu.

T

16.04.2017, 22:26 #1 Ostatnia edycja: 16.04.2017, 22:35 by Rijndael
Spasowanie przedniego ST do zwykłych błotników jest trudne, bo błotniki w ST220 były szersze. Niektóre osoby to zrobiły, ale nigdy nie będzie wyglądało to idealnie. Kolejny problem to progi -- tych z ST nie zamontujesz do zwykłych błotników i próg będzie dużo głębiej niż linia zderzaków. Może lepiej rozejrzeć się za pakietem RS (zderzaki + progi)?

« Dodane: 16.04.2017, 22:35 »

PS W kwestii porównania -- na zdjęciu tytułowym na forum 4 auto od lewej to mój ex-samochód z pakietem RS, natomiast 7 od lewej (też srebrne kombi) to ST220.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Straszyn27

16.04.2017, 23:50 #2 Ostatnia edycja: 16.04.2017, 23:52 by Straszyn27
Próbowałem rozglądać się za pakietem RS ale strasznie ciężko jest coś znaleźć bo zazwyczaj części opisane są jako,,ST220/RS" i nie wiem jakie różnice są dokładnie w designie jak i w cenie. Na zdjęciu w tym formacie nie widzę żadnych różnic ogólnie, a jak jest w rzeczywistosci? RS wygląda dobrze? I Czy części brałeś z polski czy z Angli ? Bo słyszałem że tam RS-y były popularne.

T

Różnice widać, jak się postawi oba auta koło siebie i ogląda na żywo. Generalnie ST jest bardziej masywny i wygląda bardziej agresywnie, RS idzie bardziej w kierunku elegancji. Za to, tak jak wspomniałem, zarówno przedni zderzak jak i progi idealnie pasują do nadwozia, bo zostały zaprojektowane do zwykłych błotników i nie trzeba ich wymieniać. W UK pakiet RS nazywał się "Zetec S". W Google znajdziesz dużo zdjęć.

Tutaj możesz zobaczyć jak pakiet RS wygląda "w akcji" na filmiku z moim ex-autem (w sedanie tylny zderzak jest inny, reszta pasuje):
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=b4sN0lokXwg

Jedynym elementem pakietu ST, który da się spasować idealnie ze zwykłym Mondeo jest tylny zderzak. Niektórzy łączą tylny zderzak ST z resztą RS, bo tylko on miał miejsca na wyprowadzenie końcówek wydechu. Trzeba jednak pamiętać, że także tylny zderzak ST jest trochę bardziej masywny niż RS, ale nie jest to drastyczna różnica i większości osób takie połączenie nie razi.

Ja miałem kiedyś podobny dylemat -- moje zderzaki (zwykłe) miały rysy, więc postanowiłem przy okazji założyć jakiś pakiet. Rozważałem pakiet ST, ale po obejrzeniu jak wygląda spasowanie zderzaka ST do zwykłych błotników i jak dużych przeróbek wymagają progi ST (w zasadzie trzeba zrobić początkowe kilka cm od nowa) zdecydowałem się na RS. Dodatkowym argumentem było to, że nie-ST z pakietem ST to byłby wg. mnie taki trochę "mieszaniec", natomiast pakiet RS był specjalnie zaprojektowany do tego nadwozia i był opcją fabryczną. W Polsce jest też rzadszy niż ST.

Niemniej ostateczną decyzję musisz podjąć sam.

Gdybyś zdecydował się na pakiet RS, to będę w ciągu kilku dni wystawiał w naszej giełdzie pakiet z mojego ex-auta.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Straszyn27

17.04.2017, 13:28 #4 Ostatnia edycja: 17.04.2017, 13:33 by Straszyn27
Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź :) Od wczoraj przejrzałem chyba wszystkie posty na polskich forach i też skłaniam się ku RS na przód ze względu na bezproblemowy montaż, wygląd też całkiem fajny. Czy progi też warto zmienić na te z RS czy one różnią się na tyle aby je wymieniać? I teraz rzecz która mnie nurtuje najbardziej, TYŁ. Czy TYLNY zderzak od RS z kombi będzie pasować do sedana? Tył od St podoba mi się trochę bardziej ale z tego co czytałem wynika że trzeba by przerobić układ wydechowy dlatego raczej brałbym RS. Jeśli będziesz sprzedawać to na pewno się odezwę :) Wiesz już może ile będziesz chciał za cały pakiet? :D

sseebbaa1

Cytat: Straszyn27 w 17.04.2017, 13:28Tył od St podoba mi się trochę bardziej ale z tego co czytałem wynika że trzeba by przerobić układ wydechowy
Istnieją wersje zderzaka ST220 z wycięciem na jedną rurę :)
Są to zderzaki od 2.2 TDCi z pakietem ST.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Straszyn27

Cytat: sseebbaa1 w 17.04.2017, 13:50
Istnieją wersje zderzaka ST220 z wycięciem na jedną rurę :)
oooo tego nie wiedziałem. Lecz jeśli kolega wyżej będzie sprzedawac komplet to łatwiej będzie kupić wszystko już skompletowane :)