prosba o ocene forda focusa st

xtremesystems, 15.04.2017, 13:01 « poprzedni - następny »

xtremesystems

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-st-lift-salon-polska-doiwestowany-bezwypadkowy-ID6yRfOr.html


vin
wf0pxxgcdp8s89066

czy ten ford jest wart swej ceny . z jednej strony golas z drugiej szpera , ic . nowe sprzeglo i rozrzad ( widzialem fatury)

T

Jeżeli to auto rzeczywiście ma B6, szperę i sensowny program to takie mody diametralnie zmieniają przyjemność z jazdy tym samochodem. Wersją wyposażenia bym się jakoś strasznie nie przejmował, to nie jest najważniejsze w tego typu autach.

Sprawdziłbym natomiast dokładnie silnik, bo w ST-kach które mają słabo zrobione programy lub są katowane potrafią pękać tuleje cylindrowe, a taka awaria czasem nie daje oczywistych symptomów, zawsze jednak generuje bardzo duże koszty.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Toretto88

Dla mnie akurat wyposażenie ma znaczenie. Płacąc niekiedy za ST 3x wartości zwykłego focusa, mającego np wszystkie elektryczne szyby z komfortem, klime automatyczną, trochę lipa nie mieć podobnego wyposażenia albo xenonu. Navi i Recaro z tyłu bym przebolał ;)

matosu

15.04.2017, 17:44 #3 Ostatnia edycja: 15.04.2017, 17:47 by matosu
Co do automatycznej klimy bym się nie rozpędzał. Akurat jeżeli chodzi o manualną spisuje się wiele lepiej.
Zapytałbym bym jeszcze co się stało z ori felgami, te jak dobrze pamiętam były montowane w Mondeo MK3.
Podpytaj jeszcze kto robił program, jeśli Heko to dobrze. Co do całości jeśli auto konstrukcyjnie jest bezwypadkowe i nie piszę tutaj o karoserii bo ze święcą szukać takiego z nienaruszoną to za te pieniądze zabierał bym w ciemno.
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

xtremesystems

16.04.2017, 09:38 #4 Ostatnia edycja: 16.04.2017, 09:39 by xtremesystems
program robiony przez ztr tuning. znam ich osobiscie z Łodzi. robia grube mody i jakoś nie slyszalem zlych opinii

jak sprawdzic te tuleje cylindrowe. bo silnika raczej nie bede rozbieral u sprzedawcy? czy w serii tez pekaja te tuleje [bo moze warto szukac tez tuningu]

loockas

16.04.2017, 16:39 #5 Ostatnia edycja: 16.04.2017, 16:41 by loockas
Jak faktycznie bezwypadkowy, to na pewno warto go chociaż obejrzeć :) Ja raczej jestem zwolennikiem serii i ewentualnie samodzielne dłubanie, ale jeżeli zrobione dobrze i auto ogólnie zadbane to czemu nie. Podaż niezajechanych ST nie jest za duża.

Cytat: Toretto88 w 15.04.2017, 17:22
trochę lipa nie mieć podobnego wyposażenia albo xenonu. Navi i Recaro z tyłu bym przebolał ;)

Myślałem podobnie, bo też chciałem mieć wersję najbogatszą z możliwych. Jednak ostatecznie stan techniczny i blacharski wziął górę nad bajerami. Szukając auta prawie 10 letniego o ograniczonej podaży wybrzydzać za bardzo nie można. Zadałem sobie przede wszystkim pytanie po co mi to auto. Wyszło, że na krótkie dojazdy i do funu więc w sumie ze znacznej części wyposażenia bym za często nie korzystał. Nawet radia jeszcze nie ustawiłem, bo wolę słuchać silnika. Na trasy mam wygodniejsze i lepiej wyposażone auto. Tak więc kwestia potrzeb. Ponownie też bym się kierował stanem technicznym/blacharskim.

btw. te paskudne pokrętła od nawiewów da się wymienić na ładniejsze. Nie wiem z jakiego modelu, ale poprzedni właściciel w moim podmienił. Wygląda znacznie lepiej. Może ktoś znający się na fordach podpowie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://goo.gl/photos/uEPQ6QDw4xb16Wgt7

Cytat: matosu w 15.04.2017, 17:44
Co do całości jeśli auto konstrukcyjnie jest bezwypadkowe i nie piszę tutaj o karoserii bo ze święcą szukać takiego z nienaruszoną...

Łatwo nie jest, ale da się :)

matosu

Pokrętła można kupić na eBay :)
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

xtremesystems

pytanie

czy lepiej szukac w polsce czy w de? mam goscia który zajmuje sie sprowadzaniem aut pod zamowienie z de.
polega to na tym ze sklada sie zamowienie na konkretny model i wyposażenie i czekq sie jak znajdzie dobra sztuke technicznie.

większa szansa znaleźć tam czy w Polsce?

loockas

W zasadzie jak z każdym autem. Jeżeli z pewnego źródła, masz czas i kasę, to jest spore prawdopodobieństwo, że w DE kupisz fajny egzemplarz. Licz się z tym, że zapłacisz za niego na pewno nie mniej niż w PL, a zwykle drożej. Ja od pewnego czasu skupiłem się na zakupie samochodów w PL od prywatnych osób i póki co się na tym nie przejechałem, ale praktycznie zawsze trzeba się uzbroić w cierpliwość bo ofert z prywatnych rąk jest coraz mniej. Z DE kupiłem dwa razy samochód, też byłem zadowolony. Imho nie ma reguły. Zasada, że w DE są najlepsze auta, a w PL szroty już dawno przestała obowiązywać. Da się zarówno znaleźć perełkę w PL, jak i ulepa pod handel w DE. Nawet Ci go sprzeda Niemiec z własnego podwórka :)

paweleczek666

jeżeli jesteś poważną osobą tzn poważnie szukasz porządnego auta, to tutaj masz moje, gwarantuję że wszystko jest w jak najlepszym stanie.. może niektóre zdjęcia nie oddają jakości.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/show_item.php?item=6780342018

xtremesystems

kolego czytalem o tym twoim fordzie. koledzy moze sie o nim wypowiedza

Flower

Właścicielem tego czerwonego jest prawdopodobnie kolega Scufo z forum Focusa. Z tego co pamiętam ma jeszcze jednego Stka i Meganke Rs
Nie każda morda pasuje do Forda, a moja tak :D

xtremesystems

tak to jego auto. ale niestety o nim nawet tematu nie ma . mozliwe ze na czesci go wzial do jego pomaranczowej

paweleczek666

czy sie ktos wypowie czy nie, zdrowe auto czeka na ciebie.. chyba ze tylko tematy lubisz zakladac ;)

xtremesystems

17.04.2017, 15:48 #14 Ostatnia edycja: 17.04.2017, 15:56 by xtremesystems
a ty lubisz chyba wszędzie reklamowac swoje auto. juz po takim truciu nie mam checi jechac go ogladac

« Dodane: 17.04.2017, 15:56 »

bylem ogladac tego czerwonego. z dwoma mechanikami. nie byli pewni jedej strony czy nie malowana. dodatkowo auto bylo upalane na torze przez pierwszego wlasciciela