[Focus] ST MK2 Black

loockas, 08.04.2017, 21:38 « poprzedni - następny »

loockas

Dotarło radyjko od chinoli. Naprawdę się miło zaskoczyłem wykonaniem i działaniem biorąc pod uwagę, że kosztowało tylko 200$. Jakość dźwięku początkowo mnie rozczarowała, ale wystarczyło pokręcić EQ. Jest porównywalnie z wyciągniętym Sony. Poniżej filmik prezentujący działanie. Najbardziej jaram się yanosikiem i spotify :) Na dniach dojdzie kamera cofania i zewnętrzny mikrofon, ale się majfriendy ociągają trochę z dostarczeniem :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=rWhYCRzm-1c

ScorpioPL

Napisz cos wiecej na temat jakosci dzwieku i odbioru fal radiowych
Programowanie Ford & BMW ElmConfig INPA NCS

loockas

Na pierwszy rzut oka, a może ucha :) nie gra gorzej od Sony które miałem. Pojeżdżę chwilę to się wsłucham bardziej. Radia FM jeszcze nie mam, bo w paczce zabrakło przejściówki DIN-ISO i nie miałem jak anteny podłączyć. Będę i tak dokładał zew mikrofon to przy okazji wyciągania radia ogarnę temat anteny.

ScorpioPL

Antena nie idzei po iso :) to osobny kabelek.
Programowanie Ford & BMW ElmConfig INPA NCS

loockas

05.11.2017, 19:39 #49 Ostatnia edycja: 05.11.2017, 19:48 by loockas
ISO to nie tylko kostka :)

Potrzebne mi coś takiego, bo nie było w zestawie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

Działa Ci tuner FM bez zarzutów?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

loockas

Cytat: weksla w 05.11.2017, 23:58Działa Ci tuner FM bez zarzutów?

Dzisiaj dopiero znalazłem chwilę i podłączyłem antenę FM. Stacje złapał, RDS działa. Mam jednak wrażenie, że Sony lepiej sobie radził z wyszukiwaniem stacji. Potwierdzę jak trochę pojeżdżę, bo ja bardzo rzadko korzystam z radia FM.

Dorzuciłem też zew mikrofon, bo ten wbudowany jest kiepski. Zamontowałem go w podsufitce, w miejscu oryginalnego obok lampki. Może kiedyś jak upoluję oryginał, to podmienię. Tak czy owak chińczyk za 2 dolce działa całkiem spoko :)

loockas

14.04.2018, 01:03 #52 Ostatnia edycja: 14.04.2018, 01:08 by loockas
Z pierdół: Zamontowałem w końcu kamerę cofania :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Z ciekawszych tematów. Zadebiutowałem na Torze Poznań :) Był to mój pierwszy prawdziwy track day. Zaliczyłem 6 sesji. Każda po ok 15 minut z małymi wyjątkami (dwie były krótsze ze względu na wypadnięciu z toru przez innego uczestnika). Zacząłem od nędznego czasu 2:22. Brakowało mi umiejętności, odwagi oraz... opon bo pojechałem na cywilnych uniroyalach które przy 25 stopniach naprawdę miały gorąco. Wyglądały jak roztopiona czekolada :) Z każdym okrążeniem i kolejną sesją nabierałem obycia i poprawiałem swój wynik. Najpierw 2:14, potem 2:11 i finalnie ukończyłem track day z wynikiem 2:06.546. Źle nie jest, wstydu nie narobiłem. Przede mną były i słabsze auta, ale za mną też zostało kilka RX8 czy nawet Clio 4 RS :) Poniżej dwa filmy.

Z najlepszego przejazdu:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=uOumGtz4ja8

Z jednego z pierwszych przejazdów:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=WPQd985Ms9A

Mam nadzieję kontynuować doszkalanie się w jeździe po torze. Zamierzam na kolejny raz zaopatrzyć się w komplet drugich kół z oponami na tor. Na pewno jest jeszcze sporo do urwania i poprawy na niektórych zakrętach. Jedno jest pewne, więcej mocy nie potrzebuję. Potrzebuję trakcji i doświadczenia. To auto w zakrętach jest nawet za mocne dla mnie. Ja podziwiam tych wszystkich, co mają już po 300km i więcej w fokach i ogarniają te auta :)

nikolaus87

Dyskretna ta kamera, co to za model ?

loockas

Coś takiego:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/kamera-cofania-ford-mondeo-00-07-focus-c-max-07-09-i6814687218.html

Tylko, że z aliexpres za chyba 8-9 dolców.


nikolaus87

Dzięki, ciekawe rozwiązanie :)

loockas

Wciąż czekam na obiecane fotki z Poznania, na razie same ochłapy :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



W tym roku chciałbym się jeszcze pojawić na jakimś torze, ale jazda na cywilnych oponach jest poronionym pomysłem. W związku z tym korzystając z okazji na fb, zakupiłem fajny komplet felg Inovit Redline 17", które posłużą jako drugi zestaw kół na takie właśnie okazje.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Do tych felg lecą zamówione już oponki Extreme VR2 R7. Mam nadzieję, że zestaw się sprawdzi. Test mam nadzieję nie dalej jak w lipcu na Pixers Ring :)

Plany modzenia silnika odeszły nieco w dal, ale i na to przyjdzie czas. W tej chwili większe parcie mam na poprawienie trakcji, zawieszenia i hebli :)


theanalogs

Fajne fele dorwałeś, ale ja bym je zostawił na foce bo wyglądają według mnie o wiele lepiej niż oryginały, a śnieżynki na tor :D

loockas

to są 17" niestety, więc tylko na tor :) Śnieżynka docelowo skończy na zimę. Na przyszłe lato się coś poszuka ładniejszego.

loockas

Nowe kółka gotowe :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.