[Focus] ST MK2 Black

loockas, 08.04.2017, 21:38 « poprzedni - następny »

paweleczek666

motomax i nie ma problemu z mocami wyższymi, a cena renegeracji ok750 zl..

loockas

15.07.2017, 10:27 #16 Ostatnia edycja: 15.07.2017, 10:30 by loockas
Dzięki, podpytam w motomax. Obecne powinny jeszcze trochę pojeździć.

W poniedziałek foka trafia do FSV na zabawę z poliuretanami w zawieszeniu oraz wymianę poduch pod silnikiem i skrzynią :) Tydzień później lakierowanie przedniego zderzaka co pozwoli zamknąć temat wyglądu z zewnątrz na ten sezon. Jak znajdę jakieś felgi 18" na zimę, to obecne śnieżynki trafią do malowania.

loockas

Odebrałem dzisiaj autko z FSV :) Wymieniono:

- wszystkie tulejki zawieszenia na zestaw poliuretanowy by FSV
- poduchy pod silnikiem i skrzynią + wkładka
- łożyska tył

Auto prowadzi się jak po sznurku. Nie spodziewałem się takiej zmiany. Silnik przestał się dziwnie telepać na wolnych obrotach, chociaż z racji wkładki czuć trochę wibracje na kierownicy. Podczas jazdy jest ok, ma to ustać po jakimś czasie.

Na ten moment do pełni szczęścia w zawieszeniu brakuje mi amorków i sprężyn, ale to musi poczekać aż konto trochę odsapnie :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Stara gałka zmiany biegów miała już dość. Długo szukałem czegoś w zamian, ale nic ciekawszego nie znalazłem od oryginalnej gały z Focusa RS. Nie jest cudem piękności, ale jest oryginalna i trafiła się w dobrej cenie zupełnie nowa. Poluję jeszcze na mieszek z naturalnej skóry oraz czekam na odbiór zamówionej kierownicy z firmy Evo3000.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Kris1976

kolory z gałki pasują do przeszyć niebieskich z foteli ;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

weksla

Fajny. Ale zainwestuj w IC i Decat
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Kris1976

Weksla raczej w DP plus sport cat....chociaż odrobinę ekologii :)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

loockas

Jest taki plan. Jednak najpierw kończę zawias, potem półosie bo mają luzy, a w kolejnym etapie będzie IC, DP i pewnie Heko :) Ja na moc jeszcze nie narzekam, podchodzę z pokorą do tego samochodu. Za miesiąc bawię się w Ułężu, to zobaczymy jak mi idzie :)

loockas

Po kilku tygodniach od zamówienia w końcu dotarła nowa kierownica :) Bardzo mi się podobało spłaszczenie które miałem w Lagunie więc pozwoliłem sobie na podobne. Bardzo mi się podoba. Jest nieco cieńsza i twardsza od oryginału.

Było:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Jest:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


PyRsHaL

Jakaś taka znajoma ta kierownica :)

Ale jakby nie patrzeć to siadło elegancko!
Tak trzymać
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

loockas

Dzięki za cynk :) Spisali się, ale terminy to mają zabójcze. Jutro by minęło 7 tygodni od potwierdzenia zamówienia. O tyle miałem szczęście, że mieli taką kierownicę i za kaucję zrobiliśmy wymianę.

PyRsHaL

No ja im akurat wysyłałem swoją kierownicę (miałem dwie), ale i tak wyszło jakoś koło miesiąca czasu czekania.
Teraz pożyczyłem tą drugą kumplowi żeby swoją ogarnął też u nich :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

Pawel19934

Mogę prosić o namiar na ta firmę ?:p

loockas

Evo3000

wszystko załatwiałem przez FB:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/Evo3000-1803682553238052/

loockas

03.09.2017, 22:46 #28 Ostatnia edycja: 04.09.2017, 00:44 by loockas
Właśnie wróciłem ze Zlotu Klubu Mazdaspeed w Ułężu. Mój debiut Focusem wypadł w moim odczuciu bardzo pozytywnie.

Na 1/4 udało się uzyskać czas ET 14,992 co udowodniło, że Foka strzaskała wszystkie seryjne RX-8 w klubie :) W eliminacjach w swojej klasie (niemazdy) przegrałem o włos z 250-konnym Megane RS R26, który zrobił 14,976 :P

Kolejną zabawą była próba sprawnościowa na przygotowanym odcinku specjalnym. Tutaj zdecydowanie mam nad czym pracować. Finalnie udało się uzyskać czas 2:11 co w mojej klasie pozwoliło uzyskać 3 miejsce. Na 2 miejscu była Meganka z czasem 2:09, a na 1 miejscu Focus ST MK1 z czasem 2:07 :D Grupa jednak była skromna, bo liczyła całe 5 aut. Jednak porównując czasy do innych mocniejszych mazd, to wstydu nie zrobiłem :) Jak na debiut jestem bardzo zadowolony z wyniku.

Więcej mediów wrzucę później. Na razie dwie fotki :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



T

Szatański numer. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club