Focus st 225 - błąd ciśnienia paliwa

mateuszess, 05.04.2017, 10:37 « poprzedni - następny »

mateuszess

Witam.

Mam ostatnio problem z zapalającym się czasami checkiem i po sprawdzeniu pokazuje błąd czujnika ciśnienia paliwa za wysokie ciśnienie paliwa. Zapala się on na jakiś czas a potem gaśnie na dłuższy czas. Miał ktoś taki problem jaka może być przyczyna?

weksla

Masz lpg?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

mateuszess


TAM

Kiedy się zaświeca? Na biegu jałowym czy pod obciążeniem?

mateuszess

i na biegu jałowym i podczas jazdy i zgaśnie tez czasami podczas jazdy i czasami na wolnych obrotach

TAM

Zacząłbym od wymiany czujnika ciśnienia paliwa, szwankująca pompa nie dawałaby takich objawów. Tu masz za sensowną cenę:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://milionczesci.pl/czujnik-cisnienia-paliwa/bosch-czujnik-cisnienia-paliwa-0261230238-bosch-id374538.php

mateuszess

20.11.2017, 12:51 #6 Ostatnia edycja: 20.11.2017, 12:54 by mateuszess
Tylko, że czujnik je tylko mierzy moim zdaniem i pytanie czy występuje jakiś zwór regulujący ciśnienie paliwa

enforte

Z tego co tłumaczył mi mój gazownik, to ciśnienie w układzie zależy od tego jak wysterowana (chyba PWM) jest pompa paliwa. A to podobno jest zależne od ciśnienia paliwa w 'powrocie'.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/85146

mateuszess

Tylko z tego co patrzyłem na schematach nie ma powrotu z szyny paliwowej

mateuszess

Może ktoś mi powiedzieć jakie jest prawidłowe ciśnienie paliwa na szynie paliwowej w Foce st?

boczek

Trochę spróbuje odświeżyć temat. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie znajduje się czujnik ciśnienia paliwa i czy jestem w stanie go samodzielnie wymienić pod blokiem?

TAM

Da radę go samodzielnie wymienić, chociaż trochę paliwa wyleci (niezbyt wiele, tyle żeby ciśnienie się wyrównało). Z tego co pamiętam czujnik znajduje się po prawej stronie silnika (po lewej patrząc na silnik od strony otwartej maski) i jest dostępny po zdjęciu osłony.

enforte

Cytat: boczek w 09.01.2021, 11:06Trochę spróbuje odświeżyć temat. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie znajduje się czujnik ciśnienia paliwa i czy jestem w stanie go samodzielnie wymienić pod blokiem?

jesteś w stanie wymienić go pod blokiem, tylko nie zrób takiego błędu jak ja - przy zakładaniu nowego pękł mi oring ;) a następnie ten odzyskany ze starego czujnika też... Poza tym stary czujnik u mnie bardzo ciężko wychodził (czytaj: pękła mi jego obudowa).

Przy demontażu podłóż sobie papierowe ręczniki pod czujnik. Najpierw też upuść ciśnienie zaworkiem na drugim końcu listwy (wygląda jak wenTYLNY ca do koła ;) )
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/85146

TAM

Cytat: mateuszess w 27.08.2018, 11:56Może ktoś mi powiedzieć jakie jest prawidłowe ciśnienie paliwa na szynie paliwowej w Foce st?
Typowo na biegu jałowym około 390 kPa, czasem zdarza się trochę ponad 400. Pod maksymalnym obciążeniem spada nawet poniżej 350 kPa (wtryskiwacze 550, 330 KM, standardowa pompa).

weksla

Oj potrafi czasem grubo poniżej spaść:) ;)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps