[Mondeo] Panewki nominalne KING Duratec 3.0 V6 - NÓWKA

Tigerbart, 17.03.2017, 18:04 « poprzedni - następny »

Tigerbart

Podczas budowy silnika okazało się, że potrzebny jest u mnie szlif wału i nominalne panewki nie będą się nadawały.

Musiałem kupić inne, więc te mam do sprzedania. Panewki KING do silnika Duratec 3.0 V6 są dużo lepsze od oryginalnych przez lepszą ich budowę.

Są oryginalnie zapakowane, nigdy nie rozpieczętowywane, załączam też paragon (zakup 27-02-2017).

Cena w sklepie nieco ponad 377 zł. Moja cena to 350 zł.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/panewki-wal-king-duratec-3-0-v6-ford-mazda-jaguar-i6754985106.html

sseebbaa1

Cytat: Tigerbart w 17.03.2017, 18:04są dużo lepsze od oryginalnych przez lepszą ich budowę.
Potwierdzam.
Dla kogoś kto akurat remontuje silnik ST220, te panewki to fajna okazja.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

ColinRS

Chciałbym wymienić prewencyjnie panewki [mk3 '02r ST220],
Czy mogę te panewki wstawić plug an pray do sprawnego silnika, poprostu odkręcając miskę olejową?
:D :D :D
Mondeo Mk3 ST220 3.0 24v 2002r. Performance Blue

T

Stara szkoła mówiła, że nie zmienia się panewek bez pomierzenia wału (i paru innych parametrów). Jednak praktyka związana z tym silnikiem sugeruje, że taka zmiana "na ślepo" to jednak znacznie mniejsze ryzyko, niż zostawienie starych (o ile oczywiście żadna panewka nie jest już obrócona).

Czy da się je zmienić od dołu? Do zeszłego roku sądziłem, że tak, ale później mechanik stwierdził, że nie wszystkie. Jak jest naprawdę, nie wiem, może ktoś inny dopowie. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Na allegro dałem nową cenę. Jest bardzo atrakcyjna.

T

Cytat: Tigerbart w 31.08.2017, 18:48Na allegro dałem nową cenę. Jest bardzo atrakcyjna.
Uaktualnij link, bo nie działa.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/panewki-walu-king-duratec-3-0-v6-ford-mazda-jaguar-i6939788639.html

Dodatkowo jeśli ktoś by chciał to wszystkie 11 zaworów sprzedam za 200zł +KW

T

Faktycznie cena okazyjna. Jeśli ktoś potrzebuje, to nie ma się nad czym zastanawiać. :) Do kompletu warto dokupić panewki korbowodowe, bo to one najczęściej padają.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

boyler123

Bym je łyknął. Ale aukcja juz zakończona. Możesz wystawic jeszcze raz? Czy może poszły juz poza Allegro.

Tigerbart

Piszę z telefonu - cały czas je mam - aukcja o tym samym tytule

boyler123

OK. Znalazłem. Już zakupione.
A ten silnik to sam budowałeś? Czy w warsztacie? Przydałby mi się namiar na dobrego fachowca w 3-mieście albo okolicy.