[Mondeo] ST220 kocurro 04r YO

kantor, 27.02.2017, 20:47 « poprzedni - następny »

kantor

27.02.2017, 20:47 Ostatnia edycja: 27.02.2017, 21:00 by kantor
Witam Panowie!
chciałbym Wam przedstawić mojego kocurro!
Nie wiem czemu kupiłem ten samochód no ale jak już jest to muszę z niego zrobić coś fajnego, żeby chociaż trochę wyróżniało się spośród innych puszek na drodze.

Odkąd go kupiłem już trochę przy nim porobiłem - oczywiście miała być allegro igła od damiana z limanowej no ale ja zawsze muszę poprawiać fabrykę i wymieniać coś zanim się popsuje...

Gdy ledwo kupiłem auto wjeżdżałem do garażu kolegi na montowanie świateł dziennych w halogenach to przy wyjeżdżaniu połamałem dolną cześć zderzaka a później podczas jazdy przejechałem sobie po przedniej kratce bo odpadła:) - wszystko naprawione i jest ok.
bardzo się zdziwiłem jak się okazało, że zderzaka nie można pospawać tylko trzeba kleić bo to nie plastik tylko poliruetan.

Podczas mojego posiadania od września wymienione Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.m.in.
uszczelki dekli - wpierw jedna a po tygodniu druga...
silnik krokowy
kable, świece
naprawa kompresora klimy bo się pocił
simmering na wale od str skrzyni
szyba przednia bo cała nie grzała i od góry robiła się biała
zebatka fotela bo oczywiście pękła - kupiłem mosiężną i robiłem to 3x bo jak się okazało zębatka nie może mieć żadnego luzu osiowego bo wtedy buja się fotel co mnie niezmierni irytowało
piasta z tyłu
przekładnia kierownicza
wszystkie płyny ustrojowe + olej 5w50
kolanka odmy silikonowe
dolny przewód pompy wody

i mnóstwo innych pierdół typu żarówki, boczne migacze, uszczelnienie drzwi itp itd

w planach
hamulce przednie (kupione czekają na montaż)
chłodnica oleju + podstawka z termostatem
malowanie spodu zderzaka
wymiana pompy wody bo moja juz jest upocona od spodu więc pewnie lepiej jej nie będzie

moje poprzednie samochody to praktycznie same bmw a tu nagle taka zmiana. zobaczymy co z tego połączenia wyjdzie czy jakos dam sobie rade z tym przednim napędem i innymi dziwnymi rozwiązaniami z forda:)

obecnie na liczniku 147 tys km. do 70 tys (2011r) wpisy w książce - dzwoniłem do serwisu skąd były pieczątki i faktycznie wpisy są ori

lakier na całym samochodzie oryginalny ok 120 mikronów. we wnękach oderwałem listwy ST bo spod nich wychodziła ruda - tak przypuszczałem. okazało się ze nie wiem czemu wstał lakier a pod spodem nie było żadnej korozji tylko goła zdrowa blacha

zdjęcia na szybko z telefonu - jak się ogarnę zrobię jakąś lepszą serie

z wyposażenia chyba wszystko prócz szyberdachu. nawet podgrzewana tylna kanapa. wszystko fajnie działa więc jestem zadwolony

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


ostawał trochę zderzak więc musiałem go zdjąc i znaleźć przyczynę - okazało się ze lakiernik mongoł nie wkręcił śrubek do tylnych błotników stąd nie trzymał linii
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


malowanie wnęk przez stojącą wodę w listwach
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


mało widoczna instalacja lpg
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


smaczek z aliexpress - o dziwo nadzwyczaj solidny ten emblemat - były w takiej śmiesznej cenie, że wziąłem dwa
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


zaczęło ubywać troszkę wody - sądzę, że to przez pompe wody bo od dołu jest cała upocona a i na obudowie silnika jest g12
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


nie wiem jak to się stało ale pękł mi próg - sądzę, że to nieumijętne podkładanie podnośnika pod auto u mechanika no ale dowodów nie mam - będę to musiał jakoś skleić bo nie chcę tego malować - polecacnie jakiś patent na to? może zwyczajnie kropelka?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


zregenerowane zaciski pod 320 czekają na założenie
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


nowy kolor już położony plastidipem - zobaczymy jak to zda egzamin w normalnych warunkach
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


było -10 a mi chwycił ręczny - byłem taki nerwowy, że pod blokiem to rozkręciłem, rozebrałem, poskładałem i jak na razie do dziś pracuje...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


to jest wielki pozytyw tego samochodu!
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


nie można powiedzieć, że "mimo tego, że to ford" to się prezentuje
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


a tu jeden "modzik"

zapomniałem dodać, że to rocznik 2004 a ktoś zmieniał kierownice i gałkę zmiany biegów na drugi lift
e30 e36 e34 e34 e39 e39 i nagle st220

sseebbaa1

Gratuluję zakupu!
Przedni napęd na pewno będzie odstawał możliwościami od RWD, ale zauważ, że w porównaniu do innych FWD to Mondeo ST220 stanowi absolutnie górną półkę.
Przejedź się innymi przednionapędowcami, a na pewno docenisz umiejętności obecnego autka. Chociaż i tak nie będzie to driftowóz :D

Lista wprowadzonych ulepszeń i poprawek jest całkiem konkretna. To fajnie, że masz zapał do dbania o unikatowe ST220.

A co do sesji zdjęciowej, to zrób ją już z alusami 18", bo na stalówkach auto jest jeżdżącą tragedią :D

Czekam na Twoją relację z montażu chłodnicy oleju!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JacekST220

28.02.2017, 08:44 #2 Ostatnia edycja: 28.02.2017, 08:51 by JacekST220
Witam kolegę z 5er.pl  ;)

Gratuluje fajnego auta  :) i podejścia do tematu bo każda dotychczasowa zmiana według mnie ma wielki +.

Ile plastdipa zużyłeś na 4 koła? Chciałem koła zimowe nim potraktować, ale zastanawia mnie jego trwałość np na bezobsługowej myjni :(

Co zrobiłeś dokładnie z ręcznym, co masz w tych puszeczkach? :)

Od czego i za ile kupiłeś zaciski?

Bezawaryjności życzę bo radość z jazdy na pewno jest  8)

kantor

28.02.2017, 10:04 #3 Ostatnia edycja: 28.02.2017, 12:39 by kantor
A co nie tylko ja przeszedłem z bmw na forda?:)
Hamulce z volvo  za 6 stowek razem z klockami i tarczami jak nowe k-bendix (podobno to hella) t-brembo(bez najmniejszego rantu)
W puszkach było wd40 plus smar biały, była jeszcze wazelina techniczna
Plastidipa zuzylem 2 puszki psikajac na bogato (kupiłem 3, ostatnia zacząłem bo podobało mi się malowanie) felgi lekko zmatowalem żeby była lepsza przyczepność

« Dodane: 28.02.2017, 12:39 »

Ramka powstaje
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

e30 e36 e34 e34 e39 e39 i nagle st220

JacekST220

Nie tylko Ty :) Na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.3er.pl i Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.5er.pl bywałem jako Jacek323i. Szukałem 530i w sedanie i Mpaku, szukałem i szukałem i szukałem, a że miałem już kiedyś ST220 i złego słowa nie mogłem powiedzieć trafiła się "okazja" to stałem się szczęśliwym posiadaczem mojego auta.

kantor

Heh no proszę:) ładne bmw bardzo ciężko kupić żeby miało to ręce i nogi. ja zmieniłem jedynie dlatego że dostałem dobrą wręcz bardzo dobrą kasę
e30 e36 e34 e34 e39 e39 i nagle st220

bishop

 
Cytat: kantor w 27.02.2017, 20:47igła od damiana z limanowej
Odważny;] Limanowo nie ma dobrej opinii, ale może coś się zmieniło;] Gratulacje zakupu.
ps. Faktycznie na stalówkach wygląda tragicznie. Ale jak już założysz alusy to już całkiem inaczej będzie wyglądać.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

kantor

O Limanowej się dowiedziałem dopiero jak auto kupiłem. Z resztą po ekscesach które miałem z rejestracją to drugi raz bym nie kupił od niego auta...
e30 e36 e34 e34 e39 e39 i nagle st220

bishop

Cytat: kantor w 28.02.2017, 16:02Z resztą po ekscesach które miałem z rejestracją to drugi raz bym nie kupił od niego auta...
Opowiedz ... na MKP nie jest polecany jako sprzedawca. Ale niby wziął się za jakość i niby już lepiej. Ale chyba jednak to plotki. W każdym bądź razie najważniejsze że już jest ok.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

kantor

Nie wiem co mnie podkusilo i kupiłem te auto jedynie z dużym brifem bo mały niby gdzie się zgubił ale za tydzień miałem go dostać...w mega skrócie - sprawa ciągła się 2 miesiące bez jednego dnia. W międzyczasie wykupione dwa ubezpieczenia miesięczne i jazda na niemieckich lewych blachach. Podobno to Niemiec zawalił ale ręki bym nie dał uciąć... Gdy dostałem papiery okazało się że nie ma homologacji na instalce lpg - co ciekawe polską (na butlę wyrobilem sobie duplikat w międzyczasie) gość w wydziale komunikacji powiedział że bez homologacji nie zarejestruje auta. Było mało czasu na pochytanie wszystkiego bo jw pisałem był to przedostatni dzień kolejnej polisy oc. Prawnie trzeba było by założyć od nowa lpg ale na szczęście w naszym dzikim kraju udało mi się to załatwić w 2h i 5 stów. Kolejnego dnia gość w urzędzie niezłe się zdziwił jak mu kpl papierow przeniosłem.
Nie wiem czemu te auto tak kupilem, nie wiem czemu mi go nie oddałem no ale cóż - nigdy się tak nie cieszyłem z otrzymanej rejestracji po tych wszystkich przebojach
e30 e36 e34 e34 e39 e39 i nagle st220

steveno

gratuluje zakupu i modów :) grunt to mieć pany do auta już kilka fajnych projektów u nas jest więc będziesz miał z powymieniać poglądy i doświadczenia

ps.szkoda ,że nie w burdelowych(czerwonych) skórach:)
Do przodu!!!

kantor

Heh nie było w burdelowych nic fajnego:) poza tym wcześniej miałem szare w bmw i to była tragedia - wiecznie brudne a teraz na czarnych nic nie widać. Przyjdzie app do czyszczenia później oliwka bambino i będzie super extra
e30 e36 e34 e34 e39 e39 i nagle st220

kantor

Po skończeniu robienia ramki do chłodnicy oleju kapnąłem się ze chłodnica raczej powinna być po prawej stronie no ale teraz to już trudno. Mam nadzieję że przewody mi się poddają na tyle żeby mogły być stosunkowo krótkie. Później foto z pancernej ramki i chłodnicy
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Osobiście bardziej mi się podoba czerwone logo

e30 e36 e34 e34 e39 e39 i nagle st220

kantor

Kurw! Nie można się cieszyć samochodem bo jakiś złamany kut** Ci porysuje furę i odjedzie...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Pozytyw taki ze chłodnica na miejscu Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


e30 e36 e34 e34 e39 e39 i nagle st220

steveno

pod znaczek:)ST
Do przodu!!!