[Focus] ST MK2 Electric Orange 5D

P4KI, 30.01.2017, 14:51 « poprzedni - następny »

Lymok

01.02.2017, 07:35 #15 Ostatnia edycja: 01.02.2017, 07:48 by Lymok
Baba cofała i zahaczyla od prawych drzwi do tylnego koła, jest wgniecione, nie będę tego naprawiał tylko sprzedam jak stoi, czekam jeszcze na rzeczoznawcę. Jak coś to PW, nie będziemy tematu zaśmiecać.
Nirimov / Dawid

P4KI

Dlatego swojej nie pozwalam nawet otwierać drzwi - po drugiej stronie zawsze może stać jakiś słupek :D

paweleczek666

Cytat: weksla w 30.01.2017, 15:37
Hej. Auto znam.
Jeśli chodzi o tą przykrą niespodziankę z płynem chłodzącym to razej nie mam zbyt dobrych wieści. Nauczony złym doświadczeniem sądzę że pękła Ci któraś tuleja cylindra...mam nadzieję że jestem w błędzie ale jeśli tak to spore koszta
Czy aby na pewno ta przykra niespodzianka przytrafiła się już Tobie, czy może poprzedni właściciel miał coś z tym do czynienia? Jak jesteś pewien, to sorry za offtopa

P4KI

Z poprzednim właścicielem utrzymuje kontakt, jest bardzo pomocny przy Focusie bo moje doświadczenie z tym autem jest znikome. Nie wydaje mi się, żeby to była wtopa z mojej strony. Raczej bym obstawial że przyszła pora na mnie i wszystko jest nieszczęśliwym zbiorem zdarzeń. Prawdy się nigdy nie dowiem - nie zamierzam też nikogo oskarżać. Czasem tak bywa. Nalezy to zrobić i już. Auta nie zamierzam naprawiać najmniejszym kosztem i wypychac do Żyda. Nie opłaca mi sie w tym momencie dlatego robimy auto na igłę.

weksla

Jakaś diagnoza juz postawiona?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

P4KI

Auto już po naprawie. Pęknięcie tulei. Więcej można napisać w wolnym czasie.

weksla

No niestety czarny scenariusz się spełnił. P>S widziałem Twój blok, coś Ty z nim wyrabiał?? :D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

P4KI

Był porównywany z blokiem Focusa RS - który dłużej wytrzyma :D

Lymok

Tak z ciekawości, jakie koszta takiego zabiegu?
Nirimov / Dawid

burnfeel

Też widziałem ten blok :) nawet trochę płynu w nim było.

P4KI

Cytat: Lymok w 15.03.2017, 09:58
Tak z ciekawości, jakie koszta takiego zabiegu?

Auto robione w FSV. Polecam rozmawiać z chłopakami. U mnie było sporo innychrzeczy więc cena moze byc inna.
Cytat: burnfeel w 15.03.2017, 10:09
Też widziałem ten blok :) nawet trochę płynu w nim było.

Ale tylko trochę ;)

kubabiki

Z ciekawości gdzie był robiony ten program? Orientujesz się może jakie AFR było tam ustawione?

P4KI

Wydaje mi się że było coś koło 14-15, nie chce skłamac bo nie pamiętam. Tak pokazywalo po OBD. Program natomiast to wielka zagadka dla mnie. Poprzedni właściciel wgrał Bluefina czyli gotowca. Miałem to zmieniać i nie zdążyłem.

fabio210

No niestety. Aż mi głupio że tak wyszło. Lecz można powiedzieć że to jest niestety bolaczka przedliftowych st. Z kim bym nie rozmawiał, to każdy st w granicach przelotu 150km a 200kkm miał remont silnika. W wersjach poliftowych jest to ponoć poprawione. Co do samego programu i innych modów, były robione z głową, ja byłem zadowolony z tego programu. Jeszcze raz powtarzam, jest mi naprawdę przykro ze tak wyszło...

weksla

Ponoć te poprawy bloku w poliftach to jednak mit
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps