Większe turbo do kugi 2.5 t

paweleczek666, 12.01.2017, 12:58 « poprzedni - następny »

paweleczek666

Witam,
Czy do kugi w liku podejdą te same komponenty jak od focusa rs, czyli wieksze turbo itp, zeby zrobic moc powyzej 300sta..? tzn czy budowa jest taka sama jak w st'ku?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.otomoto.pl/oferta/ford-kuga-4x4-2-5-t-model-2010r-klima-esp-6-biegow-komputer-pl-tempomat-ks-serw-ID6ytrSw.html

weksla

Dokladnie to samo kolego. Z tego co wiem troszkę inny lub inaczej zaprogramowany jest sterownik. W UK z powodzeniem wkładają caąe silniki z Rs i robią je na 400. Problemem zapewne są tuleje cylindrów przy wyższych mocach
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

paweleczek666


paweleczek666

Cytat: weksla w 12.01.2017, 15:41
Dokladnie to samo kolego. Z tego co wiem troszkę inny lub inaczej zaprogramowany jest sterownik. W UK z powodzeniem wkładają caąe silniki z Rs i robią je na 400. Problemem zapewne są tuleje cylindrów przy wyższych mocach


nigdzie nie widzę zmodzonej kugi, części tuningowych po stronach też jak na lekarstwo..
podaj mi proszę jakieś linki skąd wiesz o modach kug..

snafu

Nie wiem co było pod linkiem, ale przy automacie może on być ograniczeniem.
Co do modów Kugi szukaj wszystkiego na temat modzenia S-maxa/Mondeo a mechanicznie także Focusa ST.
Musisz przeczesać forum.

paweleczek666

W sensie sa to te same komponenty czyli np turbo z kolektorem podchodzi plu&play do focusa mondeo s-maxa jak i kugi?

weksla

Ja widziałem na uk forach kige z motorem Rsa zrobioną na ponad 400
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps