FORD TUNING FORUM - Ford Cougar, Ford C-Max, Ford Escort, Ford Fiesta, Ford Focus, Ford Fusion, Ford Mondeo, Ford S-Max...
FORD TUNING FORUMFORD TUNING FORUM
Korzystając z forum (przechodząc do kolejnych podstron) akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę Prywatności.
W przeciwnym wypadku możesz opuścić forum, ale prawdopodobnie będziesz żałować, więc nie zalecamy tego. :)

[Focus] Focus ST MK2 - bezpieczne zwiększenie mocy

FORDTUNING.PLTuning mechaniczny i stylistycznyTuning silników benzynowych turbo[Focus] Focus ST MK2 - bezpieczne zwiększenie mocy
1 [2]
tango #15 | 10.01.2017, 14:20
  Forumowicz
  Focus ST 292 i 461
  Rembertuf

  Mówiłem Ci, jedź od razu Smiley

  I miałeś racje, trochę kasy bym zaoszczedzil ale coz - frycowe trzeba zaplacic Wink


  mluki #16 | 03.04.2017, 10:52
   Forumowicz

   Tarnów

   Witam serdecznie. Podpinając się pod ten wątek chciałem zapytać o kilka rzeczy związanych z bezpiecznym podnoszeniem mocy w naszym silniku 2,5T.

   1. Jak wygląda żywotność takiego silnika po zwiększeniu mocy do tych ok. 280 - 300 KM, które jak widzę często udaje się uzyskać po niewielkich modyfikacjach intercoolera i układu wydechowego? Czy oprócz pękających tulei cylindrów, które można skutecznie wzmocnić poprzez zamknięcie bloku, występują inne, typowe usterki? Jakie są Wasze doświadczenia w swoich "ulepszonych" maszynach? Czy padają inne części? Na przykład uszczelka pod głowicą, wał korbowy itp. Jak z pozostałym osprzętem? Półosie, skrzynia, sprzęgło (domyślam się, że szybciej się zużywa, podobnie jak hamulce).

   2. Jak tak naprawdę ma się sprawa ze spalaniem? Czy drastycznie wzrasta? Czy w ogóle tzw. ekotuning istnieje, czy wzrost mocy musi wiązać się ze znacznie większym spalaniem? Oczywiście wiele zależy od stylu jazdy, ale powiedzmy że styl byłby porównywalny przed i po tuningu.

   1 [2]