Czy ktoś z Kolegów wymieniał w kabinie Focusa żarówki na ledowe?

ST, 29.12.2016, 11:05 « poprzedni - następny »

ST

Jeżeli tak, to będę zobowiązany za podzielenie się spostrzeżeniami i może jakimiś linkami z zakupów.
Chodzi głównie o żarówki podświetlające z przodu  stopy kierowcy i pasażera...
I jak to się sprawuje?
Tak mnie wczoraj naszło po umyciu autka, bo chwilę słonko zaświeciło :)
Zimy u mnie na szczęście nie widać, to trzeba trochę foczkę przewietrzyć.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


A tu aktualny przebieg:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

Co to za magiczny knefel w miejscu grzania foteli?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

ST

Zamontowany dodatkowy-osobny wyłącznik na kombajn z radiem. Bo jak auto stoi w garażu bezczynnie powyżej kilku, dni to potrafi rozładować nowy akumulator (Bosch silver S5)  do 6,5 Volta. Oczywiście przy prawie codziennej eksploatacji tego problemu nie ma. Wyłącznik ma dodatkowo ledowe podświetlenie, ale napięcie od niego odłączone, bo po zmroku daje za bardzo po oczach niebieskim światłem. A ja zimą foczki nie eksploatuje, stąd takie rozwiązanie z rozłączaniem radio-kombajnu. Jedyny minus to to, że trzeba ponownie wyszukiwać stacje radiowe. Reszta typu: telefon sprzężony z kombajnem, odtwarzanie ostatniego pliku video czy nawigacja, na szczęście nie traci pamięci. Całość jest na androidzie 5.1.

TAM

Do podświetlenia dywaników są zwykłe żarówki W5W, obecnie jest sporo przyzwoitych ledów w takiej oprawce. Sprawują się jak trzeba - na pewno nic nie da się na dywanikach zgubić. Ale moim zdaniem dużo ważniejsze są światełka na podsufitce, oryginalne świecą obrzydliwie żółto i w dodatku bardzo słabo.

ST

Dzięki - właśnie niedawno wymieniłem wszystkie w środku i faktycznie lepiej to teraz świeci. Oświetlenie tablicy rejestracyjnej też wymieniłem, bo jest na tych samych żarówkach typu W5W. Oczywiście nie wkładałem takich mocnych co biją po oczach z daleka...

TAM

Cytat: ST w 03.03.2017, 07:14Oświetlenie tablicy rejestracyjnej też wymieniłem, bo jest na tych samych żarówkach typu W5W
A to ciekawe... W przedlifcie oryginalnie były rurkowe, typu nie pamiętam, a teraz mam całe płaskie panele ledowe. Myślałem że w polifcie jest tak samo.

ST

 Też początkowo zasugerowałem się informacjami z sieci i  szukałem rurkowych, ale przezornie zajrzałem do żarówek i też się trochę zdziwiłem, że jednak to W5W. Oczywiście oświetlenie bagażnika też jest ledowe, żarówka też typu W5W.