[Fiesta] Tuning

dominik1981, 27.12.2016, 13:15 « poprzedni - następny »

dominik1981

Witam,

od niedawna posiadam Fiestę 1.0 EcoBoost 140KM black edition 2015rok. Jest już po chipowaniu i ma 157KM. Planuję podnieść moc do lekko ponad 200KM. Części chcę ściągnąć z Wielkiej Brytani od Pumaspeed. Moje pytanie brzmi czy ta firma jeśli chodzi o części jest rzetelna? Kolejne pytanie, jaką firmę tuningową w Polsce polecacie żeby zainstalować wszystko co chcę ściągnąć. Chipowane robiłem w tuneforce w Poznaniu ponieważ jestem z okolic.
Jaki warsztat w Polsce polecicie na wykonanie takich modyfikacji, nie będę ukrywać, będzie to mój pierwszy tuningowany samochód i nie chcę zakupić części wartych kupę siana i dać je do kogoś kto się na tym nie zna.
Szukałem też w sieci, sportowego sprzęgła do mojej czarnulki ale nigdzie nie znalazłem, czy orientuje się ktoś, gdzie mogę w Polsce albo w Europie dostać sportowe sprzęgło do tego samochodu, chyba, że to które mam wystarczy do takiej mocy i nie klęknie po przejechaniu 20km?


Franek

Myślę, że taniej będzie sprzedać 1.0 i kupić 1.6T w prawilnym ST.

dominik1981

Cytat: Franek w 27.12.2016, 16:43
Myślę, że taniej będzie sprzedać 1.0 i kupić 1.6T w prawilnym ST.

nie chcę mieć samochodu, który może mieć każdy. Gdyby każdy tak podchodził to zamiast kupować focusa rs i tuningować ludzie by kupowali Maseratti albo GTR-a. Także wiem ile by wyszło kupno st ale w tym sęk że chcę mieć samochód jeden w swoim rodzaju. Poza tym gdybym miał st to też bym chciał wykrzesać z niego więcej mocy, a co za tym idzie: koszty. Wtedy by mi ktoś powiedział czemu nie kupisz focusa rs albo coś jeszcze mocniejszego.

Franek

LOL
Maseratti i GTR rzeczywiście chodzą w tej samie kasie co Focus...
Ja nie kumam ale spoko.
Powodzenia w modach!

paweleczek666

uważam, że o to właśnie chodzi w miłości do motoryzacji.
Franek, przy argumentacji dominika, twoje wypowiedzi nie mają tutaj prawa bytu, sorry..
Jeżeli byłeś w tuneforce, to czemu z nimi nie będziesz kontynuwał?
Zapytaj o szczegóły, podaj dane skąd ściągniesz graty, niech doradzą, podadzą orientacyjną cenę i założą,
Ostatnio miałem u nich zafirę opc na założenie czujników temp oleju oraz temp doładowania, wszystko wyszło dobrze.
P.S. Franek, daruj sobie kontynuowanie swoich racji.

dominik1981

Masz rację może użyłem złego przedziału cenowego ale wiadomo o co chodziło. Dzięki za info. Tak zrobię. Czy miał ktoś tutaj doczynienia z pumaspeed i wie coś o nich? Ktoś może doradzi jakąś stronę z częściami do tuningu w Polsce a nie poza granicami. Pumaspeed jest fajne ponieważ mają tylko Fordy?

Franek

Cytat: paweleczek666 w 27.12.2016, 22:47uważam, że o to właśnie chodzi w miłości do motoryzacji.
Franek, przy argumentacji dominika, twoje wypowiedzi nie mają tutaj prawa bytu, sorry..

No ale chyba za wszelką cenę nikt nie będzie robił 200 km z litra? No kaman.

Cytat: dominik1981 w 28.12.2016, 07:18Pumaspeed jest fajne ponieważ mają tylko Fordy?
Jak jesteś taki uparty to ja bym zaczął od tego:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.mountunestore.com/collections/mk7-fiesta-1-0t/products/fiesta-b299fox-mr165-power-upgrade-kit?variant=1263939732


dominik1981

Cytat: Franek w 28.12.2016, 09:28
No ale chyba za wszelką cenę nikt nie będzie robił 200 km z litra? No kaman.
Jak jesteś taki uparty to ja bym zaczął od tego:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.mountunestore.com/collections/mk7-fiesta-1-0t/products/fiesta-b299fox-mr165-power-upgrade-kit?variant=1263939732



Za wszelką cenę nie trzeba. Z jednej strony masz rację, jak kupię st to wyjdzie mniej więcej to samo ale to nie da tyle frajdy co zrobienie samochodu tak jak tego chcę osobiście. Żeby wykrzesać z niego 200KM wcale nie trzeba wiele. Zrobiłem tylko chipowanie i mam już prawie 160KM. Mocniejsze turbo, wydech, i już jestem przy barierze 200KM także to tak się mówi ale wcale nie na siłę. Ja już części mam wybrane tylko chciałem zaczerpnąć opinii w jakim warsztacie warto zrobić i czy może jest gdzieś w Polsce taki sklep gdzie można takie rzeczy kupić.

paweleczek666

a moze zapytaj firme perun turbo o zrobienie z twojej hybrydy, wtedy moc osiągnięta i po sprawie ;)

Zip

Jak jeszce nie zrobiles to ja sie chetnie podejme tego projektu :D
St 330 soon :D
Diler PumaSpeed -rabaciki