[Fiesta] Wycinanie katalizatora.

michalsocha94, 05.12.2016, 20:14 « poprzedni - następny »

michalsocha94

Witam. Fiesta mk6 ST
Przymierzam się w końcu do wycięcia katalizatora, ale mam dwie sondy przed i za. I teraz pytanie jakie macie sposoby na ominięcie tych błędów, które zaczną wyskakiwać po usunięciu kata?

T

Tulejka, ale nigdy do końca nie wiadomo, która dobrze zadziała (liczy się głównie średnica otworu). Inna opcja to wyłączenie tej sondy w ECU.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

michalsocha94

czyli teoretycznie wystarczy kupić na allegro taką zaślepkę?

T

Tulejkę z takim małym otworkiem, w nią wkręcasz sondę i jak dobrze trafisz, to ECU będzie myślało, że katalizator jest.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/emulator-sondy-lambda-prosty-mosiezny-d2-91-3-i6595556165.html
Polecam, w ST220 działają idealnie. Znajomy który robi dekaty zawsze od nich bierze i jest ok.
Do tego jak będzie sypalo ubogą mieszanką to zawsze najmniejszy otwór(D2) można przecież bez problemu rozwiercić :)
Gorzej jak przesadzisz tak jak ja, w drugą stronę :)

michalsocha94

ale to muszę kupić dwie sztuki czy tylko zaślepiam sonde za katem?

caqerr

Tylko za katem ;) Po co chcesz sonde przed katem oszukiwać ? ;)

michalsocha94


T

Z tą przednią to nawet nie możesz nic robić, bo ECU będzie źle dobierał mieszankę.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

michalsocha94

Jak juz temat jest to zapytam jeszcze zamiast kata dać rurę, strumienice czy może coś jeszcze innego?)  dodam że teraz mam kata + mały końcowy tłumik i jest 114 decybeli.

T

Najlepiej go zastąpić sportowym, metalowym katalizatorem, a jeśli koniecznie chcesz go usunąć, to wstaw tłumik przelotowy w obudowie katalizatora (AWG takie produkuje). Ale nie bardzo widzę sens, jak jest miejsce na katalizator. Bardzo niewiele zyskasz w stosunku do sportowego.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

michalsocha94

A nie wystarczy poprostu strumienica?

T

Ale po co Ci strumienica? Takie strumienice wstawiane zamiast katalizatora nie działają.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

michalsocha94

Bo nie chcę katalizatora ani seryjnego ani sportowego. I pytam się co zamiast tego mogę dać.

T

Przeczytaj mój post z 15:05. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club