[Focus] Ktoś coś o tych dwóch ST

Toretto88, 19.11.2016, 14:16 « poprzedni - następny »

Toretto88

Witajcie, czy może ktoś coś wie na temat tych ST

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-st-2-5t-225ps-5drzwi-przepiekny-hot-hatch-electric-orange-ID6yD00j.html



ten jeszcze wczoraj był, więc nie wiadomo czy sprzedany czy ogłoszenie wygasło.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-focus-st-2-5t-226km-ID6yDsdx.html

weksla

Gdzie ten pierwszy ma płyn chlodzący?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

lancer340

Ten pierwszy umowa na niemca- nigdy bym nie poszedł na takie coś..

Toretto88

No właśnie tu jest problem. Nie kupowałem tak nigdy więc nie wiem z czym to się wiąże i czy przekreśla tą sztukę.

Wyklepane z aluminiowej blaszki... M8s

Boxik

Cytat: Toretto88 w 20.11.2016, 14:25
No właśnie tu jest problem. Nie kupowałem tak nigdy więc nie wiem z czym to się wiąże i czy przekreśla tą sztukę.

Wyklepane z aluminiowej blaszki... M8s
Wiąże się to z tym,że po paru latach może do Ciebie zajrzeć policja i zabrać Ci samochód , bo np był kradziony.
Znajomy kupił tak Grande Punto w komisie. Umowa na Włocha. Po 2 latach zapukali do niego panowie z informacją ,że auto zostało skradzione we Włoszech.Miał sprawę o paserstwo. Oczywiście kasa przepadła.

steveno

pomarańcze jak bedziesz kupował od razu widac czy walony czy nie bo bardzo trudno dobiera sie perłe
Do przodu!!!

lancer340

Cytat: Boxik w 21.11.2016, 08:46
Wiąże się to z tym,że po paru latach może do Ciebie zajrzeć policja i zabrać Ci samochód, bo np był kradziony.
Znajomy kupił tak Grande Punto w komisie. Umowa na Włocha. Po 2 latach zapukali do niego panowie z informacją,że auto zostało skradzione we Włoszech.Miał sprawę o paserstwo. Oczywiście kasa przepadła.

Po 3 latach jak się odezwą to auto i tak jest już twoje..Prawo...

T

19.12.2016, 02:09 #7 Ostatnia edycja: 19.12.2016, 02:22 by Rijndael
Cytat: Boxik w 21.11.2016, 08:46Wiąże się to z tym,że po paru latach może do Ciebie zajrzeć policja i zabrać Ci samochód, bo np był kradziony.
To są pewnie rzadkie przypadki, natomiast główny problem jest taki, że kupno auta w ten sposób uniemożliwia w praktyce dochodzenie ewentualnych roszczeń od sprzedawcy gdyby okazało się, że z autem jest coś nie tak. Zdecydowanie nie warto bawić się w takie coś.

Cytat: lancer340 w 18.12.2016, 15:52Po 3 latach jak się odezwą to auto i tak jest już twoje..Prawo...
Na jakiej podstawie?

« Dodane: 19.12.2016, 02:20 »

OK, znalazłem. Z tego co widzę chodzi art. 169 KC i należy udowodnić przed sądem, że nabycie pojazdu nastąpiło w dobrej wierze. Będzie to raczej trudne jeśli będzie się dysponowało fikcyjną umową. W takiej sytuacji istnieje też ryzyko sprawy karnej o paserstwo. Nie jestem jednak w tym temacie ekspertem, jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Największym problemem jest wolne działanie sądów oraz organów ścigania. Nawet jeżeli ostatecznie ustalisz, chociażby w oparciu o cytowany przepis, że zostajesz nadal właścicielem auta, to z reguły minie tak dużo czasu na wyjaśnienie sprawy, że zdążysz kupić sobie drugie auto :D

Wynika to także z tego, że prokuratura i policja przy wyjaśnieniu sprawy nie oglądają się na przepisy cywilne, a po prostu zabezpieczają samochód i powoli wyjaśniają sprawę karną. Na przepisy cywilne spoglądają dopiero wtedy, gdy po wielu miesiącach lub latach mają zwrócić auto uprawnionej osobie - wtedy dopiero sprawdzają kto jest taką uprawnioną osobą. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby auto zostało zwrócone osobie, której auto skradziono, bo dla organów ścigania to ta osoba jest pokrzywdzonym (czyli wcześniejszym właścicielem auta), a osoba u której zatrzymano auto jest potencjalnym paserem :)
Jeżeli nawet w momencie wydawania pojazdu przez policję upłynie już 3-letni termin (art. 169 kc), to zapewne i tak nowy właściciel będzie musiał najpierw wygrać sprawę w sądzie cywilnym, a dopiero później domagać przekazania jemu auta. Tłumaczenie policji będzie bowiem proste: w sprawie widzimy, że auto skradziono tamtej osobie (czytaj - to jemu oddamy auto), a dokumenty nowego nabywcy są dla nas tym samym niewiarygodne (czytaj - wygraj sobie najpierw sprawę cywilną i pokaż nam, że masz prawo do auta).

W najlepszym przypadku jeszcze w trakcie sprawy karnej organy ścigania oddadzą auto pod dozór obecnego posiadacza i będzie mógł on nim jeździć. Ale wtedy ciężko dbać o auto i je tuningować wiedząc, że za chwilę może zostać w prosty sposób nam zabrane...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

lancer340

Zna ktoś  tego ST ???
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-st-2-5-turbo-226-km-2006r-ID6yGE0X.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=21715459