Focus RS Mk2 by Oliwier

Oliwier, 14.11.2016, 19:39 « poprzedni - następny »

TAM

Cytat: Tomasz w 17.11.2016, 00:09Nie przesadzajmy. Na większości stacji w ogóle spalin nie sprawdzają o ile auto nie wygląda jak kompletny złom.
Nie wiem jak i gdzie robisz przeglądy... Ja nie spotkałem w Warszawie ani jednej stacji, w której nie sprawdzają składu spalin. W tej chwili za byle co można stracić koncesję, a żadnej stacji się to nie uśmiecha. Przepisy są jednoznaczne – badanie spalin jest obowiązkowe.

KrisSz

To dodam 2 słowa jak użytkownik decata a teraz cata sportowego tzw race cat 200 cpi: po jakimś czasie tłumik robi się głośniejszy, nieważne czy wypluje wypełnienie, wypali się etc i pomiędzy 2000-3000 obrotów pojawia się droning czyli rezonans oraz rośnie głośność przy odpalaniu. Poza tym że w okolicznych autach włączają sie alarmy przy odpalaniu naszego i rodzina nie chce jeździć z nami w dłuższe trasy to robi się to upierdliwe. Po dodaniu odpowienio dużego kata sportowego nie widać znaczącego wpływu na moc a poprawia się kultura jazdy przy "snuciu się" po autostradzie. Oczywiście mogę się mylić albo po prostu zdziadziałem ;-)
Pozdrawiam

K

Viczi

Kris, a jak masz w dalszej części rozwiązany układ. Pytam pod kątem tej głośności gdyż u mnie będzie DP, DECAT, a dalej seria na dwóch tłumikach zwieńczona dwoma nowymi końcówkami.

vtec

Cytat: Viczi w 17.11.2016, 12:46
Kris, a jak masz w dalszej części rozwiązany układ. Pytam pod kątem tej głośności gdyż u mnie będzie DP, DECAT, a dalej seria na dwóch tłumikach zwieńczona dwoma nowymi końcówkami.
RS-ST to dwa różne wydechy. W obu przypadkach preferowana jest wymiana całości.

KrisSz

Imho Seryjne wydech w st i rs są praktycznie takie same (z wyjątkiem średnicy i rozstawu rurek) to defacto przespawany wydech volvo. Zmiana downpipe na 3 cale poprawia najwięcej. Zamiana puszki końcowej w rsie to trochę fanaberia bo nie wpływa znacząco to na moc ani moment - starcza do ok 400KM. Aftermarketowe wydechy końcowe głównie zmieniają dźwiek i dodają lansu. Ja mam 3 cale po całości z semiprzelotowym końcowym germańskiej produkcji. WRC czyli Warcy Rycy Cescy ;-)
Pozdrawiam

K

lolomanolo

U siebie mam zmieniony DP i decat, reszta seryjna i jest dosc cicho. Ponoc seryjny catback w RS jest dobry do 380KM, potem stanowi restrykcje. Rozmawialem z jednym niemcem, ktory mial DP i decat 3", a reszta przez zwezke do serii. Po zmianie reszty na 3" na tym samym sofcie i hamowni moc wzrosla z 387 do 399km o ile dobrze pamietam. W kazdym razie bylo to kilkanascie koni przyrostu.

vtec

Panowie, żona złapała mi rotawirusa. Musze zostać z dzieckiem, bo ona z łazienki nie wychodzi. Sorka. Proponuje przełożyć lub jeśli macie już ułożone plany spotkać się w węższym gronie. Wątek na innym forum:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?p=1149735#post1149735

Oliwier

Troszkę odświeżę temat. Otóż jakieś 2 tygodnie temu odpaliłem auto i zobaczyłem że auto ma AFR 9,5 i się trzęsie.... Co się zje****.
Oczywiście wyskoczyła kontrolka chceck. Podpjąłem się i sonda lambda..., świece zostały zalane itd. Wymieniłem sondę na nową i świece na Denso IHK 24. Auto wróciło do normalnej jazdy. Teraz czeka mnie walka z tym programem...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/RS-Detailing-180089025416319/?ref=ts&fref=ts
www.rsdetailing.pl

weksla

Rob program i chwal sie wynikiem i frajdą z jazdy
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

steveno

podjedz gdzieś gdzie ogarniają rs-y bo w Wawie jest tylko kilka osób od fok ST i RS
Do przodu!!!

Oliwier

No dobra. Wziąłem się w końcu za nowy soft. Robi to Kolega TAM.
Wykres na najnowszym seryjnym sofcie u mnie wygląda tak...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Teraz mam wgrany jakis nowy soft, sprawdzamy lagi, "upgrejdujemy" go i celuje y w 400+ :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/RS-Detailing-180089025416319/?ref=ts&fref=ts
www.rsdetailing.pl

carlosc

Graty czekamy na wyniki :-D
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

steveno

06.03.2017, 10:51 #42 Ostatnia edycja: 07.03.2017, 09:14 by steveno
Daj znać jak wyjdzie .Ja we wtorek jade do VTG będzie co porónac bo hamujemy jeszcze Krisa auto

« Dodane: 07.03.2017, 09:14 »

ps.jakim cudem wyszłą seria jak masz wydech itp porobiony?
Do przodu!!!