Zakup Forda Focusa ST, opinie.

spid1005, 09.11.2016, 18:19 « poprzedni - następny »

spid1005

09.11.2016, 18:19 Ostatnia edycja: 09.11.2016, 18:37 by spid1005
Witam,(na poczatku troche nie na temat aby wyjasnic sytuacje)aktualnie posiadam Toyote Celice Carlos Sainz Limited Edition(4wd, 240koni). Ale samochod juz swoje ma (1991) i jak cos sie zepsuje to zawsze sa duze problemy zwlaszcza ze mechanicy nie potrafia sobie poradzic.

No i miałem w planach Subaru Impreze tez 4WD ale ostatnio natknąłem się na Forda Focusa mk2 ST 2.5 r5 225koni naped na przod(chce cos co da mi podobne lub lepsze osiagi do aktualnej toyoty). I wydaje mi sie on fajną opcją, ale mam obawy. Poczytalem troche forum i jest duzo "problematycznych" modeli. No i ze powypadkowe, poskladane itd.

Czy jest sens w ogole patrzec za tym Fordem w granicach tych 27/30.000? Mi ten wpadl w oko moze ktos wie cos na temat.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-2-5-st-226-km-serwis-aso-forda-recaro-bezwypadek-szwajcar-ID6yBEIL.html#adf8fd93ef

Na zakup samochodu mam czas, coś za około 3,4 miesiace mam zamiar kupic. I dlatego chcialbym sie dowiedziec czy ten jest w ogole warty uwagi. Rozumiem ze nie jesteście wróżkami i trzeba jechac i samemu sprawdzic, ale byc moze obeznani zauwaza co w nich moze byc nie tak lub jakies rady na co uważać. Jak coś to odpuszcze tego forda i poszukam czegos innego.

foxx76

Niech może inni forumowicze się wypowiedzą, ale w porównaniu z moim egzemplarzem dziwi mnie, że są zwykłe lampy nie xenony, tylna lotka, która jest chyba ze zwykłego modelu oraz normalna klima, a nie strefowa. Myślałem, że to standard, ale może się mylę.
Przebieg wydaje się prawdopodobny, ale osobiście nie jestem zwolennikiem świeżo sprowadzanych samochodów. Odkąd trzeba podawać przebieg przy każdym przeglądzie, to mam trochę więcej zaufania do aut które przynajmniej dwa lata pojeździły w Polsce. Wiem, że można kręcić przed każdym przeglądem, ale uważam, że jest to już zanikająca praktyka.

MAG

Xenony nigdy nie były w ST standardem, a klima automatyczna to tez dodatek płatny extra...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Gomez

Lotki zwykłe też były.

weksla

Poprostu ST wersja bida.
Widziałem.kiedyś 5d St z korbkami z tyłu
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

spid1005

11.11.2016, 16:21 #5 Ostatnia edycja: 11.11.2016, 16:22 by spid1005
Ok dzięki za odpowiedzi. I tak widzę że ogloszenie właśnie znikło. Ale mimo wszystko dzieki za pomoc. Jakies rady na co zwlaszcza uważac przy zakupie tych fordów ?

foxx76

Cytat: weksla w 11.11.2016, 14:35Widziałem.kiedyś 5d St z korbkami z tyłu
To właśnie ten egzemplarz miał korbki z tyłu :)

Cytat: spid1005 w 11.11.2016, 16:21Jakies rady na co zwlaszcza uważac przy zakupie tych fordów?
Wg mnie tylko jedno, uważaj na przeguby. Szybko padają, a ich wymiana nie należy do tanich. Zdziwiony jestem jak dobrze wygląda moja kierownica po 210000 przebiegu. Wygląda prawie jak nowa. Może zwracaj na to uwagę, bo zjechana powinna oznaczać spooory przebieg.

Gomez

Mi przeguby padły po 200tyś więc raczej trzeba użytkować z głową.

weksla

Przy serii są dość żywotne. Jed ak już przy podstawowym programie gdy moment leci na grubo plus 400Nm lubią padać szybko.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Gomez

Mam 280km/470nm by heko.

HoptoHeaven

Witam, również przyłączę się do pytania.
Mam 30-35 tyś do wydania na ST. Czy za te pieniądze można już zakupić fajną foczkę ?

weksla

Za 35 kupisz przyzwoitą sztukę
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

matosu

No i od razu pewnie wrzucisz parę złotych. Lepiej szykuj się na jakieś 38 :)
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

weksla

Nie przesadzaj. Ja 2 lata temu kupiłem za 36 i nie wymagał praktycznie żadnego wkładu finansowego
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

matosu

No to jak ja kupiłeś ładną sztukę :)
Warto sprawdzić tylne wahacze. Jeśli nie były robione to zapewne są od razu do wymiany.
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450