[Focus] Nowy użytkownik

Mroziu, 01.11.2016, 10:18 « poprzedni - następny »

Mroziu

Witam wszystkich forumowiczów :) Jestem tutaj nowy, jutro jadę oglądać focusa ST. Bardzo proszę podpowiedzcie na co zwrócić szczególną uwagę, co najczęściej się psuje jeśli chodzi o ten model. Silniki w miarę żywotne? Turbo, skrzynia? Focus z roku 2006 i ma przejechane 160 tkm. Pierwszy właściciel, pełna dokumentacja, wydaje się być wiarygodny. Z góry dziękuje za cenne odpowiedzi :)

lancer340


Mroziu

Ford Focus
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-st-2-5t-225ps-5drzwi-przepiekny-hot-hatch-electric-orange-ID6yD00j.html

weksla

Sprawdz czy ma płyn chłodzący bo na fotce.widać jakby nie było
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

foxx76

Nie miałem zbyt wielu problemów z ST. Prawie same sprawy eksploatacyjne, jedyne przygody to problemy z przegubami i niezdiagnozowane trzęsienie na postoju między 2000-2300obr/min.

Co do pierwszego, to nie daj sobie wmówić że jakiekolwiek stuki przy przyspieszaniu to coś normalnego. U mnie przeguby wewnętrzne słychać gdy spokojnie jadę na 4. biegu około 60km/h i dodam gaz, ale tak by nie zagłuszał wszystkiego wydech. Więc wyłącz radio, każ się zamknąć sprzedającemu i jeśli usłyszysz lekkie stuki to czeka cię droga naprawa od 1500zł do 4000zł. Przeguby zewnętrzne łatwiej było u mnie zdiagnozować. Maksymalnie skręć koła i dość dynamicznie rusz. Jak nic nie usłyszysz, to jest OK. Zewnętrzne przeguby akurat udało mi się znaleźć dość tanio - około 300zł za sztukę i jeżdżę na nich prawie pół roku i póki co nic się z nimi nie dzieje.

JacekST220

To napewno handlarz bo kolega byl ogladac BMW u niego, nie mowie ze to cos zlego kupic auto od handlarza bo bylo nawet zgodne z opisem chociaz sam koles malo przyjemny i urwac z ceny 900zl niechcial :) Chlopaki sie rozeszli mimo ciekawego auta, obaj uniesli sie duma :) Ladne auto jedz ogladaj i jak wszystko bedzie ok kupuj i chwal sie

lancer340

Cytat: JacekST220 w 03.11.2016, 11:51
To napewno handlarz bo kolega byl ogladac BMW u niego, nie mowie ze to cos zlego kupic auto od handlarza bo bylo nawet zgodne z opisem chociaz sam koles malo przyjemny i urwac z ceny 900zl niechcial :) Chlopaki sie rozeszli mimo ciekawego auta, obaj uniesli sie duma :) Ladne auto jedz ogladaj i jak wszystko bedzie ok kupuj i chwal sie

Handlarz bez faktury ???