[S-Max] Problem z płynem chłodzącym. Potrzebne rady

SebaRog, 27.09.2016, 14:15 « poprzedni - następny »

SebaRog

Witam
tak jak w tytule Mam problem z S-Max auto z 2008r silnik 2,5T przebieg 240tys km oryginalne
Aktualny stan pojazdu  na dzień dzisiejszy:
Podczas jazdy do 100km/h płyn chłodzący lekko się podnosi w zbiorniczku po przekroczeniu 100 i kiedy zaczynam trochę agresywniej jechać auto zaczyna puszczać płyn przez zbiornik wyrównawczy.
Poszukuję porad od czego najpierw zacząć diagnozę auta.
Z rur nie dymi się, mocy raczej nie stracił, olej w normie, płyn chłodzący czysty.

Macie jakieś pomysły?? Własne doświadczenia?? Proszę o porady

sseebbaa1

Może jest mikro nieszczelność na uszczelce pod głowicą?
Dopiero przy ostrzejszej jeździe (i wyższym ciśnieniu w cylindrach) spaliny przedostają się do kanałów wodnych?
Wiem, że to byłby najczarniejszy scenariusz, ale można łatwo go wykluczyć (lub potwierdzić) badaniem na obecność spalin w płynie chłodniczym.

Ja takie badanie zrobiłem za 30 złotych. Niestety wynik był pozytywny - uszczelka przedmuchana.
Przyrząd do wspomnianego badania:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: sseebbaa1 w 27.09.2016, 20:03Wiem, że to byłby najczarniejszy scenariusz, ale można łatwo go wykluczyć (lub potwierdzić) badaniem na obecność spalin w płynie chłodniczym.
W przypadku 2,5T trzeba też niestety brać pod uwagę możliwość pęknięcia tulei cylindrowej. UPG to by nie była taka zła opcja.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

SebaRog

Witam
Okazało się po rozebraniu silnika że dostała uszczelka pod głowicą :/ także ta tańsza opcja.

MAG

Gdzie robisz?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

SebaRog

Domin Serwis Bytonia koło Starogardu Gdańskiego