Fiesta ST2 2016 Performance Blue

Franek, 14.09.2016, 12:31 « poprzedni - następny »

Franek

Cześć,

Moja przygoda z fiestą zaczęła się jeszcze w zeszłym roku.
Od wakacji oglądałem auta, które miały by służyć Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.m.in. na dojazdy do pracy, ale również dawać troche funu w czasie wolnym.

Szkoda pisać co oglądałem i czym jeździłem.
Nie mniej miałem za dawnych czasów forda pumę i bardzo mile wspominałem to autko.
Dlatego jednym z naturalnych miejsc w które się udałem był salon forda.
Wszystko fajnie, fiesta piękna tylko nie szło się nigdzie tym przejechać. Na forum o kosmetyce samochodowej zagadałem do znajomego, który miał taką furę - troszkę poopowiadał o aucie. Pojechałem, wsiadłem na prawy, później na lewy. No i było po temacie. Wybór prosty - zamawiamy fiestę.

Po około miesiącu negocjowaniu cen oraz trzech miesiącach oczekiwania (ponieważ był listopad podczas zamawiania chciałem aby rok produkcji był już 16) dostałem telefon, że na placu czeka niespodzianka:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Odebrany równo 1 lutego.
Po ogarnięciu kosmetyki, zabezpieczeniu kwarcem itp fura obecnie wygląda tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Powiem krótko - kocham ten samochód  :D

st-power

Świetny mały gokart :) Chciałbym mieć takie autko na dojazdy do pracy :D
Niech się sprawuje.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

Michal85


MarcinKOS

Gratulacje autka :D Będziesz przeprowadzał jakieś modyfikacje? :D

Franek

Dzięki Panowie za dobre słowo.

MarcinKOS, coś tam chodzi po głowie.
Na początku miałem nic nie modyfikować, bo fura też miała być w założeniu praktyczna.
Aleeee :D

Na pewno na lato musi wjechać jakaś  lepiej klejąca opona bo fura lubi zgubić trakcję.
Myślałem o Michelin Pilot Super Sport, ale nie ma jej w ori rozmiarze a nie chcę zakładać profilu 45 bo to bez sensu.
Ale to będę zastanawiał się na wiosnę.
Z tematów mocowych jest trochę problem, bo serwis/salon w którym kupiłem mówi, że po gratach Montune przepada mi gwarancja. To trochę bez sensu, bo przecież na zachodzi gwarancja jest uznawana.
Nie wiem, może się wybiorę kiedyś na wycieczkę do Rajchu po trochę proszków do prania i oyginalne żelki haribo to może zrobie stage 1 w autoryzowanej stacji tam u nich.
<ROTFL>

MarcinKOS

Myślę, że program u ogarniętego tunera załatwiłby sprawę. Serwisanci z aso i tak go nie wykryją, a wyjdzie dużo taniej.
U siebie mam afermarketowe springi i adaper bov forge i myślę, że nie powinno być problemów z uznaniem ewentualnej naprawy gwarancyjnej.

Franek

19.11.2016, 09:07 #6 Ostatnia edycja: 19.11.2016, 09:08 by Franek
Jakiś update wypadało by zrobić.
Siedzi już ponad 20 000 km.

Śmieszny tu jest interwał międzyprzeglądowy, który wg mnie oderwany jest dość srogo od rzeczywistości.
A to dlatego, że ford przewiduje wymianę oleju raz na 20 000 km.

Nie mniej postanowiłem sam sobie ustalać interwały i tym sposobem oleje były wymieniane przy przebiegu:
2 500 km (czyli można powiedzieć że po dotarciu)
10 000 km jakoś w wakacje
20 000 km około miesiąc temu.

Z ciekawostek - zużycia oleju całkowicie brak (co nie często się zdarza bo współczesne fury coś tam oleju lubią łykać).
Za to już od kolegi z ST oraz serwisanta słyszałem, że potrafi znikać trochę płynu z układu chłodzenia.
Tu wszystko w normie. Przy 20 k km dolałem jakieś 0,3 l płynu. Podobno fura jest dość czuła na to, i trzeba to kontrolować.

Jako że modów/tuningów wciąż brak, to może podzielę się małymi statystykami.
Jako prze przepaliłem już 2219 litrów paliwa to myślę, że cosik mogę powiedzieć :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Powiem tak, nie jest źle.
Średnie spalanie paliwa to 10,14 l/100 km.
Tankowany tylko Racing 100 pb (3 razy w trasie musiałem zalać 98 bo shell był nie dostępny).
Fura 3/4 miasto, 1/4 trasa.

No i chyba tyle :)



TAM

Świetne są te Fiesty. Aż się prosi o 2.0 ecoboost, albo nawet 2.3 :-)

Franek

Dzięki Tam.
Czy ja dobrze kojarzę, że Ty miałeś kiedyś takiego fajnego Cougara? :)

st-power

Dobrze kojarzysz :)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

TAM

No fakt :-) Dla mnie był nawet więcej niż fajny.

Franek

A to się znamy :)
Kiedyś latałem pumą to było parę okazji w BUWie ;)

TAM

A tak, rzeczywiście. Doskonale pamiętam.
Pozdrowienia od Opoi :-)

Franek

Również serdecznie pozdrawiam :)