[Fiesta] ST 2015 1,6 ecoboost 213KM/343Nm czerwona

Michal85, 07.09.2016, 11:28 « poprzedni - następny »

Michal85

Mnie ten zestaw kosztował 320zł z transportem ale było warto. Miałem te same hyper+ i różnica jest ogromna.

Cons

Cytat: Michal85 w 15.11.2016, 14:27
Długi weekend pożytecznie pracowity :)
Mało widoczny mod, ale jaki przyjemny zimą w porannych dojazdach do pracy :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Jako że w mojej wersji nie było podgrzewania, to założyłem uniwersalny zestaw mat grzewczych. Seryjne w aso cena kosmiczna a na allegro nie występują.
Myślałem że będzie trudniej a poszło bez problemu. Jak będzie chwila to myślę że dojdzie jeszcze taki sam zestaw na tylną kanapę, bo narzeczona często tam jeździ z dzieckiem i już o to męczy ;)


Możesz jakiś mały manual wrzucić?
Fiesta ST MK7

Michal85

Nie ma problemu.
Co prawda zdjęć nie porobiłem, ale jak chwile znajdę to dokładnie opiszę co i jak.

Pistolet

Hej,
ja swoją robiłem tutaj Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.kreatormocy.pl/katalog/ford/chip-tuning-ford-fiesta-mk7-st-1-6-ecoboost-182-km/

Spalanie w mieście spadło z 9.2 do 8.8.

Pytanie - klocki/tarcze macie na serii czy możecie polecić coś lepszego?

Cons

Odnośnie klocków i tarcz to ja zadawałem to pytanie i odpowiedzi nie dostałem. Co do danych z kreatora - jakie wartości Ci faktycznie wyszły?
Fiesta ST MK7

Michal85

Ja nie zauważyłem spadku spalania po chipie, bym powiedział że jest podobnie albo minimalnie więcej, ale może to zależeć od stylu jazdy.

Jeszcze mam seryjne klocki ale jak się skończą to myślę o czym pomiędzy zwykłymi a typowymi sportowymi czyli EBC GREEN STUFF Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.brakeparts.pl/2012-turbo/2065-klocki-hamulcowe-ebc-green-stuff-dp22149.html opinie maja przyzwoite bo seryjne po rozgrzaniu i kilku mocniejszych hamowaniach nie dają już rady.

Pistolet

Wykres i fotka na stronie kreatora sa mojego STka.

Green Stuff i tarcze Turbo Groove miałem w Mondeo ST i dawały rade, tez myślalem o nich przy wymianie ale że mam jeszcze serwis w ramach leasingu do października to jakoś sie przemęcze. Raz juz zmienili tarcze bo po rocznym przeglądzie uznali że klocki dadzą rade, niestety zajechałem 2 miesiące później.

T

Cytat: Pistolet w 30.01.2017, 09:13Pytanie - klocki/tarcze macie na serii czy możecie polecić coś lepszego?
Ja standardowo polecam gładkie tarcze dobrego producenta + klocki Ferodo DS2500. Bez porównania lepszy zestaw niż seryjny, a trwałość taka sama (albo i lepsza, jak się seryjny przegrzewa).

Green Stuff to są stosunkowo słabe klocki (poziom serii), odpowiednik DS2500 to jest raczej Yellow Stuff, które miałem w Mondeo z tyłu i sprawdzały się świetnie. Tarcze nawiercane/nacinane lepiej sobie darować, bo są dużo mniej trwałe, a w praktyce niewiele dają i są drogie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

latar

YellowStuff wymiata.
Turbo Groove ostatnio robi kaszanę. Poszukajcie na yt ile pomyj na nich wylewają.

tapatalk

Zip

zadne green  tylko ds2500 :D jak z ma byc  tych tanszych
St 330 soon :D
Diler PumaSpeed -rabaciki

Michal85

Cytat: Cons w 05.01.2017, 10:48
Możesz jakiś mały manual wrzucić?

Zebrałem się w końcu żeby skończyć pisać manual z montażu mat grzewczych foteli.
Zapraszam do działu poradników:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,5315.0.html

Michal85

Dołożony fabryczny tempomat, zmieniona ramka i przyciemniony znaczek:)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Cons

a podstopnice gdzie kupiłeś?
Fiesta ST MK7

MarcinKOS

Dużo zabawy jest z tym tempomatem?
Dołączam się do pytania o podstopnice.  :)

Michal85

Tak na szybko zdjęcie jak wygląda cała podstopnica:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Podstopnica od użytkownika marcinluz20  (Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=9140776)z allegro mail: marcinluz20@gmail.com tel: 503 521 131. Teraz nie wystawia akurat do fiesty, ale wcześniej miał ale jest to producent, znaczek ST robiony specjalnie na moją prośbę, miał wzór bo mówił że wcześniej robił. Spory czas oczekiwania bo ponad miesiąc ja czekałem ale mi się nie śpieszyło.

Z tempomatem to największym problemem jest znaleźć samą ramkę z przyciskami i wiązką kabli w samej kierownicy, z wersji poliftowej (wersja przedliftowa ma inny kolor podświetlenia) i tutaj mówimy o zwykłej srebrnej, czarna jeszcze rzadziej występuje.
Trzeba też się upewnić że idą 2 kabelki od kolumny kierowniczej do licznika. W wersji ST to formalność bo były w opcji, ale biedniejszych może być potrzeba dołożenia tego kabla. Żeby to sprawdzić trzeba odkręcić plastik kolumny kierowniczej i sprawdzić we wtyczce koloru czarnego czy wychodzi wszystkie 9 przewodów jak tak to nie ma problemu, jak jest 7 przewodów i 2 miejsca we wtyczce wolne to nie mamy połączonego z licznikiem.
Ramka jest przykręcona na 3 torxy od tyłu a później wciskana.
Do podłączenia nowej wiązki w samej kierownicy trzeba wypiąć poduszkę powietrzną.
Teraz pozostało tylko znaleźć kogoś z IDS który włączy to w kompie samochodu i działa.
Bardzo dobrze jest to opisane na forum Fiesta Klub Polska (Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=61680)