[Fiesta] ST 2015 1,6 ecoboost 213KM/343Nm czerwona

Michal85, 07.09.2016, 11:28 « poprzedni - następny »

Michal85

07.09.2016, 11:28 Ostatnia edycja: 07.02.2017, 17:12 by Rijndael
Witam

Od listopada 2015 po 3 miesiącach oczekiwania spełniło się moje wielkie marzenie i stałem się szczęśliwym posiadaczem fabrycznie nowej FIESTY ST w kolorze czerwonym :)

Przesiadka po 6 latach z Fiata Panda 1,2 mocno modyfikowanego w tym czasie. Różnica mocy gigantyczna.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Wersja wyposażenia ST - Kilka podstawowych informacji:
- Silnik benzynowy z turbodoładowaniem 1,6 Litra EcoBoost – 182 KM (240 Nm)
- 6 stopniowa manualna skrzynia biegów
- Przyśpieszenie 0-100 km/h - 6.9s (Prędkość maksymalna 220 km/h)
- ABS, ESP, elektroniczna szpera, Hill holder
- 7 poduszek powietrznych
- Przednie fotele – RECARO
- Felgi ze stopów lekkich 17"x7" (205/40)
- Klimatyzacja manualna
- Przednia szyba – podgrzewana
- Radio z usb, bluetooth + 6 głośników
- Centralny zamek z domykaczem elektrycznych szyb, el. i podgrzewane lusterka
- Skórzana kierownica, gałka i dźwignia ręcznego
- Światła dzienne led, mijania soczewkowe

Zdjęcia zaraz po nabyciu auta:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Na początek od razu poszły ciemne szyby. Wariant na zimówkach:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



W między czasie kilka drobnych niewidocznych modów:
- żarówki pozamieniane: mijania ostram coolblue, wszystkie kierunki silvervision, wsteczny ledowy, wszystkie wnętrza ledowe
- filtr sportowy K&N
- założone składane lusterka z podświetleniem
- dołożony płaski subwoofer pioneer pod siedzeniem kierowcy
- dodatkowe gniazdko zapalniczki w schowku
- założony przy wybieraku short shifter
- położona powłoka ochronna kwarcowa


Trochę nowsze zdjęcia:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




W najbliższych planach modyfikacja lamp na coś takiego:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



wodzmistrz

Fajny Fordzik :) Miejsca z tyłu pewnie raczej dla dzieci? :P

Z tymi kloszami czarnymi w środku dobry pomysł - moim zdaniem dużo lepiej wygląda. Nie wiem czy podobnego zabiegu nie przeprowadzę u siebie w foce :)

Jakieś jeszcze plany mechaniczne / wizualne oprócz tych lampek? Jeśli tak to powodzonka :)
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

bmarcin

07.09.2016, 22:04 #2 Ostatnia edycja: 07.09.2016, 22:06 by bmarcin
O wreszcie ktos z Łodzi. Moze mały spot? chetnie bym zbadał jak taka Fiesta się odpycha :)

MarcinKOS

Gratulacje. pewnie bardzo zadowolony? :)

Michal85

Każdy kilometr za kierownicą to czysta przyjemność :)
Już ponad 10k km zrobiłem i nie mogę się samochodem nacieszyć :)
Nie miałem okazji jeszcze go sprawdzić na torze, ale mnie kusi od jakiegoś czasu.

Osiągi naprawdę powalają, prowadzenie też jest super ale jestem bardzo mile zaskoczony spalaniem w normalnym codziennym użytku przy takiej mocy.  Średnie spalanie w dużym mieście przy normalnej jeździe oscyluje w okolicach 9 litrów. Jest to taki sam wynik co osiągałem Fiatem Panda 1,2 60km jeżdżąc "dynamicznie". Dłuższa trasa do Danii i z powrotem ponad 2k km w pełni załadowany (4 osoby + bagaże) 95% autostrada 130-140km/h, średnie spalanie 7,3km mierzone z tankowań, komputer pokazywał tak samo.

Jak najbardziej jestem chętny na regularne spoty w Łodzi. Szukałem właśnie na forum jakiś działów w temacie spotów/zlotów ale nic nie widziałem... Udało mi się jedynie znaleźć film ze zlotu z 2015 roku, w 2016 też coś było albo będzie?
Może więcej chętnych by się znalazło.


wodzmistrz

Musisz nastukać trochę więcej postów, i będziesz miał dostęp do działu ze spotami/zlotami ;)

BTW możesz się podczepić jeszcze pod temat na FKP:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://focusklubpolska.pl/showthread.php?t=77265 (chyba trzeba się zarejestrować)

Za tydzień spocik w Oleśnicy :) Co prawda forum Focusowe ale Ford to Ford :D
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

MATRIX60MW

dokładnie ,trzeba się zarejestrować i przywitać w powitalni.

Michal85 bierz bmarcin i przyjeżdżajcie na spota.Przecież nie wygonimy nikogo tylko dlatego że przyjechał fiestą.
Jak ci się spodoba to wpadniesz na kolejnego spota który będzie tym razem na ziemi łódzkiej,wręcz prawie na "waszym podwórku"

lancer340

Czerwone najszybsze ;)

Michal85

To już za tydzień, trochę tak na ostatnią chwilę. Chętnie bym sie pojawił, ale może być ciężko bo mam pracującą sobote...

bmarcin

Ja na 17.09 na pewno nie dam rady. Jesli juz to cos bardziej lokalnie I tylko weekend.....

MATRIX60MW

bmarcin-w łodzi spoty? haha zapomnij. W łodzi nic się nie dzieje w temacie spotów.Ostatni na jakim byłem to luty 2016 w Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.sukcesji.Za to my mamy cyklicznie raz w miesiącu,tylko za każdym razem w innym miejscu

Michal85 ty mówisz że na ostatnią chwilę,mimo że jest jeszcze ponad tydzień.Inni znów mi powiedzieli że 2tygodnie przed nie są w stanie się zadeklarować bo to zbyt odległy termin

Michal85

Lokalnie to masz racje że łatwiej się określić bliżej terminu, ale wycieczka z Łodzi do Wrocławia to już prawie cały dzień, jakbym wiedział trochę wcześniej to bym w pracy się pozamieniał żebym miał wolne.
Spoko myślę że jeszcze będą okazje się spotkać :)

Franek

Gratulację fury kolego.
Widzę, że standardowo jak w każdej fieście przednia rejestracja nie przylega zbyt dokładnie do zderzaka.
Nie myślałeś łapać tego na taśmę dwustronną?
Ja właśnie się zastanawiam jak to porządnie zamocować a nie chcę dziurawić zderzaka.


Michal85

Jednak długo nie wytrzymałem :)
Po przejrzeniu wielu tematów na rożnych forach zdecydowałem się na lekkie podniesienie mocy.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Franek

Seria wypluła 203 KM?
Gdzie mierzyłeś?
Muszę swoją na pomiar dać, ale coś za bogato wg mnie.

Co to za program masz? Nie chciałeś zrobić w KRK u forumowego kolegi?
Aaaaa- co masz za zimówkę? To 16"? Masz jakąkolwiek trakcje na tych oponkach? :D