[Focus] ST 225 Czarna Owca ;)

wodzmistrz, 21.08.2016, 21:27 « poprzedni - następny »

weksla

Super.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

AdixST

Jest dobrze, czekam na dalsze postępy przy czarnuchu :)

Tymek

Brakuje mi tutaj felg 19' od focusa RS

wodzmistrz

No wiem że Ci kolego brakuje, jesteś głownym motywatorem,  zaraz chyba kupisz za mnie...  :S
Sam wiesz jak jest, temat w toku  8)

A kiedy zakładasz swój temat na tym forum?  :S
Pochwaliłbyś się tymi tuningami  :evil:
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

wodzmistrz

Zmiany, zmiany... jednak zdecydowałem się na zabieg z zamianą kół - wpadły 19 stki od RSa mk2 :) trafiła się okazja to postanowiłem się szarpnąć :)
Czarne nie były złe, ale chyba jednak trochę zbyt mało rzucały się w oczy.
Szczerze mówiąc jestem mega zadowolony ze zmiany, jaśniejsze felgi robią wrażenie dużo większych i moim zdaniem ładnie dodają jasny akcent do auta, trochę kontrastując z resztą.

Tak to teraz wygląda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



W związku ze zmianami na sprzedaż są moje aktualne koła + opony zimowe:
Całe koła: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,5926.0.html
Opony: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,5925.0.html
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

Tymek

Ja bym tutaj dodał coś srebrnego żeby się spasowalo z felgami ;)
Ale Marchewkowy nie chce mnie słuchać :(

wodzmistrz

Dziękuję drogi kolego, że tak się troszczysz, ale na razie nie będę na pewno dodawał srebrnych akcentów, wystarczą felgi, które są teraz, a pozostałe srebrne akcenty świadomie przytłumiłem ;)

PS Naprawianie motoryzacyjnego świata zacząłbym od własnego podwórka - kiedy zobaczymy Twojego STka na forum? :)
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

JacekST220

Zmiana na wielki +

Tymek

Cytat: wodzmistrz w 04.05.2018, 09:33
kiedy zobaczymy Twojego STka na forum? :)
Już na jednym jest i wystarczy

paweleczek666

wygląd wypas!
Przyciemnione szyby jeszcze i te fele dodają mega uroku..
Teraz walcz o MOC :)!

T

Tylko dekielki proszą się o kolorystykę głównych emblematów. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wodzmistrz

13.07.2018, 14:03 #56 Ostatnia edycja: 15.07.2018, 10:52 by Rijndael
Witam ponownie :)

Tym razem poważna zmiana - auto dostało kompletny nowy wydech.
Kompletny tzn. zaczynający się już za turbo (downpipe o grubości 2,75") i do samego końca w wersji nierezonowanej, bez kata i tłumika środkowego. Zamontowana została również aktywna sekcja końcowa z przepustnicą sterowaną podciśnieniem.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wydech zakończony kominami 4,5" (114 mm) - chyba optymalna wielkość :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Sterowanie przepustnicą odbywa się pilotem.

Niestety nie obyło się bez (jak by nie było przewidzianych) komplikacji - obydwie sondy musiały zostać wycięte (ukręcony gwint) i zostały zastąpione nowymi (bosch).

Wydechem zajmowała się firma  Baq Garage (Baq Exhaust).

Po zakończeniu pierwotnych prac z pod spodu wyglądało to tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Niestety w wyniku nieporozumienia wydech został pierwotnie zrobiony w wersji rezonowanej (widoczna pucha przed tylną osią). Na szczęście chłopaki ogarnęli to na miejscu i rezonator zapakowany dostałem do ręki (w razie czego :)).

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Pierwsze wrażenia - przy otwartej przepustnicy drze japę niesamowicie, przy zamkniętej jest lekko przytłumiony. Strzały przy każdym odpuszczeniu gazu - bajka :) :evil:

Przy okazji mini spocik - Kamil, miło było poznać i pewnie do zobaczenie przy innej okazji ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Na koniec dnia pełnego wrażeń wybrałem się na przejażdżkę z Wisły do Przełęczy Salmopolskiej (plus wypad na Istebną) - rewelacyjna trasa! Do tego było po 22 i zupełnie pusto. Polecam każdemu!

A przejazd pustymi serpentynami na nowym asfalcie i otwartym wydechu - dla takich chwil warto kupować te auta i modyfikować wydechy! Coś pięknego! Na pewno jeszcze tam zawitam :) PS Mam nadzieję, że nikogo w okolicy nie obudziłem :)

Podsyłam jeszcze filmik z zimnego rozruchu ("chodzi jak Jelcz")  :stupid:  :evil:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=z5SjI9tLcEg

Słychać na nim momenty, w których przełączam między otwartą klapą a zamkniętą.

Na razie mam tylko to, ale postaram się wrzucić coś z przygazówki albo jakieś przejazdy :)

PS Z racji wymiany wydechu na sprzedaż są wszystkie graty jakie wziąłem z oryginalnego:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,5976.0.html

Pozdrawiam
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

bishop

Cytat: wodzmistrz w 13.07.2018, 14:03Słychać na nim momenty, w których przełączam między otwartą klapą a zamkniętą.
Pierwsze sekundy to otwarta klapa? Przy zamkniętej jest ok...przy otwartej no hm..;] głośno;] Ciekawe jak drze się podczas jazdy. Ale wydechy (średnice) to już wyglądają bajecznie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

wodzmistrz

Tak, pierwsze sekundy to otwarta klapa, na ssaniu głośno a filmik i tak nie oddaje tego jak jest w rzeczywistości.
Nagram jakieś przygazówki chociażby czy przejazdy to wrzucę linki :)
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

PyRsHaL

Również miło było poznać - pozdrawiam i gratuluję słusznego wyboru w kwestii wydechu ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance