[Focus] ST 225 Czarna Owca ;)

wodzmistrz, 21.08.2016, 21:27 « poprzedni - następny »

AdixST

Czym malowałeś plastiki? :)
Teraz wygląda mega :)

wodzmistrz

Malowałem takim podkładem i farbą:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wcześniej mycie, matowienie (chyba ze 3-4 godziny mi to zajęło), odtłuszczenie, parę cienkich warstw podkładu i jazda z farbą na czarny mat. Wygląda fajnie, zobaczymy jak się będzie trzymało, bo to moje pierwsze takie malowanie :)

Dzięki za pozytywne opinie, jak dla mnie też jest dużo lepiej :)

Wizualnie jeszcze planuję:
1) przyciemnienie szyb - tył dosyć mocno, przód - tak żebym nie musiał przy radiowozie odklejać ;)
2) tylne klosze (tutaj się zastanawiam):
a) na czarno folią jak sliwa4045
b) jakieś modyfikowane, być może podchodzące pod srebrny (jak np. w polifcie) albo jak u Ciebie AdixST :)
3) przednie klosze - prawdopodobnie (jeśli jest to możliwe) zdecyduję się na oklejenie w środku jak kolega orzel_man

Nie żebym coś papugował ale skąd czerpać wzorce jak nie z tego forum? ;)

Jak te plany wejdą w życie to dopiero będzie czarna mamba :D jednocześnie będzie to koniec pierwszego etapu jeśli chodzi o mody wizualne, pewnie na jakiś czas się uspokoję i może zaczne coś bardziej mechanicznie dłubać :) zastanawiam się nad dyfuzorem i lotką RS ale nie wiem czy sobie ich nie daruję, zobaczymy :)
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

AdixST

No właśnie ja pomalowałem jakąś podróbą PlastiDipa, bo niby "taka sama" i żałuję, bo mi to zaczyna płatami złazić i chyba oddam do znajomego lakiernika, żeby mi to pomalował i będzie spokój :)
To jak już pokończmy to będą dwa bliźniaki, mój 3D, a Twój 5D :P

wodzmistrz

Też wyszedłem z założenia jak będzie coś nie tak to się poprawi najwyżej :P
Dokładnie, drogi wyszły trochę inne ale prowadzą do tego samego :)
Oby tylko te nasze polskie realia nie przeciągały tych projektów :)
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

MAG

28.11.2016, 13:32 #34 Ostatnia edycja: 28.11.2016, 13:35 by MAG
Duuuuzo lepiej jest teraz.

IMHO przydałoby sie jeszcze parę drobiazgów - moje propozycje to:
1. Lampy przerobic na black-eyes
2. Znaczek ST z grila przenieść na dolny wlot w zderzaku, w samym prawym dolnym narozniku (patrząc od przodu oczywiście)
3. Znaczek Ford przerobić albo na czerwone tło (pasowałby do czerwonych zacisków i czerwonego znaczka ST), albo na czarne tło.
4. Usunąć z klapy napis Focus (ST może zostać, chociaz akurat ja osobiście to bym pościągał wszystko...), a znaczek Ford przerobić zgodnie z wersja proponowaną na przodzie.
5. Dyfuzor w tylnym zderzaku okleić folia czarny mat, albo ciemny szary mat.




Strasznie długo zajeło mi pisanie tego posta i nie zauważyłem paru kolejnych wpisów po tym Michała...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

A ja mam mieszane uczucia odnośnie pomalowania na czarno plastików w zderzakach przy halogenach i przeciwmgielnych...

To znaczy - z jednej strony też mnie rażą jakoś standardowe plastiki, które bardzo mocno odcinają się od reszty czarnej budy. I w tym sensie rozumiem kierunek modów.
Ale z drugiej strony pomalowanie ich na czarno całkwicie, moim zdaniem, gubi charakter wersji ST. Obecnie auto straciło swoje elementy charakterystyczne i można je zbyt łatwo pomylić ze zwykłym Focusem. :/

Żeby było jasne, doceniam Twoje zaangażowanie i poszukiwanie ostatecznego upragnionego wizerunku Twojego pupila!
Tylko może jeszcze warto poszukać jakiegoś pośredniego rozwiązania pomiędzy zbyt rażącym kontrastem, a całkowitym zlaniem się wszystkich elementów?

Może zatem jakiś ciemniejszy odcień grafitu na te plastiki?
Tak głośno myślę...
3mam kciuki za dalsze modyfikacje!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

Ja też nie jestem zwolennikiem ich malowania. U mnie zostaja w oryginale.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wodzmistrz

Zawsze dobrze poznać inny punkt widzenia i opinię :) MAG i sseebbaa1 dzięki za sugestie!
Mam swój plan, ale teraz dojdzie pewnie jeszcze sporo przemyśleń :)
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

wodzmistrz

06.04.2017, 20:33 #38 Ostatnia edycja: 06.04.2017, 20:37 by wodzmistrz
Dawno nic się nie działo, bo niestety żadne mody nie doszły, a jedyna zmiana to nowe obuwie na lato :)

Miały być fotki przy ładniejszej pogodzie to są. Dodatkowo z kolegami z FKP, z którymi mieliśmy ostatnio kameralnego spota :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Niektóre zdjęcia autorstwa Marcina (MATRIX60MW)

Następne fotki mam nadzieję już z jakimiś małymi modyfikacjami, które cały czas w planach :)
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

wodzmistrz

Witam, dawno nic tu nie pisałem, ale w ostatnim czasie trochę się pozmieniało, głównie wizualnie - owoce 3 tygodniowego urlopu można powiedzieć :)

Foka dostała Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.m.in.:
- nowe dywaniki
- nowe kapsle dla alusów z logiem ST
- naklejkę na tylną szybę  :stupid:
- odświeżone i odmalowane w środku na czarny mat reflektory przednie
- dystanse 22 mm na przód i tył (Dystom)
- tylne szyby max przyciemnione + przyciemnione tylne klosze
- nowy tylny zderzak z ASO (ale niestety będę musiał reklamować pomalowanie go...)
- starałem się trochę zretuszować malutkie odpryski na przednim zderzaku (idealnie nie wyszło ale nie widać już jasnych kropek  :))

Wygląda to tak:
- dywaniki (bardzo polecam: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/dywaniki-welurowe-ford-focus-mk1-mk2-mk3-rs-logo-i6412964517.html)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



- kapsle

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



- naklejka :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Potrzebne fanty - reflektorki + dystanse + zestaw do zaprawek:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



- porównanie jak siadły koła po dołożeniu dystansów - teraz jest gitara :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



- a tak to wygląda w całości:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Na koniec zdecydowałem się trochę ożywić dolny przedni grill i ramka poszła w czerwień, teraz siedzi tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Auto dostało też zabezpieczone woskiem już z myślą o przerwie zimowej.

Dodatkowo parę rzeczy pod maską wymagało zrobienia porządku:
1) Wymieniona membrana i wężyk odmy
2) wymienione uszczelniacze przy rozrządzie i przy okazji sprawdzenie stanu samego rozrządu po roku od wymiany
3) Wymieniona uszczelka przy kolektorze i splanowany kolektor (piszczenie na zimnym silniku)
4) Zalany nowy oleum Mobil 1 0W40 New Life + wymiana wszystkich filtrów

Dalsze plany (mody) wizualne - czekam za naklejkami na emblematy (motyw przewodni oczywiście czerwień i czerń) - jak przyjdą wrzucę fotki. :]
Poza tym na razie przerwa. Chyba, że przyjdą do głowy jakieś nowe pomysły (chodzi po głowie dyfuzor z tyłu) :evil:

Mechanicznie:
1) najbliższe plany - czekam aż przyjdzie short shifter i instalujemy :) 8)
2) z rzeczy eksploatacyjnych na najbliższe tygodnie / miesiące:
- zrobienie porządku z tylnym zawieszeniem
- nowe tarcze
3) mody: na wiosnę jak będą pieniążki to robimy:
- obniżenie zawiasu + nowe amory (bilsteiny + sprężyny eibachy)
- kompletny wydech customowy - albo grubo albo wcale - planuję od turbo i ma być głośny - prawdopodobnie dojdzie przepustnica żeby czasem uszy mogły odpocząć :stupid:
- nowy ICek
- porządne wystrojenie auta po modach

Po tych modach już chyba zakończenie projektu... ale wiadomo jak to bywa z modzeniem auta...  :P

Pozdrowienia



Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

weksla

Prawie brat bliźniak
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Bonorono

Bardzo fajne stylistycznie auto. Podzielisz się jak zrobiłeś lampy na czarno?

JacekST220

Fajny kot :) Gdzie i za ile kupowałeś dystanse?

wodzmistrz

Cytat: Bonorono w 07.11.2017, 15:28
Bardzo fajne stylistycznie auto. Podzielisz się jak zrobiłeś lampy na czarno?

Pewnie - lampy dawałem do kolegi @Reflektory-Samochodowe z forum (Cerekwica pod Poznaniem), strona na FB:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/Reflektory-Samochodowe-Spawanie-Plastik%C3%B3w-617177078355744/?fref=ts

Generalnie oprócz zrobienia wnętrza w czarny mat zostały spolerowane i zabezpieczone powłoką.
Polecam :)

Cytat: JacekST220 w 07.11.2017, 15:30
Fajny kot :) Gdzie i za ile kupowałeś dystanse?
Dzięki :)
Dystanse w Dystomie. Za 2 szt (22mm) cena 250 zł + 17 koszt wysyłki (im grubsze tym droższe).
Nie mogę złego słowa powiedzieć bo porządnie zapakowane, bardzo szybka wysyłka i dobry kontakt.
No i teraz jakoś to już wygląda :evil:

BTW short shifter już siedzi:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Różnica jest dosyć spora - drogi drążka dużo krótsze, ale również trzeba trochę więcej siły przyłożyć do zmiany biegów - no chyba bardziej sportowo :)

Przy okazji doszły nowe nalepki na emblematy - powiem tak - trochę nie tak to miało wyglądać. Kolor jakby marchewkowy ;( a miał być bardziej krwisty... No nie mogę jakiejś super pochwały napisać Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.odjazdowenaklejki.pl, ale jak już się tyle naczekałem (ze trzy tygodnie jak nic) to nalepiłem i może za jakiś czas wymienię na jakieś lepsze.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

wodzmistrz

Trochę się ostatnio działo więc wrzucam małe info / podsumowanie - Foka dostała:
- komplet nowych wahaczy tył
- olej do skrzyni (ori fordowski do tej skrzyni ale musieli trochu dolać o takiej samej specyfikacji bo jednak za  mało kupiłem)
- płyn hamulcowy
- tarcze Zimmermann Sport Coatz (wahałem się między sport a standard, zdecydował wariant przyjemniejszy dla oka, zobaczymy jak się będą sprawowały)
- klocki Ferodo Premier - nie pałuję fury więc też zobaczymy jak się będą sprawowały, fortuny nie kosztowały, najwyżej wymienię na trochę lepsze z tej samej stajni :)
- przewody w stalowym oplocie
- sprężyny Eibach
- dodatkowo zapodałem w końcu kierunki w lusterkach i lampy przeciwmgielne i cofania na czarno - 50 zł całość to można było się szarpnąć :D a myślę że siadło fajnie

Parę zdjęć gratów:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Nie zdecydowałem się jednak na amory bilsteina po konsultacji z mechanikiem - najpierw zapodaliśmy same sprężyny - zdecydowanie pozytyw, czuję mniejsze przechyły przy niezbyt ograniczonym komforcie, no i efekt wizualny robi robotę :) chociaż ładnych zdjęć nie udało się zrobić... to siadło niżej :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



W następnej kolejności... będzie głośno i powinno być deko szybciej :) niecierpliwie czekam na lipiec :)

PS Chodzą za mną ostro ostatnio felgi 19 z RSa... więc nie wiem czy nie będę miał na sprzedaż swoich czarnych z dwoma kompletami opon z nalotem kilku tys km
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)