[Focus MK2 FL] Stuki tylnego zawieszenia po wymianie sprężyn

Karpik, 18.08.2016, 21:29 « poprzedni - następny »

Karpik

Panowie, mam problem ze stukami tylnego zawieszenia po wymianie sprężyn na - 35. Dotyczy to Focusa MK2 FL kombi. Przed wymiana wszystko było ok. Elementy gumowe w porządku. Po wymianie zawieszenie wali, talerzykuje. Tłucze się jak naczepa tira. Najglosniej jest na progach czy uskokach przy mniejszych prędkościach. Na elementach zawieszenia nie widać luzow. Czasem nawet przy nagłym przyspieszaniu lub hamowaniu (choć wtedy raczej trzeszczy). Ktoś może miał podobne problemy i coś podpowie bo mechanik nie wie, wymieniać pokolei elementy bez sensu. Czy to zmiana zakresu pracy zawieszenia? Brak osłony gumowej na sprężynie (w sensie wezyka)?  Od czego zacząć?

T

Miałem coś podobnego kiedyś w Mondeo kombi po wymianie sprężyn i amortyzatorów. Okazało się, że górne mocowania amortyaztorów były minimalnie zbyt słabo dokręcone (chociaż zgodnie z zaleceniami Forda). Nieco większy moment rozwiązał problem.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

zajc

Ja mam dokładnie to samo, po wymianie sprężyn na Eibach zaczęło trzeszczeć tylne zawieszenie, do tego doszły jeszcze stuki itp ale to była wina zużytego stabilizatora, po wymianie stuki minęły natomiast trzeszczenie zostało, taki gumowy dźwięk. Podejrzewam właśnie złe mocowanie amortyzatora po wymianie sprężyn, za niedługo zajmę się rozwiązaniem problemu bo jest denerwujący.

Karpik

Dzięki. Czyli dobrze obstawialem łączniki stabilizatora. Druga opcja to poduszki amortyzatorów,  ale jak piszecie, że występują luzy mocowania to najpierw spróbuję dokręcić.

zajc

U mnie okazało się, że poduszka amortyzatora była źle zamocowana. Mechanik sprawdził pozostałe elementy zawieszenia i stwierdził, że wszystko gra ale dalej coś skrzypi/piszczy.