Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


ST220 - Toruń

JacekST220, 10.08.2016, 14:50 « poprzedni - następny »

JacekST220

Panowie za przysłowiową flaszę mogę nabyć duży monitor DENSO. Teraz pytania, czy muszę zmieniać ramkę? Czy wkładając DENSO wpinam kostkę od radia i clikatronika i już działa? Jeśli nie to co muszę mieć, żeby działało radio i klima? Jeśli się nie da to co wchodzi w skład całego kompletu?

nospa666

Poczytaj sobie ten wątek, wszystkie wątpliwości i pytania powinieneś znaleźć:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35061&highlight=mondeo+denso

Na pewno potrzebujesz oprócz ekranu dotykowego (konsoli), wiązki i czytnika DVD (cały sterownik), który jest w bagażniku z lewej strony.
Klima pasuje plug&play.
Ważne żeby ten zestaw od kogo bierzesz był sparowany fabrycznie lub jeżeli będziesz miał oddzielnie ekran i czytnik to żeby był przed demontażem odbezpieczony bo nie będzie Ci to działać.

JacekST220

Od naszego kolegi forumowego, któremu raz jeszcze dziękuję bardzo, udało się kupić dystanse 22 mm. Na chwile obecna tylko na jedną oś i teraz pytanie do Was Panowie na którą zakładać, przód czy tył?

T

Kupić drugą parę i dopiero wtedy zakładać. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

JacekST220

07.05.2018, 14:39 #49 Ostatnia edycja: 07.05.2018, 14:54 by JacekST220
Chwila wolnego w sobotę to po 9 miesiącach odświeżyłem skóry.

Sprawdzony produkt

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Nie było, aż tak źle

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Bardziej mi chodziło o odżywienie skóry.

sseebbaa1

A ten zastaw to tylko "odżywka", czy także preparat do wcześniejszego czyszczenia?
Zauważyłem, że w moim ST220 na boczku fotela kierowcy w zagięciach są spore zabrudzenia i najpierw musiałbym je usunąć, a dopiero później zająć się elastycznością skóry.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JacekST220

To kompletny zestaw ze szczoteczka do czyszczenia i odżywienia. Bardzo wydajny i skuteczny. Nie miałem nigdy nic innego, to mój już kolejny w kolejnym samochodzie i mogę szczerze polecić.

MotoManiaq

Piknie  Panie, prawie jak moje, z tym ze moj fotel kierowcy troche bardziej podmeczony ;) Jacek Ty z Torunia jestes? Kiedy robimy mini spota? ja w Brodnicy mieszkam ;)

Pozdroo!

JacekST220

08.05.2018, 16:39 #53 Ostatnia edycja: 09.05.2018, 11:51 by JacekST220
Dziękuję :) Z Torunia od urodzenia. Będę przez Brodnicę leciał 23.08 popołudniu na obóz a jak uda się coś wcześniej ogarnąć to też fajnie.

Pozdro

« Dodane: 09.05.2018, 11:51 »

Zachciało mi się tylnej klapy podnoszonej z pilota :) Nie pamiętam gdzie wyczytałem, że pasują i podnoszą teleskopy od Superba

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Pasują, ale klapy nie unoszą :(

Chyba trzeba jakieś sprężynki dołożyć.

bishop

Cytat: JacekST220 w 08.05.2018, 16:39Chyba trzeba jakieś sprężynki dołożyć.
hah.. a jak inaczej mają siłowniki je unosić?;]
poszukaj tutaj: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/77555-Automatycznie-otwierana-klapa-baga%C5%BCnika
Tu jest rozpracowane wszystko.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

sseebbaa1

Kupiłem ten zestaw Colourlock do pielęgnacji skórzanej tapicerki samochodowej :)

Powiedz mi czy działać standardowo zgodnie z instrukcją na pudełku, czy może masz jakieś dodatkowe podpowiedzi?
No bo przecież czyściłeś i konserwowałeś identyczne Recaro jak u mnie :)

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JacekST220

Powiem Ci szczerze, że nie pamiętam jak mówiła instrukcja po kupowałem ten zestaw rok temu i posiałem gdzie instrujcje. Tapicerkę odkurzyłem, środek czyszczący porządnie wstrzasnolem na szczoteczkę i fragment po fragmencie. Starałem się czyścić jeden element, wycierałem ściereczką z irchy. Wyczyściłem całość potem konserwacja. Skóra jest matowa i miękka ja jestem zadowolony Miłej pracy życzę.

Środek czyszczacy jest bardzo wydajny nie żałuję  i mam go zawsze na 2 kompletne czyszczenia.

JacekST220

Korzystając z ładnej pogody i wolnego popołudnia przepłukałem auto

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wpadł też dystans 20 mm na tył.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przed:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Po:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Teraz poszukiwania dystansu na przód i może trzeba pomyśleć o jakimś obniżeniu auta  :)

sseebbaa1

14.05.2018, 22:45 #58 Ostatnia edycja: 15.05.2018, 08:58 by sseebbaa1
Cytat: JacekST220 w 14.05.2018, 13:28Teraz poszukiwania dystansu na przód i może trzeba pomyśleć o jakimś obniżeniu auta :)

Jestem całkowicie za!

Tylko nie jeździłbym z dystansami wyłącznie na jednej osi, a dokupił brakujące dwie sztuki i dopiero założył. Weź z Dystomu, zrobią 20 mm. Cena za dwie sztuki (czyli na jedną oś), to obecnie 250 zł. Czasami jak dobrze pogadasz i powiesz, że dowiedziałeś się o dystansach z tego forum, to możliwe, że koszty wysyłki wezmą na siebie - nie szkodzi zapytać :)

A co do sprężyn obniżających, to bierz Pro-Kit Eibacha. Chyba nie znalazłem w sieci żadnej negatywnej opinii na ich temat. I to nawet jeżeli ktoś był wybredny pod względem komfortu.
Zresztą sam jeżdżę na takich sprężynach [E10-35-004-02-22] i jestem baaardzo zadowolony.
Połączenie tych sprężyn z dystansami po 20 mm daje i wygląd i mega prowadzenie!

Jak dla mnie Eibach jest drugą absolutnie konieczną modyfikacją w ST220, zaraz po hamulcach z Focusa. A jeżeli chodzi o przyjemność z jazdy, to jest na pierwszym miejscu :D


« Dodane: 15.05.2018, 08:58 »

A!
Weź dobrze sprawdź jakie w końcu masz te dystanse. Bo teraz zobaczyłem, że podałeś różne grubości.
Chodzi o to, żebyś dokupił najlepiej identyczne.
Cytat: JacekST220 w 19.04.2018, 15:07udało się kupić dystanse 22 mm.
Cytat: JacekST220 w 14.05.2018, 13:28Wpadł też dystans 20 mm na tył.

Pozdrawiam!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JacekST220

15.05.2018, 11:05 #59 Ostatnia edycja: 15.05.2018, 11:07 by JacekST220
"
A! Weź dobrze sprawdź jakie w końcu masz te dystanse. Bo teraz zobaczyłem, że podałeś różne grubości.
Chodzi o to, żebyś dokupił najlepiej identyczne.
Pozdrawiam! "


Mój błąd. Dystanse kupiłem 22 mm i o takie już tez wysłałem zapytanie do Dystomu.