[Focus] ST MK2 2008r. - domykanie szyb i halogen

Qmpeltaty, 02.08.2016, 14:29 « poprzedni - następny »

Qmpeltaty

Witam

W moim STku z 2008r. mam dziwnie skonfigurowane zamykanie i otwieranie szyb. Z panelu kierowcy szybe od strony kierowcy moge jednym kliknieciem opuscic (zjezdza w dol sama), ale zeby podniesc szybe musze trzymac przycisk az do jej zamknieca. Szyba od strony pasazera zarowno w gore jak i w dol trzeba trzymac przycisk zeby sie otwierala/zamykala. Czy jest mozliwe zeby tak skonfigurowano auto czy po prostu jest cos uszkodzone ?

Czy ktos sie orientuje jaki halogen był montowany w STku z 2008r. ? Moj zaszedl woda i chcialbym wymienic. W serwisie krzykneli 390zl, a na allegro znalazlem cos takiego Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/halogen-ford-focus-mk2-st-p-n-oryginal-i6088996244.html i zastanawiam sie czy by pasowal.

Czy istnieja jakies dekodery VIN tak zebym numer czesci sobie sam sprawdzil ? To moj pierwszy ford a przyzwyczajony jestesm z BMW ze wszystko mialem w ETK, po numerze VIN kupowalem czesci w ciemno i zawsze bylo ok.

wodzmistrz

Hej,

Odnośnie domykania szyb - spróbuj opuścić szybę do końca trzymając przycisk cały czas, możesz jeszcze sekundę czy dwie poczekać kiedy będzie już na dole. Potem podnieść również cały czas trzymając przycisk. To samo zrób dla szyby pasażera, możesz również popróbować dla szyb z tyłu, jeśli masz pełną elektrykę.

Miałem podobny problem po odłączeniu akumulatora i gdzieś przeczytałem, że w ten sposób mechanizm okien się programuje (czy coś w tym stylu). U mnie to zadziałało, aczkolwiek musiałem to chyba dwa razy zrobić, może za pierwszym razem jakiś przycisk za krótko trzymałem. Czy działa dla tylnych teraz nie pamiętam, i nie sprawdzę, 300 km za daleko od samochodu...

@Halogenu - a nie powinieneś mieć numeru części gdzieś z tyłu? Zazwyczaj numery są ukryte na wszelakich częściach typu zatrzaski, lampy itp gdzieś z tyłu. Chyba, że się mylę.

Czy takie dekodery VIN do numerów części są to nawet nie wiem, więcej nie pomogę. Na niektórych sklepach internetowych (fordowych) jest wybór konkretnej wersji silnikowej itp i tam jest również napisany numer części, oraz czy jest to zamiennik i jaką oryginalną część zastępuje.

Pozdrowienia
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

Qmpeltaty

Jesli chodzi o szyby to problem jest tego typu ze przelaczniki nie maja tego "drugiego poziomu". O ile opuszczenie szyby kierowcy ma dwa stopnie "wcisniecia", tak ten sam przycisk, w trybie podnoszenia juz nie ma tego "drugiego poziomu".  Przycisk po stronie kierowcy do szyby pasazera nie ma nawet tej mozliwosci przy opuszczaniu szyby.

W glowie mi sie nie miesci, zeby mozna bylo sobie tak dokladnie skonfigurowac samochod przy zakupie, wiec wydaje mi sie ze ktos w tym grzebal.