Focus mk2 ST - wymiana zegarów na polift

paweleczek666, 27.07.2016, 23:50 « poprzedni - następny »

paweleczek666

Witam,
Czy łatwo to wymienić i czy jest sens, tzn co mogę zyskać?

weksla

Wygląd! 
Więcej funkcji!
Wymienisz sam ale nie odpalisz samochodu.  Potrzeba programowania immo i speclalistycznego oprogramowania
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

paweleczek666

dzięki za zainteresowanie..jakie więcej funkcje mogę zyskać? czy aso w poznaniu mi to zrobi? tzn czy są na tyle kumaci?

TAM

Po prostu wyświetlają się wybrane komunikaty z komputera - spalanie chwilowe, spalanie średnie, średnia prędkość, zasięg na paliwie w baku, licznik trasy od momentu wyzerowania, temperatura, data i godzina, informacje o niedomkniętych drzwiach, ocena stylu jazdy, informacje z nawigacji (jeśli jest), o niewłaściwym ciśnieniu w oponach (jeśli zmienisz pompę ABS na poliftową) itp, itd.
99% ASO nie będzie potrafić takiej wymiany zrobić, a nie jest to bardzo skomplikowane, jeśli już wie się jak. Ja mogę Ci to zrobić, ale to cokolwiek niepraktyczne rozwiązanie, bo jestem z Warszawy, a potrzebuję cały samochód, nie tylko panel zegarów. Ewentualnie mogę Ci powiedzieć co kupić i co zrobić (koszt ok. 100 zł), a Ty zgrasz mi potrzebne dane i przyślesz mi panel. Wtedy będę go mógł przeprogramować tak, że w ASO nie będą mieli problemu z jego wymianą. Brzmi to może niejasno, ale mówiąc w skrócie polega to na tym, że trzeba zgrać dane ze starego panelu i wgrać je do nowego, ale ponadto nowy panel trzeba tak przeprogramować, żeby fordowski ids widział go jako przedliftowy, a wtedy już ASO sobie poradzi.