Błąd U2023 ktoś coś??

baldmm, 25.07.2016, 18:34 « poprzedni - następny »

baldmm

Witam, pojawił sie błąd i swieci kontrola trakcji. Ktoś miał cos podobnego i wie co to może być?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


baldmm

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

cos niewyraźne wcześniej to zdj jest.

TAM

A w jakich okolicznościach to się stało? Bo wygląda, że odpięła się któraś wtyczka (błąd lub brak komunikacji z szyną CAN).

baldmm

Podczas ostrej jazdy z wylaczona kontrola na zakręcie stracił moc tak jakby go kontrola zdusiła.. Trwało to tylko sekundę. Po fakcie zaświeciła sie kontrolka check enigne i kontrola trakcji. Zauważyłem ze teraz po odpaleniu samochodu na zimnym silniku nie wychodzi on na "ssanie"

TAM

Cytat: baldmm w 06.08.2016, 11:27po odpaleniu samochodu na zimnym silniku nie wychodzi on na "ssanie"
Co przez to rozumiesz? Nie chce sam pracować i gaśnie? Żadnych innych błędów nie ma?

baldmm

Pracuje normalnie tylko po odpaleniu zawsze wychodził na wyższe obroty a teraz tego nie ma i pracuje odrazu na około 800obr/min

baldmm

Jutro podjade jeszcze raz na kompa i sprawdzę dokładnie czy nie ma wiecej błędów.

KrisSz

Zobacz MAP w icku. Jak pomija cykl ssania przy starcie to zazwyczaj to jest przyczyna
Pozdrawiam

K

TAM

W ST-ku MAP jest w rurze przed IC, ale tak czy inaczej sprawdzić warto.

KrisSz

TAM - dzięki za poprawienie ;-). Wydawało mi się że w st i rs jest tak samo. Człowiek uczy sie całe życie....
Pozdrawiam

K

AdixST

Masz u siebie instalacje LPG?
U mnie był taki sam błąd gdy po założeniu instalacji LPG była ustawiona zbyt uboga mieszanka na niskich obrotach. I to samo.. "Usterka układu ESP", przy odpalaniu od razu trzymał 800obr/min. i turbo biło tyko 0.3bara (to jakiś tryb serwisowy bodajże). U mnie skończyło się na poprawieniu mapy LPG, ale z tego co słyszałem ten błąd (Błąd komunikacji na szynie CAN) potrafi wyskakiwać z wielu przyczyn. Sprawdź też przepływomierz ;)

baldmm

Nie mam instalacji lpg ;) chec engine swieci bo jakiś błąd na przepływomierzu da sie go usunąć, ale na następny dzień powrócił, ESP błąd stały w najbliższych dniach jestem umówiony z mechanikiem wiec dam znać co wyszło ;)

baldmm

Po wstępnej diagnozie wyszło ze przepływomierz pokazuje cały czas ta sama wartość. Potrzebuje zakupić taki przepływomierz, ale tylko oryginał. Ktoś cos doradzi?

KrisSz

Odczytaj ori nr i szukaj przez google. Część firm ma towar na stronie ale nie fizycznie w magazynie.
Pozdrawiam

K

AdixST

Albo poszukaj na allegro ori używki, ja takową kupowałem i wszystko w porządku, byleby numery na przepływomierzu się zgadzały.