Focus zwykły na RS look

WiECZUR9611, 10.07.2016, 00:11 « poprzedni - następny »

T

Cytat: WiECZUR9611 w 10.07.2016, 00:11Przymierzam się do kupna Focusa 2 po lifcie, 3d. Chcę do niego założyć bodykit z RS.
Jeśli można zapytać -- jaki ma być cel takiej przeróbki i jaką wersję silnikową chcesz przyjąć jako bazę? Bo zdajesz sobie sprawę z tego, że finansowo to się w żaden sposób nie opłaci? Oczywiście to nie musi być argument "przeciw", bo tuning to hobby, a hobby kosztuje...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

WiECZUR9611

Cel mam taki, że chce auto ładnie wyglądające, z w miarę tanimi częściami (to jest główny argument przeciwko ST i RS, jak się coś popsuje to koszt 10x wiekszy), które mało spali. I masz rację, to hobby ;) poza tym, lubię się bawić w takie przeróbki :)

PyRsHaL

Hmm... ST i RS dużo się częściami nie różni, ba nawet koło 70% części jest identycznych z wersją zwykłą :)
Wystarczy tylko dobrze patrzeć po katalogach, bo ta sama część potrafi właśnie mieć różne ceny ze względu na nazwę katalogu :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611

No gadalem o tym z kolesiem który ma 2 ST, i on powiedział że auto magia, sam się przejechałem nim i rzeczywiście cudo, ale podobno niektóre części zawieszenia (które w pl trzeba wymieniać) do zwykłego kosztują 30 zł a do ST 170

« Dodane: 16.07.2016, 17:56 »

No i to ma być auto na codzień, więc spalanie z silnika 2,5 Turbo odpada ;)

PyRsHaL

Spalanie to nie problem - moje poprzednie auto paliło prawie tyle samo ( 1.6 75KM w benzynie ) :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611

Jakim cudem? Ja mam teraz Zeteca 1.4 75km i spala średnio 7-7,5

PyRsHaL

No tam miałem 10l w trasie, a 13l w mieście czyli tak jak tutaj ( przed ostatnimi modami :P )
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611

No to strasznie dużo. Co to było za auto?

PyRsHaL

Daewoo Nexia - poszło na złom :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611

Spory przeskok. Ja mam aktualnie Focusa 1 po lifcie, 3D. Moje pierwsze auto, ale to co słyszałem od innych się sprawdziło, tak jak prowadzi się Focusa i to jak wchodzi w zakręty to po prostu magia.

Lymok

Cytat: WiECZUR9611 w 16.07.2016, 17:55
No i to ma być auto na codzień, więc spalanie z silnika 2,5 Turbo odpada ;)

Zakładasz gaz i jest bajka :) mi pali max 20l gazu w mieście, jazda mieszana
Trasa 12l gazu do prędkości max 140
Focus Mk2 280km
Pozdro
Nirimov / Dawid

PyRsHaL

U mnie średnie wychodzi 18,2 głównie miasto - przy setupie 350km :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611


WiECZUR9611

Ok, myślałem trochę i w sumie chyba zdecyduje się na ST oryginalne. Jak to wygląda z awaryjnoscia, trwałością itd jeśli chodzi o auto i silnik?

dzivan

Hej.  Foka ST 2013 2.0 - spalanie w trasie 6,7-10,5/100, w mieście 10-13,5/100km. Styl jazdy od eco drive do upalenia, ale bez przesady.  NIe odczuwam znacznej róznicy  w spalaniu w porównaniu do wolnossącego 1,6 Hyundaia ix20 (6,0-12l/100km). A radosć z jazdy nieporównywalnie większa ;))