Focus zwykły na RS look

WiECZUR9611, 10.07.2016, 00:11 « poprzedni - następny »

WiECZUR9611

Witam serdecznie,

Przymierzam się do kupna Focusa 2 po lifcie, 3d. Chcę do niego założyć bodykit z RS. I tutaj nasuwa się pytanie. Czy będą do zwykłego pasować zderzaki z RS? Spasują się z nadkolami? czy kupować dedykowany pakiet stylizacyjny RS do zwykłych od np. Riegera?

Czytałem ostatnio w polskim wydaniu TG, że Focusy (3 generacja) zjeżdżają z jednej taśmy, wszystkie jednakowe i dopiero jak jest auto gotowe to zabierają je do Custom Center i zamieniają całe zawieszenie, zderzaki, itd.

Z poprzednimi generacjami też tak było?

Pozdrawiam

PyRsHaL

W przypadku MK2 to RS jest o wiele szerszy od ST, więc ze spasowaniem tego będzie bardzo ciężko...
Gdybyś chciał przeszczepiać błotniki żeby to wszystko spasowało z ori zderzakami to szykuj się na spory koszt :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611

No właśnie to byłby przerabiany zwykły, a nie st. Czyli co, jedyną opcją jest zamówienie pakietu z riegera dedykowanego pod to auto?

PyRsHaL

Raczej tak, aczkolwiek Rieger nie wygląda do końca tak samo ja RS - mniejsza o to :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611

No wiem że dokładnie tak samo nie wygląda, ale ma to swoje plusy. Jest minimalnie droższy niż używki oryginałów, ale skoro będzie pasować Rieger to jego kupię. A jak wygląda sprawa z górną lotką? Ponoć te z allegro są tragiczne jakościowo... Oryginał będzie pasować?

PyRsHaL

Będzie pasować bez problemu.

Repliki z allegro sobie odpuść, bo przyślą Ci coś takiego ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Chyba, że upolujesz z wysokiej jakości materialu, ewentualnie możesz popytać w Maxtondesign.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611

Ok, wielkie dzięki za całą pomoc :) jak kupię i skończę to pochwalę się efektami

WiECZUR9611

A jeszcze pytanka dwa. Po pierwsze czy układ wydechowy z rs będzie pasować do zwykłego? I czy maska z rs będzie pasować czy podobnie jak reszta karoserii nie będzie?

PyRsHaL

Nie wiem czy czasem w zwykłym focusie nie ma wnęki na koło zapasowe, której nie ma w ST / RS, a to by kolidowało właśnie...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611

Aaaaaa.. czyli ST/RS nie ma zapasowki?

PyRsHaL

No nie ma :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611

Zdziwiony teraz jestem, ale znowu wiem więcej, dzięki :) a co z maską?

PyRsHaL

Do seryjnej maski wystarczy dołożyć wyloty z RSa i jest to samo :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

WiECZUR9611

No ale to je trzeba wyciąć w masce?

PyRsHaL

Tak, musisz wyciąć wtedy w masce otwory pod wyloty
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance