Do czego użyć guzików od tempomatu??? - pomysły

eng, 18.08.2010, 11:14 « poprzedni - następny »

eng

Witam.

Wziąłem ze szrotu wystrzeloną poduchę do Mk3 poliftowego i są w niej guziki od tempomatu. Macie jakieś pomysły do czego innego prócz tempomatu można by ich użyć? Nie będę zakładał tempomatu także ta opcja odpada. Tylko czy technicznie jest to możliwe to raz no a dwa do czego można by ich użyć?

auchim

do radia, chociaż u siebie bym widział  bardziej sterowanie radiem przyciskami od biegów z półautomata

eng

No, a jest to technicznie wykonalne? Jak podpiąć guziki od tempomatu do radia?

nokitel

w stanie jesteś je użyć do wszystkiego: Sterowanie radiem, klimatyzacją, wycieraczkami po prostu wszystkim co jest sterowane impulsem elektrycznym. Z tym że bez zastosowania "podtrzymania" nie jesteś w stanie za sterować w sposób "załącz - trzymaj". Zrób dodatkowe oświetlenie + pneumatyczne zawieszenie będziesz mógł opuszczać i podnosić auto (w "Operacja tuning" widziałem takiego merola co przy załączeniu alarmu kładł się a otwierając podnosił - czego ludzie nie wymyślą)

« Dodane: 18.08.2010, 12:03 »

darku w miejscu gdzie wchodzi ci panel sterowania (przy kierownicy) masz złącze i na pewno jakąś kostkę. Musiał byś z wskaźnikiem posiedzieć i przy naciśnięciu którego przycisku na których pinach pojawia się sygnał. spokojnie dojdziesz do tego troche czasu + piwko + chęci i cierpliwość

« Dodane: 18.08.2010, 12:08 »

a bawił się ktoś może w przeróbkę IMRC ? tzn czy jest możliwe by właśnie jednym z przycisków za sterować wcześniejsze otworzenie dodatkowych dolotów ? możliwość wiem że jest ale jak z mapą wtrysków itd. itp. ?

T

Jeśli mnie pamięć nie myli, to w mk2 ktoś zrobił sterowanie radiem tymi przyciskami, nawet na MKP był z tego filmik. Działało fajnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Bajek

A jak wyglądają same sygnały z guzików? Prądowe? Impulsowe? Jakiś sygnał do linii CAN?
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

Cinkciarz

Darek co ty znowu kombinujesz ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

Cytat: Cinkciarz w 18.08.2010, 17:33
Darek co ty znowu kombinujesz ;)
Hm... przełącznik benzyna/gaz na kierownicy? :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

a może NOS??:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T


eng

Pytanie czy ciąć poduchę żeby je tam upchać a potem przy sprzedaży ktoś zapyta czy mam tempomat i powiem, że tymi guzikami to się szyby opuszcza :D Jeżeli chce zamontować te guzki u siebie musiałbym ciąć poduchę tak jak koleś w tym linku opisuje:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordforum.pl/showthread.php?s=c8644921cc672c8b1e7018c4ace9d2bc&t=89337

Cinkciarz

Darek tnij ja tez będę ciął bo chce pozostawić fakture poliftową :)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

eng


Cinkciarz

wezme caly tempomat do norwegii i tutaj będe wycinał:)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600