[Fiesta] Wydech Fiesta ST 150

MarioST150, 16.06.2016, 00:59 « poprzedni - następny »

MarioST150

Siema :) mam pytanie odnośnie wydechu do Fiesty ST MK6, a mianowicie czy ktoś z forumowiczów robił u siebie w aucie całkowity przelot bądź wydech tylko z końcowym tlumikiem i chciałby się podzielić ze mną swoją wiedzą na ten temat - jaka średnica wydechu itp :)

sseebbaa1

Być może kolega TowerST pomoże. On chyba ma najmocniej poprzerabianą Fiestę ST150.
Tutaj jego temat:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,4106.0.html
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Strzelam, że jakieś 2,25" powinno być optymalne dla zbiorczej rury. Odradzam usuwanie tłumika środkowego, to zwykle psuje dźwięk (dodaje wysokich tonów). Przelotowy tłumik środkowy nie zabiera mocy w sposób mierzalny.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Jarecki

Odgrzewanie kotleta ale może się przyda dla potomnych.

Miałem zrobione 2,25 po całości na jednym końcowym Magnaflow 14825 (kolektor rozwiercony ori + flexi pipe Milltek, bez kata).
Nie dało się tak jeździć po mieście. Na strojeniu ludzie z domów powychodzili.
Dołożyłem środkowy 35cm też Magnaflow, jest ciszej, ale i tak głośno że przy uruchamianiu silnika sąsiedzi się budzą.
Może i zestaw Millteka jest cichszy, ale nie chciałem mieć basowego dzwięku.
Custom chodzi jak 'rajdówka', i polecam taki set-up.

JanuszTomek :)

10.05.2017, 22:13 #4 Ostatnia edycja: 10.05.2017, 22:23 by JanuszTomek :)
Ja mam całego decata bez rezonatora Millteka i moim zdaniem chodzi pięknie :)
Spokojnie przejdzie badanie na db ale jak jej ciśniesz to dźwięk niesamowity tzn nie ma w ogóle basu lecz na tym mi zależało a przy trzymaniu stałych obrotów jest cisza prawie jak na serii
Bardzo polecam Millteka bo za świeżą używkę dałem około 1500 zł i jest to co chciałem zresztą można na youtube zobaczyć jak to chodzi
Dzisiaj kupiłem flexi z Mongosse bo kolektor tak jak kolega mam rozwiercony a flexi miałem serię więc lekko mówiąc była lipa bo seria ma 50 mm :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.pl/itm/fiesta-st-150-exhaust-/322511062630?hash=item4b17284666:g:v6gAAOSw42JZEagK
Wydech z Millteka ma 60 mm na zewnątrz więc pewnie około 57 w środku i flexi Mongoose też ma tyle mieć więc się ładnie zgra z resztą bo kolektor też mam rozwiercony na około 55-57 mm

« Dodane: 10.05.2017, 22:23 »

PS no właśnie Milltek chodzi jak rajdówka i nie ma żadnego basu tylko darcie japy :D a przynajmniej ja to tak nazywam i oczywiście po odjęciu gazu strzały z wydechu gwarantowane
Moim zdaniem warto poszukać używanego Millteka bo to chyba najlepsza opcja do tego auta no i bez kata nie świeci mi się check engine co mnie pozytywnie zaskoczyło :)
Mam dokładnie ten zestaw i mogę bardzo bardzo polecić
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.pl/itm/Milltek-Fiesta-ST150-MK6-Exhaust-System-2-36-Cat-Back-De-Cat-Pipe-ST-150-JET-/330625637619?hash=item4cfad2dcf3:g:D2oAAOSwu-BWQKvL