Rozwiązanie problemu z panewkami w Mondeo ST220?

sseebbaa1, 11.06.2016, 22:47 « poprzedni - następny »

T

Pierścień to nie rocket science, myślę, że da się dorobić do każdego auta. W jakiś sposób ludzie remontują np. silniki w oldtimerach. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Panewki King są dostępne od ręki korbowodowe jak i wału. Pierwsze ok 150pln drugie ok 400pln

SlyPlayer

Cytat: Tigerbart w 17.10.2017, 23:26
Panewki King są dostępne od ręki korbowodowe jak i wału. Pierwsze ok 150pln drugie ok 400pln
A masz moze numery części? Albo dojście. Chodzi mi o panewki główne bo nie umiem ich nigdzie dostać

sseebbaa1

Cytat: SlyPlayer w 18.10.2017, 11:27A masz moze numery części?
No to ja się pochwalę. Numery znajdziesz w moim temacie - w pierwszym poście masz spis treści i będziesz mógł spisać numery, ale jak chcesz to możesz też zobaczyć różnicę w wyglądzie względem standardowych panewek :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,3507.0.html
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Tigerbart

A od marca próbowałem sprzedać panewki.... Teraz jest więcej chętnych niż przez pól roku ;)

T

Tak to jest z częściami tuningowymi. Mój short shifter wisiał pół roku i nikt go nie chciał, a jak pojawił się chętny, to od razu i kilku kolejnych, a miałem tylko 1 szt. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

SlyPlayer

Cytat: Tigerbart w 18.10.2017, 16:17
A od marca próbowałem sprzedać panewki... Teraz jest więcej chętnych niż przez pól roku ;)
A nie masz już tych panewek? Bo ja chetnie Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.odkupię.Bo jak nie to główne musze na allegro zamówic

Tigerbart

Nie mam. Wiem gdzie kupić jakby co w gdańsku (kupowałem w lutym za 377pln)

SlyPlayer

Panowie kolejne zapytanie. Ile jest pierścieni oporowych. Bo w komplecie z panewkami głównymi dostałem 1 sztukę... no i oczywiscie ostatnia panewka jest z ,,kołnierzami"...

sseebbaa1

To by się zgadzało.
Tak wyglądają:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,3507.msg56942.html#msg56942

Są 4 podpory wału i ta oporowa jest tylko na pierwszej podporze od strony skrzyni:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,3507.msg58604.html#msg58604
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

SlyPlayer

Aha. Czyli niczego nie straciłem. Ale po założeniu tego całego mostku z dolnymi panewkami mam dosc spory luz osiowy. I ten pol pierścień oporowy jest lekko luźny... nie wiem w czym tkwi problem...

SlyPlayer

Wiem ze troche nie ten temat... ale nie znalazlem odpowiedzi na forum, jak zdemontować z walka rozrzadu kolo ktore napędza pompę wody. Chciałbym wymienic uszczelniacz a mam problem z demontażem... ktos ma z tym doświadczenie?

Tigerbart

A więc te koło pasowe jest wciskane, wiec po podgrzaniu powinno ściągaczem zejść. Możesz wymienić sam uszczelniacz za jakieś 10zl. Pasuje z Opla diesela. W Fordzie ciężko dostać, nawet ten z Maverick'a.

sseebbaa1

Cytat: Tigerbart w 06.11.2017, 09:22W Fordzie ciężko dostać, nawet ten z Maverick'a.
Serio? Ja nie miałem problemu w ASO.

3505299
F43E-6K292-AB
Cena ok. 48zł.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Uszczelniacz wałka rozrządu (wyjście na koło pasowe pompy wody)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Tigerbart

Ta część jest już niedostępna nawet w Gorzowie bo pytałem pól roku temu. 2.2 diesel (chyba) Opla ma taki sam uszczelniacz za 1/5 tej ceny. Ja mam oplowy.