Ford Fiesta mk6, 2007, 1.6 100KM

maxymiliano, 01.06.2016, 23:56 « poprzedni - następny »

maxymiliano

01.06.2016, 23:56 Ostatnia edycja: 29.06.2016, 19:52 by Rijndael
Sprowadziłem z Niemiec samochód dwa miesiące temu.
Rocznik 2007, silnik 1.6 100KM. Jak na takie małe auto, bardzo zrywny.

W mieście przy ostrzejszej jeździe pali mi 7,5-8,8 litra (wg komputera)
W trasie spalanie jest szokująco małe 5-6,7 littra (100-120km/h).

Mam wersję chyba prawie wszystko mającą, poza czujnikiem pasów, którego brak.

Auto było na felgach stalowych, wiec kupiłem nowe opony i felgi: 195/50 R15 firmy Nokian
Fabryczne nagłośnienie zastąpiłem głośnikiami Blaupunkta 16,5cm na dystanszach, trójdrożnych.
W dalszych planach jest wzmacniacz. Radio zostaje na razie to co jest, bo złe nie jest,
a zainstalowane jest Blaupunkt Travelpilot EX, z zestawem głośnomówiącym.

Amortyzatory wszystkie wymieniłem na Kayaby.  Hamulce w całości będę wymieniał na nowe,
z przodu ATE, z tyłu Mitelli. (obecnie zbieram częsci, łącznie z nowymi przewodami, itd)

Wnętrze zyskało nową tapicerkę z przodu i z tyłu. Doinstalowałem również podłokietnik.

W planach mam gruntowne wyciszenie matami komory silnika i maski oraz przyciemnienie szyb foliami 35%.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





weksla

Fajny i jak na mk6 zajebiście wyposażony
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Czy tylko mi się zdjęcia nie wyświetlają?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

maxymiliano

^^

czasem tak Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.home.pl ma, weź odeież stornę F5, czasem pomaga.

Cytat: weksla w 02.06.2016, 06:10
Fajny i jak na mk6 zajebiście wyposażony

wyliczając:

ABS + ESP (bez możliwości wyłączenia)
6x airbag
wspomaganie kierownicy
elektryczne szyby przód
elektryczne, podgrzewane i automatycznie składane lusterka
czujnik deszczu
czujnik zmierzchu
podgrzewana przednia szyba
podgrzewane przednie fotele
4 głośniki
zestaw głośnomówiący
komputer pokładowy
automatyczna klimatyzacja
czujniki cofania z tyłu
światła przeciwmgielne
światła automatyczne
aux w schowku
radio Blaupunkt Travelpilot EX z obsługą mp3
kierownica pokryta skórą
sterowanie radiem spod kierownicy


Tak swoją drogą to brakuje mi jednej rzeczy :D
zamykania szyb z przodu jednym dotknięciem. Jest funkcja otwierania szyby kierowcy
jednym dotknięciem (super), ale dla pasażera już nie działa (może ktoś wie jak to przerobić by tak działało?)
^
Podbno w Forcie da się tylko gdy wszystkie szyby są elektryczne, a w Fieście tył jest zawsze manualny.
Jednak np w Oplu gdy tylko przednie szyby są elektryczne funkcja jednego dotkniecia działa w obie strony.


weksla

Spróbuj zaprogramować szyby.  Skoro kieroecy działa to pasażera też powinna.  Może ktoś odpinał aku i tego nie zrobił
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Tyle ze z tego co wiem, w Fiescie tylko szyba kierowcy tak dziala - mam identycznie w MAGance
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

maxymiliano

Cytat: MAG w 03.06.2016, 17:10
Tyle ze z tego co wiem, w Fiescie tylko szyba kierowcy tak dziala - mam identycznie w MAGance

Pytanie dlaczego i co zrobić by pasażera też działała. W końcu to forum tuningu. Chyba ktoś temat przerabiał na przestrzeni lat?

MAG

03.06.2016, 19:08 #7 Ostatnia edycja: 03.06.2016, 19:11 by MAG
Tyle ze podejrzewam ze to zabawa dla elektronika zwiazana z koniecznoscia przerobienia instalacji, innymi przyciskami sterujacymi o podwojnym skoku w gore i w dol i jeszcze kwestia zeby modul w aucie toto obsluzyl.

IMHO raczej ciezkie do zrealizowania, ale ja sie na elektryce / elektronice w aucie nie znam...

« Dodane: 03.06.2016, 19:11 »

Moze jakby pozenic modul z angola z przyciskami z angola, ale i tak pozostaje sprawa sterowania z drzwi kierowcy szyba pasazera...

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

maxymiliano

06.06.2016, 22:31 #8 Ostatnia edycja: 06.06.2016, 22:33 by maxymiliano
Cytat: MAG w 03.06.2016, 19:08
Tyle ze podejrzewam ze to zabawa dla elektronika zwiazana z koniecznoscia przerobienia instalacji, innymi przyciskami sterujacymi o podwojnym skoku w gore i w dol i jeszcze kwestia zeby modul w aucie toto obsluzyl.

IMHO raczej ciezkie do zrealizowania, ale ja sie na elektryce / elektronice w aucie nie znam...

« Dodane: 03.06.2016, 19:11 »

Moze jakby pozenic modul z angola z przyciskami z angola, ale i tak pozostaje sprawa sterowania z drzwi kierowcy szyba pasazera...



Zacząłem rozgryzać powoli temat. Módół GEM w ogóle nie ma nic wspólnego z szybami, nie tylko w Fieście, ale i w modelach, gdzie taki bajer jest. Całość opiera się na przekaźniku/przycisku i tym jak jest zbudowany.
Zamówiłem używkę za kilka zł, będę ją rozbierał i oglądał jak to jest zbudowane od środka.
Wpadłe na ten pomysł mając czas na działce i zwyczajnie podpiłąem kabelek od przycisku pasażera do szyby kierowcy. Opuszczania jednym dotknięciem nie było. Podpięcie starego - działa.
Być może wystarczy przełożyć przekaźnik od drzwi kierowcy do pasażera.
A także przerobić sam przycisk/przekaźnik by łapał sygnał nie tylo w dół, ale i w górę.

btw wydech wymieniłem na nowy. Jedna część operacji zakończona sukcesem.
btw 2. Nie wiem jak w innych Fiestach, ale chciałem wygłuszać przegrodę w komorze silnika. A tu niespodzianka. U mnie jest porządnie i fabrycznie wygłuszona.  Brak mi tylko wygłuszenia na masce.

maxymiliano

Fiesta dostała pełną sesję foto :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


MAG

Spojler tylnej klapy plus jakas ladna koncoweczka, no i zdecydowanie inne aluski, przynajmniej 16-tki i bedzie super
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

maxymiliano

Flegi kupiłem wraz oponami 2 miesiące temu :) za łącznie 2,5k zł. Na pewno nie będę zmieniał. 16" nie zakładałem, bo 205/45 to wg mnie jak na niektóre polskie drogi to zły pomysł. 195/50 jest ok.
Z rzeczy które będąś widoczne i zmienione, to przyciemnienie szyb foliami 35%.

maxymiliano

Dawno nie uzupełniałem tego wątku :)

Fiesta doczekała się gruntownych zmian detallingu w tym roku.
Jest na aucie pełna korekta lakieru i powłoka ceramiczna 9h 2.0, czyli Ceramic Pro Medium.
(Felgi/opony jeszcze zimowe)


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





Wnętrze również w zeszłym roku przeszło zmiany w tapicerce siedzeń i boczków drzwi:

1. Fota jeszcze bez zmian w boczkach drzwi, druga po założeniu już takiego samego materiału co na siedzeniach jest:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


sseebbaa1

To alcantara?

Wnętrze mk6 nie wygląda źle zwłaszcza, gdy jest panel automatycznej klimatyzacji, a nie pokrętła :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Fajnie wyszły te boczki.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club