[Focus ST MKII] - komunikat o pustym zbiorniczku spryskiwaczy

Thombike, 21.05.2016, 14:47 « poprzedni - następny »

Thombike

Witka,
Troche jak w tytule. generalnie, kupiłem ostatecznie tego ST, o którego pytałem na ogólnym, bo jest git maszyna. Jedyne co to, mam to "i" miedzy zegarkami i jest to meldunek kompa o braku płynu do spryskiwaczy. Ale o ile był pusty to po napełnieniu nadal mam ten komunikat. Nie wiem tez jak mogę sprawdzić działanie spryskiwaczy świateł bi-xenon, bo...nie wiem gdzie sie je uruchamia. Pomożecie?
Generalnie po napełnieniu spryskiwacze działaja i na przednią i na tylną szybe, nie wiem jak te od swiateł. no i wkurza mnie ten komunikat, że nie znika.

TAM

Post stary, ale dopiero go zobaczyłem a nikt nie odpowiedział, więc piszę...
Spryskiwacze ksenonów działają razem ze spryskiwaczem przedniej szyby, ale tylko wtedy, gdy ksenony są włączone. Ponadto działają raz na 3 uruchomienia spryskiwacza przedniej szyby, czasem raz na 4, zależy od GEMa.
Jeśli nie gaśnie ,,i" od poziomu płynu do szyb, to spróbuj nalać go ,,pod korek" i pojeździć trochę po wybojach. Czasem pływak potrafi się zawiesić przy całkowitym opróżnieniu zbiornika.

Thombike

Trochę od tego czasu minęło i to raczej czujnik jest sypnięty, bo Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.2tys.km a komunikat jest. A bywało że i po bruku i róznych kocich łbach już pojechałem.

TAM

Trzeba w takim razie wymontować zbiorniczek i obejrzeć czujnik. Chyba jest z tym trochę roboty.

Thombike

Chyba to nie mój problem bo usterka podlaga pod zasady leistunggewahr garantie. Tj. auto kupione w firmie, częśc nie nalezy do tych z rodzaju eksploatacyjnych - więc kwestia, że musze pojechać, zglosić, umówić termin na wymianę i tyle.