[Focus] FOCUS ST wydech przelotowy

Krzysiu12, 12.05.2016, 22:07 « poprzedni - następny »

Krzysiu12

Mam parę pytań a pro po przelotu...

1.jaką wielkość najlepiej wybrać (mówię tu o calach :)....)
2.jakie tłumiki najlepsze wybrać żeby nie buczał ale miał piękny rasowy dźwięk
3.i w jakie to są pieniążki za taki wydech..


Pozdrawiam

TAM

1. 3" DP, 3" kat, 2.75" catback.
2. Milltek
3. 3-5k za całość ze sportowym katem.

sliwa4045

Jeśli chodzi o wydechy widziałem pare w akcji w ST z firmy GTPerformance.
Co sądzicie o firmie, i jak wypadają cenowo?

Jeśli chodzi o cały wydech milteka to ceny mają nierealne heh. ;d
//////// ** Ford FOCUS ST 2.5 **
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/fordsliwa/

MAG

Podniosę temat, bo jestem w trakcie ustaleń dotyczacych zrobienia wydechu do Smokusa  :stupid:

Mam już 3" DP i sportkat 200cpsi tez 3", a potem zejście na 2,5" na fabryczny wydech, który uległ znacznej biodegradacji ;)

Moje auto jeździ na trasie z dzieciakami na pokładzie, wiec wydech nie ma prawa być męczący ani brzęczący. Chciałbym żeby był troszkę głosniejszy niż seryjny przy normalnej jeździe, ale żeby pokazywał pazura przy pełnym bucie.
Na wolnych tez moze sobie delikatnie głosniej pomrukiwać ;)

Zastanawiam sie nad wykorzystaniem gotowych tłumików z oferty MagnaFlow i wtedy odpada możliwość puszczenia rury 2,75" za katem, bo MagnaFlow nie ma tłumików o takiej średnicy rur wejścia/wyjścia.

W innym wątku Heko pisał, że wydech na rurach 2,5" spokojnie wystarcza do przekroczenia 300KM, co mi z racji problemów z programowaniem ECU w S-Maxie raczej niestety nie grozi...
Mój cel to okolice 280KM i wydaje sie on być realny przy moim setupie, więc czy jest sens pchać się w wydech o średnicy 3 cale?

Mój wstepny plan zakładał tłumik środkowy na rurze 2,5 cala (myślałem o okragłym, ale wtedy jak długi i o jakiej średnicy puszki zamówić?), potem y-pipe 1x2,5" na 2x2" (lub ewentualnie 2x2,25" - patrząc po polach powierzchni to bardziej by pasował ten pierwszy, ale czy ten na 2,25" spowodowałby jakies problemy?) i tłumiki końcowe. Ale jakie? Przelot czy komorowe?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

lancer340


MAG

Nie - mój stary silnik nie nadawał się do ratowania - praktycznie wszystkie bebechy bym musiał wymieniać i na te chwile byłyby to poza moim zasięgiem finansowym.

Silnik został kupiony przez warsztat z 3-miesięczna gwarancją z auta o przebiegu ok.80tkm i zanim został zamontowany u mnie, to to co sie dało, zostało sprawdzone.
Oczywiście nowy rozrząd z pompa wody plus kilka uszczelek zostało dla świetego spokoju wymienionych.


Dobra - tu nie miejsce na gadanie o nowym serduchu Smokusa - tutaj potrzebuje info o najlepszej opcji na wydech...  ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

fiolekPL

Ja u siebie mam decat 2.5 cala zakończony tłumikiem bull X tak do 3.5 tys obrotów nie jest bardzo męczący w trasie. Za to na wolnych obrotach pięknie brzmi. Po porządnym rozgrzaniu pieknie strzela ogniem.

mateuszess

Mam pytanie odnośnie decata. Mam wydech 3 cale z katem i chciałbym go wyrzucić.  Czy w focusie st mk2 trzeba oddalać sonde czyli dawac tzw emulator/tulejke?

TAM

Tak, inaczej zaświeci się check engine. Alternatywnie można programowo wyłączyć sprawdzanie stanu katalizatora.

mateuszess

A nie wpłynie tocna parametry silnika?  Moc dawke paliwa czy temperaturę spalin itd

TAM

Oba rozwiązania są ok (o ile programowo wyłączone jest wszystko co trzeba). Natomiast świecący check engine może powodować problemy.

mateuszess

14.10.2018, 13:44 #11 Ostatnia edycja: 14.10.2018, 14:11 by mateuszess
Czyli po wywaleniu kata z wkreceniem elumatora/tulejki pod sonde katalizatora nir zmieni zadnych parametrow? Moc egt afr bedzie w normie?

incognito8848

Wsadź sobie emulator. Później zaświeci się raz jeszcze check(o ile się zaświeci), następnie wykasuj i po sprawie.

TAM

Cytat: mateuszess w 14.10.2018, 13:44Czyli po wywaleniu kata z wkreceniem elumatora/tulejki pod sonde nir zmieni zadnych parametrow?
Zgadza się.

mateuszess

A co sądzicie o wlozeniu wtryskow od rs bez programu NA RAZIE bo mam nowe ori bosch i zastanawiem sie czy ich nie wykorzystać w końcu