[Focus] Boost selenoid MAC

Krzysiu12, 09.05.2016, 22:30 « poprzedni - następny »

Krzysiu12

Witam...mam taki problem z moim focusem mk2 ST.
W moim aucie była podniesiona moc seria wykazała 198km...został zrobiony na 253 km
Za jakiś czas wymieniony został zawór DV,potem wycięty KAT.A teraz nie dawno zmieniłem elektrozawór(Boost selenoid MAC)i mam taki problem
:turbo biło na wskaźniku 1,2 Bara...po zmianie Elektrozaworu turbina bije do 3,5 tys/obr 1,2 a powyżej 3,5tys/obr bije tak 3/4 wartości na wskaźniku i samochód traci moc


I teraz pytanie:
Co to może być ? :)
pozdrawiam

weksla

Dobrze podpiąłeś te 3 wężyki?  To najczestszy błąd
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Krzysiu12

tak znalazłem sobie schemat podłączenia i wszystko jest oki
Zamieniałem te dwa wężyki co ida do turbiny i jak odwróciłem je to turbo biło na 1/4 wartości

TAM

Solenoidy MAC mają różne wykonania, które różnią się wyprowadzeniami. Schemat podłączenia nic nie da, jeśłi nie wiesz który króciec do czego ma być podłączony. Sprawdza się to bardzo prosto, ale musisz mieć dostęp do BS-a. Przy odłączonym zasilaniu przelot jest tylko między dwoma króćcami. Jeden z nich idzie do turbiny, drugi do aktuatora. Czyli ten trzeci to odprowadzenie do dolotu. Żeby się przekonać który ma iść do aktuatora, trzeba podłączyć zasilanie (zwykłe 12 V). Teraz aktywny będzie przelot między  filtrem a aktuatorem.